Порівняння
Додайте товари для порівняння
НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!
Графік роботи:

      Будні: 09:00–18:00

Вихідний: Субота, Неділя.

 

 

0
Мій кошик

Засоби захисту органів дихання

Засоби індивідуального захисту органів дихання (ЗІЗОД) – обов'язкова складова екіпіровки при проведенні робіт, коли є загроза проникнення в легені повітря з частинками, небезпечними для життя і здоров'я людини. Захист органів дихання необхідний в будівництві, на виробництві, в хімічних лабораторіях, а також при аварійних ситуаціях.

Коли доводиться працювати при великому скупченні в повітрі пилу, аерозолів, хімічно шкідливих речовин, необхідно забезпечити належний захист органів дихання. Для цього використовуються спеціальні засоби, які дозволяють людині комфортно дихати, при цьому у вдихуваному повітрі немає небезпечних для здоров'я частинок. Залежно від ступеня концентрації шкідливих речовин і їх походження, вибирається індивідуальний захист органів дихання.

Респіратори

Ці засоби захисту органів дихання виконуються у вигляді напівмаски на гумці, яка надівається на обличчя так, щоб була закрита нижня його частина – рот і ніс. Респіратор щільно прилягає до обличчя, тому повітря забирається тільки через фільтруючу частину – це може бути тканий матеріал самої маски або ж спеціальні клапани з фільтруючими патронами. Залежно від використовуваних матеріалів, забезпечується захист органів дихання від різних речовин. У зв'язку з цим виділяють наступні види респіраторів:

  • Протипилові – мають фільтри з волокнистих матеріалів на основі полімерів, які добре затримують будівельний пил від різних матеріалів (бетону, шпаклівки, цегли та інших). Найчастіше такі засоби захисту одноразові, у міру забруднення їх потрібно міняти. Зазвичай вони продаються в наборах, щоб однієї упаковки вистачило на кілька робочих змін.
  • Протигазові – здатні захистити легені людини від вдихання парів з вмістом різних токсичних речовин, що містяться в лакофарбових складах, розчинниках, добривах та інших матеріалах. Також є респіратори, здатні запобігти отруєнню сірководнем, аміаком, парами ртуті.
  • Газопилезахисні – такі засоби захисту органів дихання втілюють в собі функції протипилових і протигазових виробів.

Фільтри для респіраторів

У респіраторах повітря проходить через елемент очищення повітря – фільтр, який призначений для відділення з повітря шкідливих домішок. Повітря проходить через фільтр в результаті зусилля для здійснення вдиху (респіратори негативного тиску) або примусово (фільтруючі респіратори з примусовою подачею повітря).

Тип фільтруючого елемента залежить від виду забруднюючої речовини. Для захисту від аерозолів використовуються різні фільтри, але їх вибір залежить від однієї з найбільш важливих характеристик - розміру частинок. Захист від парів або шкідливих газоподібних домішок забезпечують хімічні патрони з матеріалом, який поглинає шкідливі речовини або взаємодіє з ними.

 

Як правильно вибрати респіратор?

Щоб правильно вибрати і купити засоби індивідуального захисту дихання необхідно оцінити ризик впливу. При цьому враховуються такі фактори:

  • рівень вмісту кисню в повітрі на всьому протязі виконання робіт;
  • тип шкідливих речовин, присутніх в повітряному середовищі;
  • форма забруднення: пил, пар, туман, волокна, дим, мікроорганізми, гази, в тому числі радіоактивні;
  • ступінь впливу забруднень на організм людини;
  • максимально можлива концентрація забруднення;
  • норма ГДК або значення безпечного рівня концентрації для забруднюючих частинок;
  • можливість виникнення інших небезпечних ситуацій, пов'язаних із здійснюваним технологічним процесом: іскріння, виплеск небезпечних елементів, загоряння і т. д.
Сортування:
Відображення:
Новий коментар
Увійти за допомогою
Надіслати
Вгору