Порівняння
Додайте товари для порівняння
НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!
Графік роботи:

      Будні: 09:00–18:00

Вихідний: Субота, Неділя.

 

 

0
Мій кошик

Пожежні мотопомпи

Більшість серйозних пожеж гасяться за допомогою великої кількості води або гасячого складу на її основі, що подаються під високим тиском по пожежних рукавах. Якщо стихійне лихо сталося в місцях не маючих магістральних водопроводів або на верхніх поверхах житлових будинків і офісних будівель на допомогу приходить пожежна мотопомпа, яка може працювати в умовах відсутності електроенергії і відрізняється компактними розмірами і високою мобільністю.

 

Перевага і призначення пожежних мотопомп

Пожежна мотопомпа є насосом, працюючим за допомогою двигуна внутрішнього згорання і не залежний від електромережі. Залежно від міри мобільності вони можуть бути:

  • причіпними, змонтованими на базі автомобільних причепів і транспортуються легковим або вантажним автотранспортом;
  • пересувними, такими, що мають власну колісну базу і транспортуються за допомогою автомобільного транспорту або ручним перекочуванням;
  • мотопомпами пожежниками переносними, транспортування яких із-за невеликої ваги і компактних розмірів може здійснюватися вручну двома людьми.

 

В якості пального пожежні мотопомпи можуть використати дизельне паливо або бензин. Дизельні помпи коштують дорожче за бензинові моделі, але вартість пального для них менша, а ресурс двигуна більший, ніж для бензинових. Бензинові помпи менш шумні і компактніші – через це часто їх використовують в побутових цілях або на промислових об'єктах для перекачування води в резервуари і водойми, зрошування полів або осушення заболочених ділянок грунту.

 

Відмітні характеристики пожежних мотопомп

Головною відмінністю пожежних мотопомп є високий тиск, які вони здатні підтримувати – цей технічний параметр відрізняє їх від побутових і промислових моделей. Для швидкого і ефективного гасіння вогнища займання такі технічні пристрої повинні створювати тиск до 2 МПа і більше, мати довжину струменя від тридцяти до вісімдесяти метрів і мати витрату гасячого складу в 1200 або більше літрів в хвилину, що значно перевищує параметри побутових помп.

 

Крім того, до характеристик пожежних мотопомп відносяться:

  • потужність двигуна, вимірюваний в кінських силах;
  • робочий об'єм двигуна, вимірюваний в сантиметрах кубічних;
  • робоча вага;
  • габаритні розміри;
  • діаметр подаючого та всмоктуючого пожежного рукава, вимірюваний в дюймах або сантиметрах.

 

Крім того, при виборі помпи необхідно звертати увагу на міру забруднення води, яку використовуватимуть під час гасіння – деякі моделі працюють тільки з чистою водою, а інші допускають використання технологічної води різної міри забруднення. Компанії-виробники вказують в технічних характеристиках максимально допустимий розмір часток в міліметрах, які може містити вода без втрати технічних характеристик мотопомпи.

 

Сучасні пожежні мотопомпи повинні працювати в широкому спектрі робочих температур – від - 45 до +40 градусів за Цельсієм. Кожна помпа повинна мати запас палива в паливному баку, який забезпечував би не менше двох годин безперервної роботи.

 

Вимоги до пожежних мотопомп

Правила пожежної безпеки України регламентують основні технічні параметри пожежних мотопомп. Передусім, вони повинні мати достатній технічний ресурс для швидкого і ефективного подання води для гасіння пожеж будь-якого класу складності. Переносні моделі мають бути змонтовані на рамній конструкції і забезпечувати швидке перенесення до місця використання і підготовку до роботи не більше ніж двома людьми, без необхідності залучення додаткового персоналу. Причіпні моделі повинні мати жорстке зчеплення з автомобілем для безпечного транспортування.

 

Найчастіші питання про пожежні мотопомпи:

Чим, пожежна мотопомпа відрізняється від звичайної?

Відмінність пожежної мотопомпи від звичайної полягає в тому, що пожежна повинна створювати високий тиск - до 2 МПа і вище.

Чи може пожежна мотопомпа працювати з "брудною" водою?

Існують різні модифікації мотопомп: як для чистої води, так і для води з домішками.

Де можна придбати пожежні мотопомпи?

В інтернет магазині компанії «ЄВРОСЕРВІС», за посиланням.

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!

Сортування:
Відображення:
Новий коментар
Увійти за допомогою
Надіслати
Вгору