Наша ліцензія

З найдавніших часів деревина була найпопулярнішим матеріалом для будівництва, причому з дерева виготовлялося практично все, починаючи від домашнього начиння, меблів і закінчуючи самими будинками і всілякими транспортними засобами. Причин цього багато, але основними завжди були поширеність і доступність цього матеріалу, практичність, легкість в обробці, екологічність і довговічність (при правильній обробці). І в наш стрімкий час деревина використовується повсюдно, як в будівництві, так і в оздобленні інтер'єрів та екстер'єрів наших будинків.

На жаль, запаси такого матеріалу як дерево на нашій планеті в зв'язку з активною діяльністю людини поступово зменшуються і на порядок денний виходить питання про максимальне збільшення експлуатаційного терміну, надійність і стійкість конструкцій з дерева до впливу зовнішніх факторів, особливо до такої стихії, як вогонь. Полум'я не тільки знищує дерев'яні конструкції, воно також і набирає силу і розширюється за рахунок них, приносячи страшні збитки і наслідки.

Природно, наука не стоїть на місці, на сьогоднішній день існують безліч засобів захисту дерева від вогню, які з успіхом використовуються на практиці і показали свою ефективність. Важливо пам'ятати, що вогнезахисні засоби не захистять повністю деревину і конструкції виготовлені з неї від вогню, їх призначення в максимальному збільшенні стійкості оброблених поверхонь до руйнівній дії полум'я. Якими ж бувають основні види обробки?

 

Види вогнезахисної обробки дерев'яних конструкцій

У Києві та в усій Україні найбільш затребуваними і поширеними на сьогоднішній день є вогнезахисні заходи по відношенню до:

 • горищних і покрівельних приміщень, а також безпосередньо до даху;
 • дерев'яних конструкцій, а також окремих елементів з дерева, які перебувають на шляхах евакуації;
 • щитів - настилах;
 • будівельних лісів (або будівельних конструкцій);
 • дерев'яних паллетів і дерев'яних споруд на тимчасовій основі.

 

Як вибрати тип вогнезахисної обробки дерева

Сучасний вогнезахист дерев'яних конструкцій виконується з урахуванням призначення, характеру вироба і виду попередньої його обробки. Видів обробки вогнезахисними матеріалами досить багато, але можна виділити найпопулярніші і затребувані на даний момент. До них фахівці відносять наступні заходи.

 

Просочення дерева і конструкцій на його основі вогнезахисними засобами антипіренами (найчастіше - вогнетривкими розчинами на водній основі).

Основною перевагою даного методу є доступна вартість як самого вогнезахисного складу, так і робіт з його нанесення. Також до плюсів можна віднести повну відсутність після обробки на дерев'яних конструкціях грибка, бактерій і цвілі, завдяки наявності в складі антисептиків. Максимальний термін дії подібного просочення становить близько 10 років при обговорених умовах експлуатації (відсутність зовнішніх впливів і критичних температур). До недоліків подібного методу можна віднести можливість появи сольових виступів (при застосуванні сольового водного розчину) на просоченої конструкції, а також неможливість його використовувати на вже пофарбованих лаком або фарбою конструкціях.

 

Поверхнева обробка конструкцій з дерева спеціальним вогнезахисним лаком

Подібний метод досить дієвий при підготовці шляхів евакуації і полягає в захисній обробці конструкцій з дерева, панелей ДСП, МДФ і ДВП. Вогнезахисний лак також використовується для обробки паркетних підлог і підвісних дерев'яних стель. До переваг вогнезахисту подібного типу відносять досить великий експлуатаційний період, до недоліків - відносно високу вартість матеріалу, а також підвищені вимоги до навичок і досвіду фахівців, що наносять  подібне покриття. Недостатньо просто нанести лак, необхідно виконувати покриття пошарово, даючи просохнути попередньому шару, а також уникати патьоків, які надають непрезентабельний вигляд обробленого виробу або конструкції. Всі вживані сьогодні типи вогнезахисних лаків мають напівпрозору структуру з матовим, глянсовим або напівглянцевим видом лаку.

 

Обробка поверхні вогнезахисною фарбою що спучується

Даний метод досить простий і доступний кожному. Він полягає в звичайному фарбуванні дерев'яних конструкцій пензлем або валиком і дотриманні при цьому товщини шару фарби, що наноситься, яку рекомендує завод-виробник вогнетривкого засобу. До серйозного недоліку подібного способу захисту відносять те, що будь-яка вогнезахисна деревна фарба має білий колір і вкрай важко піддається фарбуванню. До безперечного плюса вогнезахисту за допомогою фарби відносять той факт, що саме вогнетривка фарба є однією з найефективніших серед розглянутих видів захисту, при цьому вона впевнено протистоїть навіть відкритому вогню.

 

Якими бувають засоби вогнезахисту деревини?

В основному, всі засоби діляться на два типи: рідини та речовини твердого типу. До перших відносяться просочення, фарби і лаки, до других - різні обмазки і обсипання. За методом дії засоби вогнезахисту бувають активного або пасивного типу.

Активні засоби впливають на сам процес горіння, не дозволяючи кисню контактувати з матеріалом, зменшуючи виділення горючих смол з дерева і знижуючи загальну температуру полум'я. Ці засоби здатні при впливі вогню виділяти речовини, що уповільнюють горіння: водяні пари, аміак або пари хлорної кислоти.

Роль пасивних засобів складається в припиненні попадання тепла вогню всередину дерева. При нагріванні вони утворюють пористу структуру, яка володіє високою здатністю до ізоляції тепла і підтримує стійкість і міцність деревини навіть при впливі відкритого вогню.

 

Механізована вогнезахисна обробка і сушка деревини в спеціальній камері

Ціни, терміни та етапи виконання вогнезахисних робіт

В середньому від 12 до 30 гривень за 1 м2 - середня вартість послуг нашої компанії по вогнезахисної обробки деревини.

Ціна вогнезахисної обробки безпосередньо залежить від:

 • площі об'єкта (чим більше площа тим дешевше);
 • використовуваних матеріалів (вітчизняні матеріали дешевше імпортних і здатні значно скоротити витрати);
 • способів нанесення вогнезахисних складів (розпорошення вогнезахисного складу дешевше вогнезахисного фарбування);
 • важкодоступності об'єкта обробки;
 • категорії пожежної безпеки об'єкта;
 • деяких інших важливих показників.

На відміну від конкурентів наша ціна вже включає в себе:

 • всебічне вивчення Вашого об'єкту;
 • розрахунок і складання;
 • погодження та затвердження вашого проекту в держпожінспекціі;
 • вартість усіх використовуваних матеріалів і устаткування;
 • вартість виконання всіх робіт;
 • підписання та отримання висновку в МНС України.

Дізнатися всі деталі оплати і замовлення можна перейшовши за посиланням.

Замовити послугу
Відправити