Огнезащитная обработка

Наша ліцензія

Вогнезахисна обробка будівельних конструкцій - це просочення, обробка або нанесення захисного покриття на конструкцію з метою підвищення межі вогнестійкості і зменшення пожежної небезпеки.

Фахівці компанії ПП "НВП ЄВРОСЕРВІС" виконають комплекс заходів з вогнезахисної обробки дерев'яних, металевих конструкцій, тканин і ковроліну. При попаданні вогню на необроблені поверхні, ймовірність виникнення пожежі значно збільшена, в порівнянні з обробленими поверхнями.

У разі виникнення пожежі, комплекс заходів, проведений фахівцями компанії ПП "НВП ЄВРОСЕРВІС", дозволить збільшити час впливу вогню, протягом якого конструкція буде виконувати свою функцію. Це дасть додатковий час людям, що знаходяться в будівлі, залишити його, а так же запобігти обвалення будівлі і конструкцій, що значно зменшить економічні втрати від пожежі, обмежить вогнище спалаху, спрощуючи таким чином роботу пожежним розрахункам. Механізм вогнезахисту обумовлений поєднанням різних фізико-хімічних процесів, що знижують швидкість прогрівання конструкції.

Показником вогнестійкості є межа вогнестійкості конструкції, який визначається часом (у хвилинах) від початку вогневого випробування за стандартним температурним режимом до настання одного з граничних умов:

втрата несучої здатності - R;
втрата цілісності - E;
втрата теплоізолювальної здатності - I.

Значення межі вогнестійкості будівельних конструкцій визначаються шляхом випробування по ДСТУ Б В.1.1-4, за стандартними методами випробувань на вогнестійкість будівельних конструкцій конкретних видів або за розрахунковими методами відповідно до стандартів і методик, затверджених або узгоджених з центральним органом державного пожежного нагляду.

Перелік послуг і робіт, які стосуються вогнезахисної обробки будівельних конструкцій і матеріалів:

проектування вогнезахисту конструкцій;
вогнезахисна обробка деревини (глибока, поверхнева) і тканини;
вогнезахисна обробка кабельної продукції;
захист вогнезахисними матеріалами металевих, залізобетонних та інших конструкцій.

При виконанні робіт з вогнезахисної обробки будівельних конструкцій необхідно пам'ятати про те, що це ліцензійний вид діяльності і всі роботи в обов'язковому порядку узгоджуються в органах Держпожнагляду.

Вогнезахисна обробка дерева

Огнезащитная обработка дерева

Вогнезахист дерев'яних конструкцій від загоряння здійснюється за рахунок покриття або просочування спеціальними складами, що містять антипірени. Антипірени - це речовини, які запобігають загоряння дерева, утворюють при нагріванні захисну пеноподобную плівку, яка перекриває доступ кисню до деревини. В результаті, вогнезахисту дерев'яних конструкцій, вогонь просто не з'являється.

Згідно СНиП 2.01.02-85 * (з 1 травня 2003 р ДБН В.1.1-07-2002 «Пожежна безпека об'єктів будівництва») вогнезахисна обробка дерев'яних будівельних конструкцій повинна виконуватися в будівлях III, IIIa і IV ступенів вогнестійкості.

Згідно вимог Правил пожежної безпеки в Україні дерев'яні конструкції в будинках усіх ступенів вогнестійкості, крім V, повинні піддаватися вогнезахисній обробці, за винятком вікон, дверей, воріт, підлоги, вбудованих меблів, стелажів, якщо в будівельних нормах не зазначені інші вимоги.

Існує три способи вогнезахисної обробки дерев'яних конструкцій:

 • автоклавна просочення на глибину 10 - 15 мм:
  • під тиском в автоклавах;
  • вакуум-атмосферний тиск - вакуум;
  • сушка - просочення.
 • Просочення вимочуванням на глибину 3 - 5 мм:
  • у ванній зі зміною гарячого розчину холодним;
  • прогревом і охолодженням в одній ванні;
  • просочення способом прогріву і охолодження з перенесенням з однієї ванни в іншу.
 • Поверхневе просочення на глибину 1 - 3 мм (поверхневе нанесення):
  • зануренням;
  • нанесенням пензлем;
  • обприскуванням.

Відповідно, на практиці частіше за все (в 95% випадків) практикується поверхневе просочення на глибину 1 - 3 мм з нанесенням вогнезахисного складу пензлем або обприскуванням. Цей метод найбільш прийнятний для вже змонтованих будівельних конструкцій.

Класифікація вогнезахисних складів для дерев'яних конструкцій.

Всі вогнезахисні склади для деревини діляться на вогнезахисні покриття та просочувальні вогнезахисні просочення для дерева. До перших відносяться лаки, фарби, пасти і обмазки, що містять антипірени. Вогнезахисні фарби для дерева, як і будь-які засоби поверхневої обробки, найчастіше, псують текстуру і зовнішній вигляд деревини. З цього, їх використовують для обробки не переглядаються частин конструкції. Для декоративних і видимих ​​частин конструкцій переважно використовувати вогнезахисного просочування для деревини, які зберігають природну красу і текстуру деревного масиву .. При цій технології деревне масив буквально просочується антипіренами. При цьому вони проникають в товщу дерева глибоко і рівномірно, створюй найбільш стійку й ефективну вогнезахист дерев'яних конструкцій. Просочувальні змести для вогнезахисту дерева діляться на водо - і органорозчинні. Останні за технологією застосування вимагають застосування їдких і небезпечних розчинників. Тому, найчастіше використовуються більш безпечні водорозчинні вогнезахисні просочення для деревини.

Вогнезахисна обробка металу

Метали мають високу чутливість до високих температур і до дії вогню. Вони швидко нагріваються і знижують міцності властивості. Фактичний межа вогнестійкості сталевих конструкцій в залежності від товщини елементів перетину і діючих напружень становить від 0,1 до 0,4 год, в той час як мінімальні значення необхідних меж вогнестійкості основних будівельних конструкцій, в тому числі металевих, становлять від 0,5 і до 2,5 ч в залежності від ступеня вогнестійкості будівель і типу конструкцій.

Фахівці компанії ПП "НВП Євросервіс" виконають ряд завдань з вогнезахисту металевих конструкцій, які полягають в створенні на поверхні елементів конструкцій теплоізолюючих екранів, що витримують високі температури і безпосередню дію вогню. Наявність цих екранів дозволяє уповільнити прогрівання металу і зберігати конструкції свої функції при пожежі протягом заданого періоду часу.

Також фахівці компанії ПП "НВП Євросервіс" здійснять вогнезахист металевих конструкцій як традиційними методами (обетонірованіе, штукатурення цементно-піщано розчинами, використання цегельної кладки), так і нових сучасних методів, заснованих на механізованому нанесенні полегшених матеріалів і легких заповнювачів - огнзащітной фарби, спученого перліту і вермикуліту, мінерального волокна, що володіють високими теплоізоляційними властивостями або заснованих на використанні плитних і листових теплоизоляц іонних матеріалів (гіпсокартонних і гіпсоволокнистих листів, перлітофосфогелевих плит і ін.).

Сучасні методи вогнезахисту металевих конструкцій включають використання: вогнезахисних покриттів з гранульованого мінерального волокна, рідкого скла, цементу та ін .; фарб, що спучуються, які мають складні системи органічних і неорганічних компонентів. Вогнезахисне дію цих фарб засноване на спученні нанесеного складу при температурах 170-200С 'і освіті пористого теплоізолюючого шару, товщина якого становить кілька сантиметрів. Залежно від товщини шару штукатурного складу, полегшеного покриття, конструктивних вогнезахисних листів і плит забезпечується межа вогнестійкості сталевих конструкцій від 0,75 до 2,5 год. Спучуються фарби використовуються для вогнезахисту сталевих конструкцій протягом 0,75-1,5 год.

Вогнезахисна обробка тканини

Вогнезахист тканин - невід'ємна частина комплексних заходів щодо забезпечення пожежної безпеки, що дозволяє зберегти, в разі виникнення пожежі, життя і здоров'я людей.

Проведення фахівцями компанії ПП "НВП Євросервіс" заходів з вогнезахисту текстильних і килимових виробів дозволяє виключити ризик загоряння цих матеріалів від низькокалорійних джерел вогню, таких, як сірники, сигарети і т.п. У разі виникнення пожежі з інших причин, антипірени, якими оброблені тканинні вироби, обмежать швидкість поширення полум'я в приміщенні, знизять димоутворювальну здатність, зменшать обсяг виділених при горінні токсичних продуктів. Уповільнення поширення вогню дає можливість евакуювати людей з будівлі і в короткі терміни ліквідувати пожежу.

Оскільки тканина після обробки повинна задовольняти відразу декільком нормативам, підбір або створення спеціального робочого розчину, виходячи з характеристик зразка тканини, слід довірити професіоналам нашої компанії. Наші фахівці завжди знайдуть оптимальний варіант вогнезахисної обробки текстильних і килимових виробів.

Тканина є одним з найбільш пожежонебезпечних матеріалів. Знаходяться в зоні початкового займання вироби з тканинних матеріалів найчастіше стають причиною швидкого поширення пожежі по всьому приміщенню. З метою протипожежної безпеки в обов'язковому порядку слід обробляти килимові і текстильні вироби (портьєри, меблева оббивна тканина, театральні завіси), що використовуються в місцях масового перебування людей - дитячих, культурних і освітніх установах, транспорті далекого прямування, офісах і так далі.

Текстиль підрозділяється на важкозаймистий і легкозаймистий. Завдяки розвитку технологій, на сьогоднішній день розроблений ряд вогнестійких засобів, що дозволяють запобігти можливість займання легкозаймистих текстильних і килимових виробів.

При роботі використовуються високоякісні антипірени. Вогнезахисні засоби для тканини є нетоксичними, екологічно чистими, нешкідливими для людського організму речовинами. Нанесення антипиренов на оброблювану поверхню проводиться методом розпилення.

Після обробки тканину або килимове покриття зовні не змінюються і не набувають сторонніх запахів. Візуально відрізнити оброблений матеріал від необробленого неможливо. Процес вогнезахисної обробки текстильних виробів не займає багато часу, обробка оббивки не вимагає демонтажу меблів.

Дізнатися ціни та форми замовлення на вогнезахисну просочення можна перейшовши за посиланням.

Замовити послугу
Відправити