Порівняння
Додайте товари для порівняння
НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!
Графік роботи:

      Будні: 09:00–18:00

Вихідний: Субота, Неділя.

 

 

0
Мій кошик

Сучасні вогнегасники

СУЧАСНІ  ВОГНЕГАСНИКИ

Серед первинних засобів пожежогасіння вогнегасники займають основні позиції. Вогнегасник є засобом для гасіння загоряння. Він не призначений для ліквідації великих за площею пожеж, а використовується в локальних ситуаціях, коли полум'я не викликає безпосередньої загрози для людини. Являє собою металевий балон високого тиску, що містить вогнегасну речовину. Принцип роботи заснований на витіснення речовини з балона в момент відкриття випускного клапана. Тиск в корпусі вогнегасника може бути створено двома способами - компресорної накачуванням або хімічною реакцією всередині балона з миттєвим виділенням великої кількості газу (мікровибух). Закачні вогнегасники є найбільш поширеним типом даних пристроїв. Існують і водні вогнегасники, робочою речовиною в яких виступають насичені суміші на основі води. Водними вогнегасниками можна гасити загоряння деревини і нафтопродуктів, але не можна використовувати їх в приміщеннях з електропроводкою.

 

ТИПИ ВОГНЕГАСНИКІВ

У документації типи вогнегасників розносяться за такими ознаками:

 • спосіб переміщення - вогнегасники бувають переносні ручні - до двадцяти кг, і пересувні - масою до чотирьохсот кг, що мають іноді кілька балонів в своєму складі, які змонтовані на колісній рамі-візку;

 • природа міститься вогнегасної речовини - можуть гасити водою, водопінного сумішшю, дрібнодисперсним спеціальним порошком, газом (вуглекислотні, хладонові), аерозольної водною сумішшю і комбіновані
 • принцип нагнітання надлишкового тиску газу в корпусі - вогнегасна речовина витісняється з допомогою стиснутого газу, закачаного в корпус, газогенеруючих і термічним патроном, або инжектируются пристроєм
 • вид струменя порошку, води або газу при спрацьовуванні.


Правилами пожежної безпеки встановлено порядок, при якому кожне приміщення, де можуть знаходитися люди, повинно бути забезпечено доступним вогнегасником. Крім того, обов'язковому комплектування підлягають вантажні автомобілі, бензовози, літаки і поїзди.

 

У сучасного вогнегасника три основні завдання:

 1. справлятися з займанням кабелю і електропроводки, особливо у важкодоступних місцях (серверні кімнати, електрощітки),
 2. гасити продукти нафтопереробки (бензин, масло, пластмаси),
 3. бути корисним і ефективним в побуті.

 

Ефективність застосування вогнегасників залежить від класу пожежі і зарядженого вогнегасної кошти

Під ці завдання промисловість випускає вуглекислотні і порошкові вогнегасники відповідно, як найбільш підходящі. Вироби забарвлюються в сигнальний червоний колір. Він символізує колір полум'я, крові і позначає небезпеку і суворе застереження. Пожежна безпека об'єктів захисту ставиться власнику або господарюючому суб'єкту, з метою забезпечення збереження устаткування і життя людей. Державою та уповноваженими організаціями ведеться контроль за технічною справністю первинних засобів гасіння загоряння і готовністю до експлуатації.

Вогнегасники визнаються придатними до експлуатації, якщо пусковий пристрій опломбовано, нанесений інвентарний номер, виріб забарвлене в червоний сигнальний колір. Вогнегасники можуть розміщуватися в приміщеннях з допомогою кріплень на стінах, при цьому відстань до нижнього краю не повинно перевищувати півтора метра від підлоги. Не забороняється розміщення вогнегасників в шафах, в цьому випадку місця зберігання повинні бути марковані спеціальним знаком і забезпечувати безперешкодний доступ.

 

Запобіжні заходи при експлуатації вогнегасників

Не допускається:

 • зберігання вогнегасника поблизу нагрівальних приладів, де температура може перевищувати + 500С;
 • виконання ремонтних робіт при наявності тиску в балоні вогнегасника;
 • нанесення ударів по корпусу, упускати вогнегасник;
 • експлуатувати вогнегасники без чеки і пломби;
 • використання при несправному індикаторі тиску;
 • вплив агресивних середовищ.

 

ОБЛІК ВОГНЕГАСНИКІВ. Заповнення ЖУРНАЛУ ОБЛІКУ

На підприємстві повинен бути організований облік і контроль первинних засобів гасіння пожежі - вогнегасників. Контроль здійснюється у вигляді періодичних перевірок технічного стану об'єктів обліку. Результати враховуються в спеціальній таблиці для кожного вогнегасника. Пожежний режим на території України дозволяє вести такий журнал у вільному рукописній формі. Перше заповнення проводиться перед введенням нового вогнегасника в експлуатацію, потім щорічно дані оновлюються за результатами перевірок відповідальною особою.

Сортування:
Відображення:
Новий коментар
Увійти за допомогою
Надіслати
Вгору