Порівняння
Додайте товари для порівняння
НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!
Графік роботи:

      Будні: 09:00–18:00

Вихідний: Субота, Неділя.

 

 

0
Мій кошик

Засоби індивідуального захисту органів дихання

Засоби індивідуального захисту органів дихання (ЗІЗОД) є обов'язковим елементом екіпіровки для інженерного і обслуговуючого персоналу підприємств і організацій, які виконують роботи з небезпекою проникнення в легені, ротову або носову порожнину людини отруйних і токсичних речовин. Вони захищають людину від пилу, газів і пара, вірусів, бактерій, токсичних аерозольних суспензій, забезпечують очистку дихальної суміші від сторонніх домішок. ЗІЗОД застосовуються на будівельних майданчиках, виробничих, добувних і переробних ділянках, підприємствах хімічної та нафтохімічної промисловості, в медичних лабораторіях, лікарнях і клініках, при ліквідації наслідків стихійних лих і гасіння пожеж.

Основні засоби захисту органів дихання - класифікація

За типом своєї дії ЗІЗОД поділяються на дві великі групи:

 • фільтруючі - застосовуються при вмісті кисню в навколишньому повітрі не менше ніж 17%;
 • ізолюючі - використовуються при вмісті кисню менше 17%.

Найбільш поширеними на ринку України є фільтруючі вироби. До них відносяться четверьтмаскі, напівмаски або респіратори, повнолицеві маски або протигази, капюшони і шоломи.

Респіратори

Респіратори - це спеціальний засіб захисту органів дихання від газів, пилу, аерозолів, вірусів і бактерій. Воно являє собою чверть або полумаску, що прикриває нижню частину обличчя - носову і ротову порожнину. Кріплення на голові здійснюється еластичними ременями або гумками. Він щільно прилягає до шкіри обличчя, тому дихальна суміш може потрапити у внутрішній простір тільки через фільтруючий елемент - тканинний матеріал маски або спеціальний клапан з патроном.

Захист органів дихання від різних вражаючих факторів забезпечується складом і конструкцією фільтруючого елемента. Споживачам в Україні пропонуються наступні типи респіраторів:

 • від пилу - мають фільтруючі елементи з волокнистих речовин на основі полімерних матеріалів, які добре затримують дрібні частинки пилу. Широко застосовуються на будівельних майданчиках, в гірничодобувних і обробних підприємствах для захисту від бетонного пилу, шпаклівки, вугільного пилу, інших шкідливих і токсичних речовин. Найчастіше протипилові моделі є одноразовими виробами, які необхідно регулярно міняти. На ринку вони продаються наборами;
 • від газових сумішей - захищають легені людини від отруйних і токсичних газів органічної і неорганічної природи. У промисловості, побуті і сільському господарстві вони застосовуються під час виконання технологічних робіт з лакофарбовими сумішами, розчинниками, добривами, сполуками ртуті, сірководнем, аміаком та іншими токсичними речовинами;
 • комбіновані моделі - забезпечують захист користувачів від пара, газових сумішей, пилу і бруду, а також біологічних факторів (вірусів, бактерій і патогенних мікроорганізмів).

Фільтруючі елементи

Головною складовою будь-якого респіратора, що забезпечує його функціональні характеристики, є фільтруючий елемент. Елементом, що фільтрує може бути сама поверхня матеріалу, з якого зроблена напівмаска, або спеціальний патрон зі змінним або одноразовим фільтром. Проходячи через фільтруючий елемент, повітряна суміш очищується від токсичних домішок і надходить в легені. Повітря надходить через фільтр в результаті вдиху користувача (респіратори негативного тиску) або примусово (вироби з примусовою подачею).

Тип використовуваного фільтруючого патрона залежить від типу токсичного або отруйної речовини. Для захисту від аерозольних сумішей застосовуються кілька типів фільтрів, вибір яких визначається розміром частинок, розпорошених в повітрі. Захист від токсичних газів і пари забезпечується хімічними патронами з матеріалом-поглиначем, який вступає в хімічну реакцію з речовинами, розчиненими в повітрі, і затримує їх.

Як правильно вибрати респіратор для захисту дихальних шляхів?

Правильний вибір і придбання індивідуальних засобів захисту органів дихання повинен грунтуватися на оцінці наступних факторів:

 • концентрації кисню в навколишньому повітрі на всьому протязі виконання технологічних операцій або робіт;
 • типу забруднюючих речовин, що містяться в повітряному середовищі;
 • форме забруднення - гази, пил, туман, пара, волокна речовини в повітрі, токсичний дим, віруси, бактерії;
 • ступінь ураження організму людини отруйними речовинами;
 • концентрація забруднюючих речовин в повітряної суміші;
 • норма ГДК або безпечний рівень концентрації речовини;
 • можливість виникнення інших факторів небезпеки - загоряння, викид радіоактивних або хімічно небезпечних речовин, іскріння та інше.

Де купити індивідуальні засоби захисту органів дихання?

Центр пожежної безпеки Євросервіс пропонує широкий асортимент захисних засобів для юридичних і фізичних осіб. У нас ви зможете придбати маски і напівмаски, респіратори, протигази, шоломи, змінні фільтри і інші популярні найменування продукції за найнижчими цінами.

 

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!

Сортування:
Відображення:
Новий коментар
Увійти за допомогою
Надіслати
Вгору