Порівняння
Додайте товари для порівняння
НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!
Графік роботи:

      Будні: 09:00–18:00

Вихідний: Субота, Неділя.

 

 

0
Мій кошик

Дренчери, спринклери, декоративні аксесуари і комплекти для монтажу

Спринклерне і дренчерне обладнання пожежогасіння - найбільш поширені варіанти автоматичних систем.

Вони багато в чому схожі, але суттєва відмінність між ними полягає в пристрої кінцевих зрошувачів. Також обидва виконання використовуються в різних умовах і на об'єктах різного цільового призначення.

Область застосування

Спринклерне і дренчерне автоматичне пожежогасіння дозволяє контролювати об'єкти різного масштабу (промислові або цивільні) з різною площею і ліквідувати осередки займання до того моменту, як вогонь пошириться і завдасть істотної шкоди.

За допомогою таких установок цілком реально організувати систему пожежогасіння на ділянках, де немає можливості використовувати протипожежний інвентар.

Крім цього дані рішення дозволяють тримати під контролем об'єкти, на яких постійно або тимчасово відсутній персонал. В такому випадку протипожежна установка при зміні значень параметрів навколишнього середовища на території, що обслуговується максимально швидко ліквідує вогнище загоряння.

Різновиди автоматичних систем пожежогасіння
Класифікація автоматичних систем пожежогасіння. Класифікується таке обладнання за типом ВГР (вогнегасна речовина). Розрізняють:

  • Водяні установки;
  • Порошкові;
  • Газові;
  • Пінні;
  • Аерозольні.

Кожен з видів використовується для забезпечення пожежної безпеки об'єктів різного цільового використання. Одні з найбільш популярних - водяні системи. Вони існують в двох виконаннях: спринклерні та дренчерні установки автоматичного пожежогасіння. Перша з названих застосовується з метою миттєвого реагування в приміщеннях з підвищеним ризиком загоряння. Другий варіант зазвичай використовується для гасіння пожежі одразу на весь об'єкт. Додатково до цього дренчерна система пожежогасіння дозволяє зрошувати ще й вертикальні поверхні.

У чому переваги спринклерної системи:

Спринклерний вузол управління існує в двох виконаннях: водяний і повітряний. У першому випадку в трубопроводі постійно знаходиться вода, у другому випадку - стиснене повітря. Якщо при виникненні небезпечної ситуації водяна система зреагує моментально, то у випадку з повітряною системою спочатку вода повинна витіснити стиснене повітря. Але у першого з названих виконань є істотний недолік - таку установку не можна використовувати в умовах низьких температур повітря, що пояснюється ризиком обмерзання трубопроводу, в якому постійно знаходиться вода.

Трубопровід дренчерній установки не обов'язково тримати в заповненому водою стані. Такі системи вводяться в роботу після того, як спрацювала пожежна сигналізація. А робиться це або вручну, або за допомогою вузла автоматики. Варіант з спринклерами (так називаються розетки особливого роду, які є випускними елементами ВГР) має на увазі використання спеціальних терморегульованих колб або теплових замків, розташованих в розетках. Якщо температура в приміщенні або тиск в системі значно коливаються, то відбувається спрацьовування випускних елементів - колба або замок плавляться.

Одне з головних переваг, яким володіють спринклерні і дренчерні протипожежні системи, полягає в тому, що в обох випадках як ВГР може виступати вода.

У чому відмінності обох варіантів

Незважаючи на удавану подібність, ці дві установки мають істотні відмінності:

  • Конструктивні особливості визначають цільове використання даних виконань систем. Так, спринклер містить усередині теплової замок або терморегуліруемую колбу. У будь-якому випадку цей елемент піддається руйнуванню при коливаннях значень параметрів навколишнього середовища. А це означає, що після одного спрацьовування спринклери доведеться замінити на повністю нові, так як ці пристрої не підлягають розбиранню. Дренчери (випускні елементи дренчерних систем) представляють собою зрошувальну головку відкритого типу, що приводиться в дію дистанційно або вручну.
  • З першого пункту слід ще одна відмінність - цільове призначення. Дренчерні і спринклерні автоматичні установки використовуються для швидкого реагування на об'єктах різної величини. Але перші з названих підходять для гасіння пожежі на всій площі обслуговується об'єкта відразу, а спринклерна система, перш за все, реагує на зміни параметрів середовища ділянки з високим ризиком загоряння.
  • З огляду на, що дренчерна установка може перебувати в незаповненому водою стані, то її можна застосовувати навіть на об'єктах, де температура нижче +5 градусів. Якщо говорити про спринклерне виконанні, то в залежності від виду, також є можливість застосування в більш суворих умовах. Але водяне виконання установки, яке має бути завжди заповненим, використовується тільки при плюсових значеннях температури.
  • Швидкість спрацьовування у спринклерів нижче з огляду на те, що потрібен якийсь час на руйнування теплового замка або терморегульованої колби.

Як видно, відміну спрінклера від конструкції дренчера занадто явно, а в результаті саме різниця в будові цих елементів визначає цільове призначення і принцип функціонування двох систем.

Надійність систем, їх вартість

Як уже згадувалося, з огляду на те, що вода - найдешевша вогнегасна речовина, то дренчерна і спринклерна система автоматичного пожежогасіння - найбільш доступні за ціною варіанти. Вартість установок буде складатися з розмірів об'єкта, його цільового призначення та інше.

Ціни на придбання і монтаж обох виконань приблизно однакові. Багато що залежить також від компанії, яка надає послуги з установки. Важливими є і особливості самого об'єкта. Дренчери і зрошувачі-спринклери вбудовуються в трубопровід, який кріпиться за допомогою спеціальних хомутів, оснащених різьбовій шпилькою. Такий варіант кріплення забезпечує можливість вести монтаж на будь-якій висоті.

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!

Сортування:
Відображення:
Новий коментар
Увійти за допомогою
Надіслати
Вгору