Системи пожежогасіння, що працюють в автоматичному режимі, відрізняються високими показниками ефективності в боротьбі з пожежами. На відміну від простих сигналізацій і ручного пожежного інвентарю, комплексні системи не залежать від людського фактора і формують на об'єкті оптимальні умови для раннього виявлення і гасіння вогнищ загоряння або задимлення. Їх коректна робота залежить від кваліфікованого монтажу та технічного обслуговування спеціалізованою сервісною компанією.

 

 

Монтаж і технічне обслуговування

В обсяг монтажних робіт входять наступні послуги організацій у вашій області:

• візуальний огляд і перевірка обладнання кваліфікованими фахівцями;

• установка сигнальних датчиків приміщеннях;

• установка елементів оповіщення про пожежу;

• установка в приміщеннях спеціальних ємностей для зберігання вогнегасних речовин, канальних трубопроводів і розпилювачів.

Для поліпшення ефективності комплексу пожежогасіння в будівлях і приміщеннях фахівцями в них можуть інсталюватися оповіщає і димовидаляючих обладнання. Обслуговуюча об'єкт організація також може замовити в рамках ТО додаткову установку і підключення охоронної сигналізації в єдиному комплексі.

 

Коректність функціонування системи пожежогасіння вимагає регулярного технічного обслуговування, планового та екстреного ремонту її основних комплексів і елементів. Ці роботи повинні здійснюватися тільки компаніями з відповідною ліцензією на ТО, що має в своєму штаті сертифікованих фахівців. ТО включає в себе проведення наступних регламентних процедур:

• зовнішній огляд устаткування і компонентів;

• перевірка внутрішнього тиску і рівня вогнегасної речовини в ємностях;

• перевірка стану основного і дублюючого джерел живлення, коректність роботи перемикальних пристроїв;

• контроль функціонування системи пожежогасіння в автоматичному і ручному режимах роботи;

• візуальний огляд і випробування гідравлічної і пневматичної систем, інші роботи.

Періодичність перевірок пожежного обладнання

Планові роботи по візуальної діагностики та перевірці системи пожежогасіння повинні проводитися сервісною організацією не менше, ніж один раз в тридцять днів. Терміни виконання профілактичних процедур, заміни витратних матеріалів і комплектуючих, також поточний ремонт та інші послуги в обслуговуваних будівлях і спорудах визначаються сертифікованими фахівцями індивідуально, залежно від об'єктивних факторів і побажань замовника.

Як знайти підрядну організацію?

Вибір підрядної організації для установки і технічного обслуговування системи пожежогасіння в будівлі - відповідальна процедура, що залежить від багатьох факторів. Головний критерій відбору - наявність спеціальної ліцензії та сертифікатів на надання подібних послуг. Підрядна компанія повинна мати кваліфікованих фахівців пожежної безпеки, що спеціалізуються на послугах монтажу і ТО. Для полегшення вибору компанії у вашій області ви можете скористатися нашим довідником, зв'язавшись з організаціями за телефонами або електронною поштою.