Порівняння
Додайте товари для порівняння
НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!
Графік роботи:

      Будні: 09:00–18:00

Вихідний: Субота, Неділя.

 

 

0
Мій кошик

Спецодяг та спецвзуття

Спеціальний робочий одяг і взуття - обов'язкова невід'ємна складова екіпіровки робітничих та інженерних спеціальностей на виробничих, складських, будівельних, ремонтних, монтажних, харчових, переробних, сільськогосподарських підприємствах і організаціях. Її активно використовують рятувальники і пожежники, співробітники ЖКГ. Головним функціональним призначеням спеціальної екіпіровки є запобігання від усіх типів вражаючих факторів, які характерні для того чи іншого виду технологічних операцій. Як правильно вибрати спецвзуття та спецодяг, на які чинники слід звернути увагу в першу чергу?

Як правильно вибрати робоче взуття?

Для того, щоб не помилитися у виборі спецвзуття в першу чергу необхідно визначити, які типи вражаючих факторів є характерними для даної виробничої ділянки або технологічного процесу. Якщо працівників слід захистити від негативного впливу вібрацій, то необхідно вибирати вироби з заданими технічними характеристиками - ефективність віброзахисту засобів індивідуального захисту ніг не повинна бути менше двох децибел при частоті вібрацій в 16 і менше чотирьох децибел при частоті в 31,5 Гц.

При необхідності забезпечення ефективного оберігання ніг працівника від механічних пошкоджень необхідно вибирати робочу екіпіровку, яка:

 • має в своїй конструкції спеціальні міцні шкарпетки, які здатні витримати механічні удари з енергією не менше п'яти джоулів - черевики з вставками з металу і подібні моделі;
 • має захисні накладні щитки, які можуть витримати механічні навантаження з енергією не менше трьох кілоджоулів;
 • має спеціальну прокладку в підошві, що забезпечує захист ноги від наскрізного проколу силою до 1200 Ньютонов.

Для роботи в умовах низьких температур спеціальне взуття повинно мати внутрішній ізоляційний шар з штучного хутра або синтетичних речовин. До цього найменування засобів індивідуального захисту відносяться утеплені черевики, чоботи і напівчоботи, інші види виробів.

На металургійних, переробних підприємствах і організаціях більш затребувані моделі із оберіганням від високих температур, теплового випромінювання та іскор. Такі вироби мають спеціальну підошву з жароміцних матеріалів, що витримують температуру до 150℃. Крім того, вони відрізняються міцністю з'єднання конструкційних деталей верхньої і нижньої частини. Елементи захисту ніг, що оберігають від отримання користувачем термоожогов електричної дуги повинні мати бензотривкі властивості і витримувати температурний режим 300 ℃ протягом не менше ніж 60 секунд.

Окремим найменуванням є елементи екіпіровки електро- і газозварника. Вони повинні ефективно охороняти ноги від іскор і частинок розплавленого металу. Черевики зварювальника виробляються зі штучної шкіри зі спеціальной підкладкою і устілкою з захисного матеріалу. Вони забезпечуються підошвою з матеріалу, стійкого до впливу розчинників і технічних мастил. Підошва повинна мати жорсткий задник, що захищає ноги працівника від механічних пошкоджень.

Як правильно вибрати робочу спецодяг?

Спеціальний робочий одяг - це засіб індивідуального захисту, що використовується на виробничих, добувних, сільськогосподарських підприємствах і в побуті. Вона застосовується для оберігання користувача від шкідливих і небезпечних для його життя і здоров'я технологічних факторів. Законодавство України з техніки безпеки і охорони праці передбачає відповідальність керівників компаній і організацій щодо забезпечення співробітників засобами індивідуального захисту. Головною умовою забезпечення безпеки працівників є відповідність захисних характеристик костюма типу виконуваних технологічних операцій.

Робочий одяг оберігає користувачів від:

 • механічних пошкоджень;
 • високих і низьких температур;
 • електричного струму;
 • бруду, пилу, аерозолів, технічних рідин і води;
 • рентгенівського і радіоактивного випромінювання;
 • твердих і рідких токсичних хімічних сполук;
 • кислот і лугів;
 • нафтопродуктів і паливно-мастильних матеріалів;
 • біологічних патогенів - вірусів, бактерій і мікроорганізмів.

Зимові моделі захисної екіпіровки розраховані для виконання технологічних робіт в неопалюваних приміщеннях і на відкритому повітрі в зимовий період. Вони повинні володіти теплоізоляційними характеристиками, водонепроникненістю і непродуваемістю для оберігання від вітру.

Робочі штани, куртки, комбінезони не повинні сковувати рухи під час виконання технологічних операцій. Вони повинні бути досить легкими для щоденного використання, легко очищатися від бруду і пилу - працівники компаній і організацій повинні завжди мати презентабельний і охайний зовнішній вигляд.

Літні моделі повинні бути пошиті з легкої, натуральної тканини, але при цьому не втрачати своїх захисних характеристик. Сучасні матеріали дозволяють не жертвувати комфортом щоденного носіння заради збереження функціональних характеристик. Спецодяг без утеплювального шару застосовується під час проведення робіт усередині будівель і споруд, а також на відкритому просторі в теплу пору року.

Де купити спецодяг та взуття в Україні?

Якісний спецодяг та взуття, пошите з урахуванням всіх вимог і норм державних стандартів України - це не тільки презентабельний зовнішній вигляд робітників та інженерних фахівців, а й забезпечення їх безпечної роботи протягом тривалого періоду часу. В інтернет-магазині «Євросервіс» ви зможете придбати всі необхідні засоби індивідуального захисту для виробничих, гірничодобувних, переробних, будівельних і ремонтних спеціальностей.

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!

Новий коментар
Увійти за допомогою
Надіслати
Вгору