Утилізація вогнегасників

Після діагностики вогнегасників на підприємстві вирішується питання про списання пристроїв, які не пройшли перевірки. А після списання настає процес утилізації. Причому будь-який вогнегасників рано чи пізно буде утилізовано в зв'язку з тим, що їх термін служби складає не більше 10 років.
Як вогнегасна речовина можуть бути використані різні хімічні сполуки, вода з добавками і піна, різні порошкові з'єднання, солі, азот, хладон і інертні гази. Тому з метою збереження навколишнього середовища, а також за нормативними актами необхідно утилізувати не тільки деталі корпуса, але і речовина знаходяться всередині.

Рекомендації по списанню вогнегасників

Утилізувати вогнегасники можна тільки в спеціально відведених місцях, безпечних для оточуючих людей і обладнаних необхідним інвентарем. Підготовка персоналу повинна включати в себе відповідне навчання і допуск до роботи з судинами, що знаходяться під тиском згідно з правилами безпеки 03-576-03. Тому працівники повинні пройти відповідні курси і атестацію.
З метою особистої безпеки неприпустимо проведення утилізації вогнегасників, якщо в балоні залишилося тиск. Тому розбір складових частин проводиться тільки після спуску газу з балона.

Основні кроки по утилізації будь-якого виду пристрою:

  • перевіряється наявність тиску в балоні і здійснюється його скидання;
  • демонтуються складові частини;
  • видаляються залишки вогнегасної речовини (ОТВ);
  • призводять балон в непридатність, наприклад, просвердлюють отвір в корпусі, і відправляють на вторинну переробку;
  • сортують деталі відповідно до матеріалу, з якого вони виготовлені, та відправляють на їх звалище відходів.

Конкретний спосіб утилізації вогнегасника залежить від складу вогнегасної речовини. Тому розглянемо найпоширеніші види пристроїв і додаткові умови їх утилізації.

Як списати порошкові вогнегасники

Залежно від виду вогнегасника його утилізація проводиться відповідно до правил заводу-виготовлювача. Зазвичай слід дотримуватися пунктів:

  • на вогнегасниках закачного типу знаходиться манометр з індикатором тиску газу всередині балона. Перед утилізацією пристрою треба скинути тиск цього закачного газу. Далі в залежності від комплектації і збірки треба демонтувати частини вогнегасника: колеса (якщо вони були в наявності), шланг, запірно-пусковий пристрій з сифонної трубкою і зарядний пристрій;
  • після демонтажу частин з балона витягуються залишки порошку в спеціальний пакет. Це хімічна речовина, і його утилізують окремо;
  • для подальшої утилізації в балоні просвердлюють отвір або роблять насічки на горловині. Таким чином, балон приходить в непридатність і його відправляють на переплавку вторчермет. Гумову трубку, шланг, колеса і насадок відправляють на смітник відходів. А запірно-пусковий механізм утилізується з урахуванням специфіки становить металу.

Списання вуглекислотних вогнегасників

Особливістю утилізації таких вогнегасників є те, що в них знаходяться велика кількість газу під тиском. Тому звертатися і утилізувати необхідно з обережністю. І перед розбором пристрої обов'язково скидають тиск.

Утилізація вогнегасників пінних і водних

Пінні вогнегасники залежно від отримання піни бувають двох видів: хімічні та повітряно-пінні. Для першого виду вогнегасників цю піну одержують з водних розчинів кислот і лугів. А для другого виду вогнегасників її отримують за допомогою піноутворювачів і потоків газів: вуглекислого, повітря або азоту.
Тому для утилізації пристроїв весь пінний складу або воду переливають з балона в спеціальну ємність. Після цього чистять балон від залишків хімічних речовин. Далі ємність відправляється на переробку. З деяких видів піни отримують добрива.

Хто має право утилізувати вогнегасники

Утилізацією вогнегасника досить складно і клопітно самостійно займатися підприємству. Тому найчастіше вони процес утилізації доручають стороннім організаціям, що мають відповідні ліцензії. Вся процедура передачі вогнегасника для утилізації невелика і мало витратна. Зате підприємство може позбутися проблем з навчанням своїх співробітників, а також з отриманням цими працівниками необхідної ліцензії та проходження атестації.
Після утилізації вогнегасника Центр Пожежної Безпеки ЄВРОСЕРВІС надасть вам всі необхідні документи з видачею акту по утилізації вогнегасників.

Замовити послугу
Відправити

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!