Автоматична пожежна сигналізація (АПС) - це система технічних засобів, що встановлюються в житлових, торгово-розважальних, офісних, виробничих і складських будівлях, яка використовується для раннього виявлення вогнища загоряння, оповіщення людей і аварійних бригад. Правильна комплектація, підключення та технічне обслуговування, виконані фахівцями ліцензованих компаній і організацій «під ключ», є гарантією безаварійної і коректної роботи комплексу в будь-яких умовах.

 

 

Монтаж пожежної сигналізації на об'єкті - основні етапи

Пожежна сигналізація складається з датчиків, що реагують на високу температуру, світлові спалахи, задимленість або зміна газового складу повітряної суміші, світлозвукових сповіщувачів, каналів передачі сигналу, керуючого модуля та інших блоків. На більшості об'єктів вона об'єднується з охоронними комплексами в єдину охоронно-пожежну сигналізацію (ОПС). У разі виявлення вогнища загоряння або задимлення вона передає сигнал тривоги на централізований пункт, світлозвуковим сигналом попереджує мешканців, персонал або співробітників, активує автоматичну систему пожежогасіння, блокує системи контролю доступу в будівлю, вентиляції та кондиціонування, направляє ліфтові кабіни на перший поверх і блокує їх.

Автоматична система пожежної сигналізації встановлюється на об'єкті в кілька етапів:

♦ розробка проекту та узгодження його з Замовником;

♦ підготовчі роботи;

♦ монтаж датчиків і сповіщувачів;

♦ прокладка комунікаційних ліній для дротових або блоків передачі даних для бездротових систем (GSM і радіоканальні АПС);

♦ установка контрольних панелей;

♦ установка програмного забезпечення.

Всі зазначені технологічні операції повинні виконуватися підрядною компанією або організацією в суворій відповідності з узгодженим проектом і розрахунком. Від точного дотримання всіх технологічних особливостей процесу монтажу в надзвичайних ситуаціях буде залежати не тільки здоров'я, а й життя людей, а також збереження цінного майна.

Технічне обслуговування системи

Правилами протипожежної безпеки України передбачено обов'язкове регулярне технічне обслуговування АПС та ОПС спеціалізованою організацією, яка має ліцензію на надання таких послуг. Періодичність проведення заходів з обслуговування залежить від функціонального призначення будівель або споруд - в житлових об'єктах та об'єктах соціальної інфраструктури перевірки повинні проходити не рідше, ніж один раз в тридцять календарних днів, а для інших будівель ТО проводиться один раз в три місяці.

Для всіх об'єктів оптимальним варіантом є замовлення поставки обладнання, послуг монтажу та технічного обслуговування у однієї спеціалізованої організації - це дозволить значно знизити вартість системи, підвищити її надійність в процесі експлуатації. В ході проведення заходів по ТО фахівці організації-підрядника здійснюють візуальний огляд і перевірку сповіщувачів та оповіщувачів, проводять контрольні заміри показань приладів, перевіряють правильність роботи окремих вузлів, здійснюють ремонт і заміну блоків вийшли з ладу, оновлення програмного забезпечення.

Де знайти підрядну організацію?

Вам необхідна компанія, яка виконає розробку проекту, здійснить монтаж і технічне обслуговування пожежної сигналізації на вашому об'єкті? Центр пожежної безпеки «Євросервіс» пропонує базу перевірених компаній-підрядників, які виконують роботи «під ключ» у всіх областях України. Всі учасники нашого списку мають спеціалізовані ліцензію, допуски і дозволи, мають штат досвідчених фахівців, надають гарантії якості і найвигідніші розцінки. Зробити замовлення послуги монтажу або ТО ви зможете, зв'язавшись з обраної організацією по електронній пошті або телефонами, вказаними в базі.

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!