Порівняння
Додайте товари для порівняння
НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!
Графік роботи:

      Будні: 09:00–18:00

Вихідний: Субота, Неділя.

 

 

0
Мій кошик

Засоби індивідуального захисту на висоті

Падіння з висоти є однією з найбільш поширених причин отримання виробничих і побутових травм, які можуть привести до летального результату. Висотні роботи пред'являють особливі вимоги до дотримання техніки безпеки в виробничих, будівельних, сільськогосподарських, гірничодобувних, комунальних компаніях і організаціях різних форм власності та в побуті. Для мінімізації ризику, збереження життя і здоров'я людини використовуються засоби індивідуального захисту.

 

Засоби індивідуального захисту на висоті - що це таке?


Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) від падіння з висоти - це технічні засоби та спеціальне обладнання, які здатні вберегти людину від травм і пошкоджень, попередити нещасні випадки. Згідно діючих правових норм України в сфері охорони праці та техніки безпеки ризик для здоров'я і життя людини встановлюється з висоти 180 сантиметрів. Додатковими факторами небезпеки є виконання технологічних операцій над працюючими машинами, обладнанням і механізмами, поверхнею сипучих речовин і рідин, робота на майданчиках без огороджень з перепадами по висоті понад п'ять метрів і на відстані від краю майданчика менше двох метрів.

Всі працівники, які здійснюють технологічні операції на висоті, зобов'язані пройти спеціальний навчальний курс з техніки безпеки з отриманням допуску до робіт, володіти способами проведення робіт з використанням засобів захисту від падіння з висоти. Особами відповідальними за видачу засобів індивідуального захисту є керівники компаній і організацій, а також співробітники, призначені відповідальними за організацію охорони праці.

 

Засоби захисту від падіння - класифікація

ЗІЗ від падіння з висоти діляться на кілька основних видів:

  • запобіжна амуніція - обв'язка, прив'язь, пояси та інші найменування страхувальної продукції. За типом кріплення амуніція ділиться на дві групи - роздільні і комбінована. Роздільна може бути нижній, що кріпиться до нижньої частини тулуба користувача, і верхньої, що використовує кріплення в області грудей і плечового пояса. Комбінована амуніція є найбільш надійною і універсальної;
  • страхувальні канати - петлі, шнури і мотузки. У будівництві та промисловому альпінізмі найбільш популярними є статичні мотузки А-типу, які мають діаметр від 10 до 11,5 міліметрів. Шнур - більш тонке виріб з діаметром від 4 до 7 міліметрів;
  • спускові і страхувальні пристрої - спеціальні технічні пристосування, які уповільнюють проходить через них канат, забезпечуючи захист від падіння. Окремою категорією страхувальних пристроїв є Самоблокується механізми, які автоматично фіксують мотузку при відпуску її людиною;
  • захисні каски - використовуються на будівельних і промислових об'єктах, скалолазами, альпіністами і рятувальниками. Характерною конструктивною деталлю таких касок є трьохточкове кріплення фіксуючого ременя;
  • допоміжні механізми і технічні елементи-карабіни, ролики, блоки, такелажні пристрої та інше;
  • спеціальний одяг і взуття - антиковзні рукавички, сигнальні жилети та інші.


Головна умова забезпечення захисту від падіння - комплексне використання індивідуальних засобів з урахуванням всіх виробничих і побутових чинників.

 

Нормативні вимоги

Засоби індивідуального захисту від падіння з висоти повинні мати комплект сертифікаційної документації. Використання несертифікованої продукції або нецільове використання коштів порятунку на підприємствах, в компаніях і організаціях різних форм власності категорично заборонено. Наявність і комплектація ЗІЗ повинні бути відображені в спеціально журналі обліку із зазначенням часу проведення регулярних оглядів і перевірки технічного стану. Кожне найменування продукції повинно мати маркування.

Видача засобів захисту працівникам повинна здійснюватися у встановлені чинним законодавством і галузевими нормами терміни з фіксацією в картці обліку. Після кожного використання вони повинні перевірятися на цілісність, комплектність і відповідність захисним характеристикам. Пошкоджені елементи захисту повинні бути негайно замінені справними.

 

Де купити ЗІЗ в Україні?

Центр пожежної безпеки Євросервіс пропонує фізичним і юридичним особам широкий асортимент ЗІЗ від провідних світових і вітчизняних брендів з доставкою в будь-який регіон та населений пункт країни. У комплект кожного замовлення входить копія сертифікаційної документації і технічний паспорт виробу. Для консультації зв'яжіться з нашими фахівцями будь-яким зручним для вас способом прямо зараз.

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!

Сортування:
Відображення:
Новий коментар
Увійти за допомогою
Надіслати
Вгору