Пожежі є одними з найбільш руйнівних стихійних лих. Найнебезпечніші з них - загоряння будівель і споруд, оскільки вони безпосередньо загрожують здоров'ю і життю людини. В результаті таких пожеж люди отримують опіки, пошкодження, отруєння дихальних шляхів, позбавляються даху і майна.

Своєчасно покинути охоплений полум'ям об'єкт допомагають сповіщувачі - це технічні пристрої, які служать для своєчасного оповіщення знаходяться в приміщенні людей для того, щоб вони встигли покинути небезпечну зону і вжити відповідних заходів для усунення вогнища стихії.

 

 

До головних вражаючих факторів, що виникають при пожежах та надають пряме негативний вплив на людей, промислове обладнання, майно та конструкції будівель і споруд, відносяться:

 • відкритий вогонь і іскри;

 • тепловий потік;

 • висока температура;

 • токсичні газоподібні продукти згоряння будівельних і промислових матеріалів;

 • низький вміст кисню в повітрі;

 • низька видимість в умовах наявності вогнищ загоряння або задимлення.

 

Крім того, при виникненні вогнищ загоряння здоров'ю і життю людини можуть загрожувати:

 • уламки і частини зруйнованих елементів споруд і будівель, технологічного обладнання та іншого майна;

 • хімічні, радіоактивні та отруйні речовини, що потрапили в повітря при руйнуванні промислових установок;

 • електрична напруга, передане в результаті горіння на струмопровідні елементи установок, обладнання і конструкційних елементів;

 • вибухи газоподібних і рідких речовин в результаті впливу на них відкритого вогню;

 • негативний вплив гасячих речовин.

 

 

Невидимі фактори небезпеки

 1. Головною небезпекою впливу відкритого вогню, іскор і теплового потоку при виникненні вогнищ горіння є можливість отримання опіків різного ступеня тяжкості. Крім того, підвищення температури тіла загрожує тепловим ударом, який може призвести до тяжких наслідків аж до зупинки серця.
 2. Підвищена в результаті горіння температура навколишнього середовища загрожує людині опіками не тільки шкірних покривів, але і очей, верхніх дихальних шляхів. Температурний бар'єр людини становить 45 ° С. Перевищення його в 3-4 рази може привести до миттєвих поразок органів дихання.
 3. Газоподібні продукти горіння складаються з диму і безбарвних газів. Їх небезпека полягає в зниженні видимості в приміщенні і можливості отруєння. При пожежах у внутрішніх приміщеннях будівель і споруд підвищується концентрація таких отруйних речовин, як оксид вуглецю, фосген, різних альдегідів і ін.
 4. Одним з найбільш небезпечних є чадний газ. Він невидимий і не має характерного запаху, який дозволив би людині визначити його небезпечну концентрацію, і разом з тим вкрай отруйний. Його отруйна дія пов'язана зі здатністю вступати в реакцію з гемоглобіном людської крові. Характерною симптоматикою отруєння цим газом є сильний головний біль, утруднене дихання, запаморочення і втрата орієнтації в просторі, нудота і сильна блювота, підвищення тиску і температури тіла, втрата свідомості і сильні судоми.
 5. Додатковим фактором, що збільшує дію отруєння, високої температури і відкритого вогню, є нестача кисню в навколишньому просторі під час пожежі. Навіть при відсутності інших факторів вона здатна привести до тяжких наслідків для здоров'я і значно ускладнити евакуацію з будівлі. Тільки на самій початковій стадії розвитку вогнища загоряння концентрація цього життєво необхідного для людини газу знижується до 15-16%, в той час як для нормальної діяльності організму необхідно 17%.

 

Компанія Євросервіс здійснює продаж обладнання по всій Україні. Ви можете купити обладнання від виробника за доступною ціною і скористатися доставкою або запрошуємо в наш офіс в Києві, де ви зможете особисто оцінити якість пропонованих нами товарів.

 

Найчастіші питання про небезпечні фактори пожежі:

Що найнебезпечніше на пожежі?

Одним з найбільш небезпечних факторів для людини - чадний газ. Він невидимий, не має характерного запаху і вкрай отруйний.

Які симптоми отруєння чадним газом?

Запаморочення, головний біль, нудота, блювота, шум у вухах, задишка, кашель, сльозаві очі.

Які правила поведінки під час пожежі?

Опинившись в задимленому приміщенні, опустіться ближче до підлоги і пересувайтеся поповзом. Зав'яжіть рот і ніс мокрою тканиною (не захищає від чадного газу). Шукайте вихід в тій стороні, куди спрямовується дим.