Порівняння
Додайте товари для порівняння
НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!
Графік роботи:

      Будні: 09:00–18:00

Вихідний: Субота, Неділя.

 

 

0
Мій кошик

Спринклер

Автоматичні системи водяного пожежогасіння забезпечують ефективну боротьбу із вогнем без участі людини. Найбільшою популярністю в цій групі обладнання користується спринклерна система пожежогасіння.

Принцип дії

Пристрої спринклерної системи пожежогасіння є водопровідні мережі, постійно готові до подачі вогнегасної речовини (води або спеціальної суміші) під значним тиском. У звичайному стані розбризкувачі, рівномірно розподілені по площі приміщення, закриті спринклерами - спеціальними насадками з терморуйнівною колбою або замком з легкоплавкого матеріалу. При виникненні пожежі і вплив на замок або колбу високої температури вони руйнуються, забезпечуючи подачу вогнегасної суміші на місце загоряння.

Залежно від особливостей об'єкта, його площі та конфігурації, спринклерна система пожежогасіння може бути розділена на окремі секції з власними контрольно-сигнальними клапанами, а також, при необхідності, обладнуватися засобами подачі стисненого повітря для підвищення тиску в мережі.

Вимоги, види і стандарти:

Більшість теплових замків, встановлених на спринклерні системи, спрацьовують при температурах:

  • 79°С;
  • 93°С;
  • 141°С;
  • 182°С.

Перші дві категорії спринклерної системи пожежогасіння вважаються низькотемпературні. Згідно з вимогами і галузевим стандартам час їх спрацьовування не повинно перевищувати 300 секунд. Для високотемпературних систем (141°С і 182°С) допускається час реакції теплового замка на нагрів до 600 секунд.

Велике значення має регулярне обслуговування систем пожежогасіння спринклерного типу для підтримки її в робочому стані. Зрошувачі слід регулярно перевіряти на наявність фізичних пошкоджень, протікання, слідів руйнування і корозії. При виявленні таких дефектів теплові замки підлягають обов'язковій заміні зі зливом рідини і перезапуском системи. Крім того, навіть при відсутності видимих недоліків, термін експлуатації спринклерної системи не повинен перевищувати 10 років з моменту виробництва.

Застосування

Найчастіше спринклерні системи пожежогасіння застосовуються в будівлях або спорудах промислового, адміністративного та комерційного призначення.

За бажанням замовника спринклерні системи пожежогасіння можуть бути встановлені і в житлових будинках, а також на інших об'єктах, специфіка яких дозволить провести монтаж і обслуговування мережі.

Ефективність

За статистикою спринклерне пожежогасіння забезпечує придушення загорянь при спрацьовуванні одного зрошувача в 10-40% випадків. До 80% пожеж вдається усунути при включенні до 10 клапанів на значній території. Ці дані вказують на високу ефективність систем цієї групи при їх невисокій вартості, повністю автоматичному режимі роботи і незалежності обладнання від підключення до електромережі. Такі переваги визначають лідируюче положення спринклерних мереж серед систем автоматичного пожежогасіння.

Новий коментар
Увійти за допомогою
Надіслати
Вгору