Вогнезахисні матеріали

Наша ліцензія

Натуральне дерево - один з найбільш популярних видів будівельних матеріалів в світі. З нього виготовляються підлоги і покрівля, стіни будівель і споруд, меблі, посуд, побутова начиння, іграшки та багато іншого. Причинами такої популярності матеріалу є його доступність, універсальність, легкість обробки, екологічність і прекрасні декоративні характеристики. У сучасному дизайні натуральне дерево використовується для прикраси екстер'єрів і інтер'єрів житлових, офісних і торгово-розважальних об'єктів нерухомості в Києві.

Двома основними проблемами, пов'язаними з використанням деревини, є скорочення запасів у зв'язку з активною вирубкою лісів і горючість цього матеріалу. Сучасні умови диктують не тільки необхідність підвищити експлуатаційні характеристики будівельних і декоративних елементів з дерева, продовжити термін їх служби, збільшити міцність і надійність, але і захистити такі конструкції від руйнівної дії вогню під час пожежі. Полум'я не тільки руйнує деревину, а й використовує її для розширення області поразки на інші приміщення будівлі, приносячи серйозні фінансові збитки і навіть забираючи людські життя.

Обидві ці проблеми мають однакове рішення - протипожежна обробка вогнезахисним складом. Спеціальні склади і суміші, які використовуються для огнеобработкі, надають деревині високі експлуатаційні характеристики і підвищують рівень опірності вогню. При цьому користувачам необхідно розуміти, що обробка дерева вогнезахистом тільки збільшують рівень стійкості, але не забезпечують повного захисту від полум'я - оброблені поверхні і конструкції сповільнять поширення вогню, даючи можливість провести швидку евакуацію людей і дочекатися приїзду протипожежних розрахунків.

Типи захищаємих конструкцій

Обробка дерева вогнезахистом в Києві і інших містах України найчастіше використовується для наступних типів конструкцій:

♦ даху, покрівлі, приміщення горищ;

♦ архітектурних елементів, які розташовані на евакуаційних шляхах з будівлі;

♦ огороджувальні щити і настили;

♦ риштування;

♦ тимчасові споруди з дерева.

Класифікація засобів вогнезахисту

Двома основними видами засобів захисту дерев'яних елементів є спеціальні рідини і тверді речовини. До першої категорії відносяться різні лаки, фарби і просочення, а до других - обсипання і обмазки. За способом своєї дії засоби класифікуються на активні і пасивні. Активний клас речовин під дією високої температури вступає в хімічну реакцію, запобігаючи контакта кисню з поверхнею деревини, мінімізуючи виділення натуральних смол і знижуючи температуру полум'я у вогнищі спалаху. Деякі з таких засобів захисту при контакті з вогнем виділяють водяні пари, пари хлорної кислоти або аміак, які уповільнюють поширення пожежі.

Пасивні засоби безпосередньо захищають поверхню дерев'яних конструкцій від екстремальної температури і контакту з відкритими джерелами вогню. При нагріванні вони формують пористу негорючую структуру, яка ефективно ізолює тепло, максимально довго зберігає міцності дерева навіть в самих екстремальних умовах під час пожежі.

Захисне просочення дерев'яних конструкцій речовинами-антипіренами

Рідкі розчини речовин-просочень на основі засобів-антипіренів (в більшості випадків застосовуються водні розчини) є найбільш економічним рішенням, яке відрізняється низькою вартістю як витратних матеріалів, так набору робіт. Крім того, до переваг такого методу можна віднести додатковий захист деревини від грибка, бактерій і цвілі - до складу розчинів входять спеціальні антисептичні засоби.

Ефективний термін дії такого способу вогнезахисту становить приблизно десять років за умови дотримання обумовлених умов експлуатації - відсутність механічних або хімічних пошкоджень матеріалу, дотримання температурного режиму та ін. До мінусів можна віднести можливе порушення декоративних характеристик - на поверхні дерев'яних елементів можуть формуватися сольові відкладення. Крім того, просочення не підходить для виробів, попередньо забарвлених фарбою або лаком.

Вогнезахисні матеріали

Вогнезахист спеціальним лаком

Використання в якості засобу захисту виробів з дерева спеціального лаку найчастіше застосовується для поверхонь, які перебувають на евакуаційних шляхах з будівель або приміщення. Лак використовується для масиву з дерева, деревинно-стружкових і деревоволокнистих плит, полірування підлог з паркету і стельових конструкцій. До плюсів такого способу захисту можна віднести більш високий період експлуатації, а до мінусів - більш високу ціну видаткових матеріалів, а також більш високі кваліфікаційні вимоги до фахівців, які використовують захисні лаки. Лак наноситься шар за шаром, з дотриманням спеціальної технології. Крім того, в процесі виконання робіт необхідно уникати формування патьоків, які псують декоративні властивості дерев'яних поверхонь. У Києві та інших містах України використовуються лаки з напівпрозорою матовою, глянсовою або напівглянсовою структурою.

Використання фарби що спучується

Вогнезахисна фарба - простий і ефективний спосіб захисту дерев'яних конструкцій. Фарба наноситься звичайної пензликом або будівельним валиком з обов'язковим дотриманням вимог по товщині шару, які вказані в інструкції компанії-виробника. Мінусом такого методу захисту є обмежена палітра кольорів - на ринку України представлені тільки біла фарба. Головним достоїнством застосування фарби є її ефективність - під дією високої температури склад спучується, формуючи захисну оболонку, тому фарба забезпечує опір навіть відкритому вогню.

Як замовити послуги вогнезахисту в Києві?

Вартість проведення технологічних робіт по захисту дерев'яних поверхонь і конструкційних елементів фахівцями Центру пожежної безпеки «Євросервіс» в середньому становить 12-30 гривень за один квадратний метр.

На вартість захисної обробки впливають такі параметри, як:

♦ загальна площа об'єкта;

♦ набір використовуваних видаткових матеріалів;

♦ метод нанесення вогнезахисного складу;

♦ об'єкт обробки і його легкодоступность;

♦ категорії протипожежної безпеки об'єкта та ін.

У вартість робіт компанії «Євросервіс» також включені:

♦ проведення замірів на об'єкті;

♦ складання робочого проекту та кошторисної документації;

♦ погодження та затвердження проектної документації в Державній службі України з надзвичайних ситуацій;

♦ отримання за підсумками виконаних робіт висновків в Державній службі України з надзвичайних ситуацій.

Дізнатися всі деталі оплати і замовлення можна перейшовши за посиланням.

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!

Замовити послугу
Відправити