Автомобільний вогнегасник

Перезарядка і заправка автомобільного вогнегасника - обов'язкова процедура, спрямована на дотримання технічних вимог щодо пожежної безпеки і на забезпечення справної роботи вогнегасника в разі екстремальної ситуації. Перезарядити автомобільний вогнегасник доведеться і для проходження техогляду, якщо буде виявлена ​​його несправність або закінчиться термін придатності.

Види автомобільних вогнегасників

На даний момент існує кілька видів автомобільних вогнегасників:

  • порошкові;
  • вуглекислотні;
  • самоспрацьовують.

Найбільш популярні серед автолюбителів порошкові і вуглекислотні автомобільні вогнегасники, проводити технічне обслуговування яких необхідно 1 раз на рік.

Відповідно до нової редакції ПДР України для проходження техогляду все транспортні засоби повинні бути обладнані вогнегасником різного об'єму в залежності від типу автомобіля:

  • дволітровий порошковий або вуглекислотний вогнегасник для легкових автомобілів;
  • п'ятилітровий порошковий або вуглекислотний вогнегасник для вантажних автомобілів;
  • два п'ятилітрових порошкових вогнегасника для бензовозів.

Коли необхідно перезаряджати автомобільні вогнегасники?

Перезарядити автомобільний вогнегасник необхідно в декількох випадках:

  • закінчення терміну придатності, після якого огнетушащий склад і порошкового, і вуглекислотного автомобільного вогнегасника втрачає свої властивості і вимагає перезарядки;
  • несправність вогнегасника: зміна якості порошку або втрата маси вуглекислоти;
  • використання вогнегасника, що призвело до витрачання складу для гасіння пожежі.

Кожному автовласнику необхідно регулярно самостійно проводити візуальну перевірку справності автомобільного вогнегасника (особливо в разі тривалої поїздки на автомобілі) відповідно до технічної документації. Так, вуглекислотний вогнегасник досить зважити: і якщо маса вуглекислоти скоротилася більш ніж на 5%, автомобільний вогнегасник вимагає перезарядки. Подібну процедуру проводять і на техогляди з періодичністю не рідше 1 разу на рік. Порошкові вогнегасники, в свою чергу, перевіряють на якість порошку. У разі зміни його структури і утворення грудок порошковий автомобільний вогнегасник також потрібно заправити заново. У деяких моделях вогнегасників є індикатор тиску (манометр), який теж допомагає встановити його справність.

Заправка автомобільного вогнегасника, як і будь-якого іншого, - завдання для професіоналів, так як вона пов'язана з ризиком, тому що огнетушащий складу в вогнегаснику знаходиться під високим тиском. Заправити автомобільні вогнегасники можна в спеціальних компаніях, де є заправні станції відповідно до конкретним типом вогнегасника. Вартість заправки автомобільного вогнегасника невисока і варіюється в залежності від виду вогнегасника і деяких конструктивних особливостей.

Замовити послугу
Відправити

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!