Огнезащитная обработка

Наша ліцензія

Вогнезахисна обробка архітектурно-будівельних елементів будівель і споруд - це покриттявогнезахисним складом, просочення спеціальними розчинами або обробка металевих, дерев'яних або бетонних конструкцій для збільшення їх стійкості до дії вогню та високої температури, зниження рівня небезпеки виникнення пожежі.

Фахівці Центру пожежної безпеки "Євросервіс" пропонують своїм клієнтам повний комплекс робіт по покриттю протипожежним складом поверхонь з натуральних або синтетичних тканин, ковроліну, елементів з металу і дерева. При попаданні іскри або впливі вогню на такі матеріали і конструкції ймовірність формування нового вогнища загоряння або задимлення значно знижується.
 
При виникненні в будівлі пожежі, протипожежний захист поверхонь, проведена технічними фахівцями ПП "НВП Євросервіс", збільшить опірність матеріалу і час протидії вогню, протягом якого архітектурно-будівельні елементи продовжать зберігати свої характеристики. Це значно подовжить час для евакуації мешканців, персоналу або співробітників з охопленого вогнем приміщення, а також допоможе запобігти можливому обвалення будівельних конструкцій, мінімізує фінансові втрати від пожежі, локалізує вогнище спалаху, полегшуючи працю рятувальників і протипожежних розрахунків. Обробка вогнезахисним складом дозволяє в екстреній ситуації активувати фізико-хімічні процеси, які уповільнюють процес нагрівання будівельних елементів до критичних позначок.

Ключовим показником рівня вогнестійкості є межа стійкості конструкції, який вказується в хвилинах від старту випробування впливом відкритого полум'я і підвищеної температури до моменту настання одного з критичних умов:

♦ R - втрата конструкцією своїх несучих властивостей;

♦ Е - порушення цілісності;

♦ I - втрата теплоізолюючих характеристик.

Нормативним документом, що регулює процес випробувань, є державний стандарт ДСТУ Б В.1.1-4. Цей регламентуючий документ містить стандарти і методики, затверджені керівництвом державного протипожежного нагляду України.

ПП "НВП Євросервіс" пропонує своїм клієнтам наступний набір послуг з вогнезахисної обробки архітектурно-будівельних елементів і матеріалів:

♦ проектні роботи;

♦ вогнезахист елементів з дерева (глибока або зовнішня) і тканих матеріалів;

♦ електричних кабелів;

♦ захист вогнестійкими елементами конструкцій із залізобетону, металу та інших будівельних матеріалів.

При проектуванні і виконанні робіт по захисту будівельних елементів від вогню необхідно пам'ятати про те, що цей тип діяльності є ліцензованим - набір робіт, які використовуються витратні матеріали і тип технологічних операцій попередньо проходять процедуру узгодження в Державній службі з надзвичайних ситуацій України.

Вогнезахисна обробка дерева

Огнезащитная обработка дерева

Захист дерев'яних конструкцій від впливу відкритого вогню та екстремальної температури під час пожежі здійснюється шляхом покриття або просочення рідкими складами з антипіренами. Антипірени - це спеціальні хімічні речовини, які не дають деревині спалахнути, формуючи під впливом підвищеної температури на поверхні елементів захисну плівку, що запобігає надходження кисню до деревини. В результаті, дерев'яні конструкції не загоряються, сповільнюючи або зупиняючи поширення вогню по будівлі або споруди.

Згідно умов державних будівельних норм України ДБН В.1.1-07-2002 захист будівельних елементів з дерева є обов'язковою умовою для будівель 3, 3a і 4 рівнів вогнестійкості. Ще одним регламентуючим документом є Правила пожежної безпеки України - згідно з цим актом дерев'яні конструкційні елементи будівель всіх рівнів вогнестійкості, крім п'ятого, повинні проходити захисну обробку, крім віконних і дверних конструкцій, елементів підлогових покриттів, вбудованих меблів, полиць і стелажів, якщо в державних будівельних нормах України не вказані інші вимоги.

Трьома основними способами захисної обробки дерев'яних елементів від впливу полум'я і високої температури є:

► просочення в автоклаві на глибину від 10 до 15 міліметрів:

♦ під високим тиском;

♦ вакуум-атмосферний тиск + вакуум;

♦ попередня сушка і подальша просочення;

► вимочування деревини в захисному розчині на глибину від 3 до 5 міліметрів:

♦ в технологічних ємностях з варіацією високо- і низькотемпературного розчину;

♦ в нагрітої рідини з поступовим охолодженням;

♦ нагрівання та охолодження зі зміною технологічних ємностей;

► поверхнева обробка на глибину від 1 до 3 міліметрів:

♦ занурення дерев'яної конструкції в розчин;

♦ нанесення розчину пензлем;

♦ використання пульверизатора.

На практиці в переважній більшості випадків використовується поверхневе нанесення захисного розчину з глибиною проникнення від 1 до 3 міліметрів - ціна обробки вогнебіозахисту мінімальна. Найчастіше для цього застосовують кисть або пульверизатор - такий спосіб нанесення може використовуватися безпосередньо на об'єктах навіть для вже змонтованих будівельних елементів.

Класифікація вогнезахисних складів для деревини.

Всі рідкі склади для захисту дерев'яних елементів від впливу вогню класифікуються на два типи - покриття і просочення. Перший тип включає в себе лаки, фарби, пасти і спеціальні обмазки, до складу яких входять антипірени. Недоліком такого методу є порушення декоративних характеристик деревини - вони псують текстуру і зовнішній вигляд елементів декору, інтер'єру або екстер'єру, тому їх застосовують для захисту не видних для мешканців, гостей, працівників або відвідувачів елементів конструкції.

Для декоративних і відкритих елементів з деревини найчастіше застосовуються захисні просочення, які не приховують природних характеристик і текстури матеріалу. При використанні такої технології дерев'яні конструкційні елементи просочується антипіренами, рівномірно проникаючих в деревну основу на достатню глибину, формуючи стійку і ефективний захист на випадок пожежі. Просочувальні суміші діляться на два класи водо - і органорозчинні. Водорозчинні суміші не мають в своєму складі токсичних розчинників, тому є більш безпечними і популярними на ринку.

 

Вогнезахисна обробка металу

Металеві елементи мають високу швидкість реакції до впливу екстремальної температури і відкритого вогню - вони нагріваються, що призводить до зниження їх міцності. Межа вогнестійкості будівельних і архітектурних елементів зі сталі без спеціального захисту в залежності від площі перетину, розмірів і діючих навантажень становить від 6 до 25 хвилин, в той час як мінімальні допустимі будівельними нормами значення становлять від 30 і до 150 хвилин в залежності від категорії споруди.

Інженери Центру пожежної безпеки "НВП Євросервіс" виконають повний обсяг робіт з вогнезахисту металевих деталей, в результаті якої на зовнішній поверхні конструкцій монтуються теплоізоляційні екрани, що захищають метал від екстремальної температури і впливу відкритого вогню. Такі екрани дають можливість значно уповільнити процес прогрівання металу, зберігають його конструкційні та міцностні характеристики під час пожежі якомога довше.

Технічні фахівці ПП "НВП Євросервіс" здійснюють комплекс робіт по захисту конструкцій від вогню, як традиційними методами (бетонування, штукатурка, цегла), так і за допомогою сучасних способів, що базуються на механічному способі нанесенні захисних матеріалів і наповнювачів з невеликою щільністю. В якості таких матеріалів можуть виступати вогнестійкі фарби, перліт що спучуєтся і вермикуліт, матеріали на основі негорючого базальтового волокна, плитні і листові теплоізолюючі вироби. При температурі навколишнього середовища від 170 ℃ до 200 ℃ спучуючийся матеріал збільшується в об'ємі і формує на поверхні пористий, міцний шар речовини товщиною в кілька сантиметрів. Після такої обробки межа вогнестійкості конструкцій зі сталі складає від 45 до 150 хвилин, а фарби зі спучуючими добавками забезпечують ефективний захист протягом 45-90 хвилин.

Вогнезахисна обробка тканини

Вогнезахист тканих матеріалів - один зі складових елементів протипожежної характеристики будівлі або споруди, який дозволяє зберегти здоров'я і життя людей в разі формування вогнища загоряння.

Здійснення технічними працівниками компанії "Євросервіс" комплексу заходів щодо захисту продукції з текстилю від впливу полум'я дає можливість мінімізувати небезпеку загоряння матеріалів від таких поширених причин пожеж, як непогашена сірник, недопалок тощо. У разі формування вогнища загоряння або задимлення з інших причин, речовини- антипірени, які входять до складу захисних матеріалів для виробів з тканини, зменшать швидкість поширення вогню, знизять димоутворювальну характеристики тканини, знизять обсяг виділених під час пожежі токсичних газоподібних сполук. Зниження швидкості поширення полум'я дасть можливість провести евакуацію персоналу або мешканців з будівлі і ліквідувати пожежу в найкоротші терміни з мінімізацією матеріальних збитків. Так як тканинний матеріал після спеціальної захисної обробки повинен відповідати кільком нормам, вибір або створення спеціального розчину, який повністю відповідав би характеристикам зразка, необхідно довірити кваліфікованим фахівцям компанії «Євросервіс».

Тканина відноситься до категорії легкозаймистих матеріалів, використовуваних в інтер'єрах будівель і споруд. Перебуваючи в області первинного загоряння, тканинні вироби часто є причиною швидкого розповсюдження полум'я. Для ефективного протипожежного захисту слід провести спеціальну обробку виробів з натуральних і синтетичних тканин (штор, портьєр, оббивних матеріалів для меблів, завіс і ін.), Які застосовуються в місцях масового скупчення людей - кінотеатри та театри, молодші, середні та вищі навчальні заклади, автомобільний і залізничний транспорт, офіси і торгово-розважальні центри.

Всі текстильні вироби за своїми характеристиками діляться на дві групи - важко-і легко займисті. Завдяки використанню сучасних технологічних розробок на ринку України присутні кілька засобів захисту, які дають можливість запобігти загорянню текстильних і килимових виробів, скоротити швидкість поширення полум'я при екстреній ситуації і забезпечити безпечну евакуацію людей. До складу цих захисних засобів входять речовини-антипірени. Оброблена таким чином тканина не містить токсичних хімічних сполук, вона повністю екологічна і нешкідлива для організму людини. Нанесення захисних складів здійснюється за допомогою спеціальних пульверизаторів.

Після проведення робіт матеріал не змінює свого зовнішнього вигляду і не є джерелом неприємних запахів. Відрізнити матеріал до і після впливу розчину «на око» практично неможливо. Ціна обробки вогнебіозахисту повністю відповідає якості, а роботи не займають багато часу і не вимагають демонтажу конструкційних елементів.

Дізнатися ціни та оформити замовлення на вогнезахисне просочення можна перейшовши за посиланням.

Замовити послугу
Відправити

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!