Згідно чинного законодавства України контрольні функції щодо нагляду за дотриманням правил і норм протипожежної безпеки об'єктів несе Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ГСЧС). Законодавчими актами, що регламентують здійснення планових та позапланових перевірок в організаціях і підприємствах різної форми власності України, є Кодекс цивільного захисту, Закон України №877, Постанова №306, Порядок №1337 та інші нормативні документи. Співробітники служби зобов'язані здійснювати перевірки і застосовувати різні заходи відповідальності за виявлені порушення.

 

Цілями проведення перевірочних заходів є:

  • контроль дотримання юридичними особами норм законодавства України з цивільного захисту населення, техногенної та протипожежної безпеки;
  • фіксація фактів порушень та запобігання потенційно можливих екстрених ситуацій;
  • охорона здоров'я та життя персоналу, мешканців, відвідувачів торгово-офісних, промислових, складських і житлових будівель, споруд і конструкцій.

 

Всі контрольні дії проводяться фахівцями ГСЧС в робочі години, встановлені внутрішніми документами підприємства, в присутності першого керівника, його безпосереднього заступника або особи, відповідальної за протипожежну безпеку об'єкта. Вищі посадові особи підприємства зобов'язані надавати допуск фахівцям на всю територію підприємства, надавати документацію, що стосується охорони праці та протипожежної безпеки об'єкта, і пояснення з усіх питань, що виникають в ході контрольних заходів.

 

 

Планові перевірки пожежної безпеки

Планові перевірочні заходи на підприємствах і організаціях підвищену пожежну небезпеку проводяться не частіше, ніж раз на рік; для юридичних осіб середнього рівня небезпеки - не частіше ніж один раз на 3 роки; для низького рівня небезпеки - не частіше разу на 5 років. Термін проведення перевірочних заходів залежить від декількох факторів, але не може бути більше п'яти днів для малих господарських суб'єктів і п'ятнадцяти днів для всіх інших і повинні починатися офіційним письмовим повідомленням підприємства не пізніше, ніж за десять календарних днів до початку.

 

Планові перевірочні заходи проводяться відповідно до поточного графіка квартальних заходів ГСЧС і її територіальних структурних підрозділів, публікується на офіційному сайті відомства в термін, не пізніше двадцять п'ятого числа останнього місяця кварталу. Допускається проведення комплексних перевірочних заходів юридичної особи за умови збігу графіків декількох відомств і служб.

 

 

Підстави для позапланових перевірок

Позапланові перевірочні заходи проводяться на підставі:

  • офіційної заяви господарського суб'єкта з проханням про проведення перевірки стану протипожежної безпеки об'єкта;
  • контроль усунення юридичною особою виявлених в ході планової перевірки порушень;
  • звернення фізичних осіб про порушення правил і норм протипожежної безпеки об'єктів в тих випадках, коли вони є обґрунтованими з точки зору фахівців ГСЧС;
  • при виникненні на підприємстві аварійної ситуації або іншої надзвичайної події, пов'язаного з протипожежною безпекою.

 

Позапланові перевірки можуть стосуватися тільки тих питань, з виникненням яких було пов'язано їх проведення, і можуть тривати не більше десяти днів, а для малих суб'єктів господарювання - не довше двох днів.

 

Щоб уникнути конфліктних ситуацій і питань з фахівцями ГСЧС рекомендується виконувати всі вимоги в рамках норм передбачених законодавством з більшістю яких Ви можете ознайомитись на нашому сайті в розділі Статті. Наші фахівці завжди готові Вас проконсультувати з будь-якого питання протипожежної безпеки, Вам достатньо замовити зворотний дзвінок на нашому сайті в зручний для Вас час.

Компанія Євросервіс професійно займається пожежною безпекою і пропонує Вам широкий асортимент товарів високої якості і послуг за прийнятні ціни і мінімальні терміни.

Вогнегасники; Пожежні шафи, щити, стенди; Пожежні рукави, крани, гідранти; Протипожежні двері та перепони.