Порівняння
Додайте товари для порівняння
НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!
Графік роботи:

      Будні: 09:00–18:00

Вихідний: Субота, Неділя.

 

 

0
Мій кошик

Спецвзуття і робоче взуття

Травми ніг дуже поширені в багатьох галузях виробництва. До пошкодження ступні, особливо пальців часто призводить падіння важких предметів. Частіше, ніж на інших виробництвах, нещасні випадки такого роду відбуваються на підприємствах важкої, гірничої, металообробної промисловості, в машинобудуванні, промисловому і цивільному будівництві. У ливарних, чавунно - і сталеплавильних, а також хімічних цехах поширені випадки опіків ніг бризками розплавленого металу, іскрами, активними хімічними речовинами. Дерматити і екземи виникають в результаті впливу кислот, лугів та інших речовин. Ступню можна пошкодити, вдарившись об твердий предмет або наступивши на гострий предмет, що, наприклад, характерно для будівництва.

Поліпшення умов роботи призвело до зниження частоти випадків колотих і рваних ран ступень, заподіяних стирчать з підлоги цвяхами або іншими гострими предметами; волога або мокра підлога є причиною нещасних випадків, особливо при використанні невідповідного взуття.

Види захисту спецвзуття

Вид захисту залежить від характеру існуючої на виробництві небезпеки. На деяких виробництвах, де ступінь небезпеки невисока, досить зобов'язати робітників носити звичайне взуття. Необхідно заборонити працюючим, особливо жінкам, ходити в старому взутті, наприклад в сандалях або шльопанцях. Причиною нещасних випадків можуть бути занадто високі або зношені каблуки, а також взуття без задників.

Іноді досить використовувати захисні черевики, в інших випадках необхідні захисні чоботи або краги. Вибір висоти халяви чобота (до щиколотки, коліна або стегна) залежить від виду виробничої небезпеки, однак при цьому необхідно брати до уваги зручність взуття і забезпечення необхідної свободи руху. Тому в деяких випадках черевики в поєднанні з крагами краще, ніж чоботи з високими халявами.

Захисні черевики і чоботи виготовляють зі шкіри, натурального або синтетичного каучуку, а також з пластмаси прошивним способом, методом вулканізації або формування. Оскільки травмуючий удар найчастіше припадає на носок, останній часто роблять металевим. Носок повинен бути зручним, досить тонким і легким, тому його виготовляють з вуглецевої інструментальної сталі. Такі захисні шкарпетки можуть використовуватися в різних видах чобіт і черевик. На роботах, де існує небезпека падіння предметів з висоти, поверх черевика зміцнюють захищають підйом металеві пластини.

Для попередження ковзання, особливо на мокрих і слизьких підлогах, використовують взуття з гумовою або синтетичною підошвою з різними малюнками рифлення. Матеріал підошви має більш важливе значення в порівнянні з типом рифлення, оскільки він визначає високий коефіцієнт тертя з підлогою. Для роботи на будівельних майданчиках необхідне взуття з армованою, стійкою до проколів підошвою; можна використовувати будь-які інші види спеціального взуття, якщо всередині її знаходиться металева устілка.

При потенційній небезпеці ураження електричним струмом використовують взуття, виготовлене прошивним або клейовим способом, без застосування цвяхів або інших проводячих електрику кріплень. Для захисту від статичної електрики носять Захисне взуття на підошві з електропровідної гуми, в результаті чого досягається запобігання накопичення електричного заряду.

В даний час набуло поширення взуття, що забезпечує подвійний захист: таке взуття або черевики мають властивості, що запобігають накопиченню електростатичного заряду зазначеного вище, і не допускають електричного розряду в умовах контакту з джерелами електричного струму низької напруги. В останньому випадку для захисту від електричного струму даної напруги слід контролювати електричний опір між внутрішньою поверхнею устілки і зовнішньою стороною підошви.

До теперішнього часу якість взуття оцінювали з точки зору «безпеки і довговічності». Зараз беруть до уваги зручність, наприклад, взуття повинне бути легким, причому привабливий зовнішній вигляд захисного взуття стоїть на другому місці після якості. Прикладом зазначеної захисного взуття можуть бути "туфлі на гумовій підошві". Модель і колір також є факторами, що визначають використання захисного взуття робочим персоналом. В окремих країнах, наприклад, в Японії цьому фактору надають великого значення.

Для захисту від дії хімічних речовин застосовують чоботи з синтетичного каучуку. При випробуваннях цього матеріалу на розрив і розтягнення зниження міцності не повинно перевищувати 10% після 48-годинного занурення в 20% розчин соляної кислоти при кімнатній температурі.

Там, де існує небезпека опіків від бризок розплавленого металу або хімічних речовин, слід використовувати моделі взуття без язичків зі зручними, простими в обігу застібками, розташованими зверху, а не всередині.

Гетри, гамаші і краги з каучуку або металу захищають гомілку вище черевика, вони особливо ефективні для захисту від опіків. Якщо робітникові доводиться під час роботи ставати на коліна (наприклад, в ливарних цехах на операціях формування), йому слід носити захисні наколінники. При роботі поблизу джерел інтенсивного теплового випромінювання необхідні спеціальні черевики, чоботи, покриті шаром алюмінію для захисту від підвищених температур.

Застосування засобів захисту і догляд за ними

Захисне взуття слід зберігати в сухому і чистому вигляді і при необхідності замінювати. Якщо одне і ті ж гумові чоботи використовують кілька людей, для попередження інфекційних захворювань ніг необхідно проводити обов'язкову дезінфекцію взуття після кожного використання. Застосування тісних і важких моделей черевик і чобіт може привести до грибкових захворювань ніг - мікозу.

Ефективність використання захисного взуття багато в чому залежить від ставлення до цього питання робочого персоналу, тому останнім часом велика увага приділяється зовнішньому вигляду взуття. Зручність засобів індивідуального захисту є обов'язковою умовою. Взуття повинна бути максимально полегшеною, наскільки це дозволяє її пряме призначення: слід уникати використання взуття масою понад 2 кг пари.

У деяких випадках закон зобов'язує забезпечувати робітників засобами індивідуального захисту ніг. Там, де застосування спеціального взуття є хорошою практикою, а не виконанням вимоги юридичної норми, великий ефект дає вільний продаж захисного взуття на підприємствах. Спеціальне взуття та інші предмети захисного одягу будуть носити охочіше, якщо кожен працівник стане купувати її на роботі за ціною, встановленою виробництвом з наданням кредиту. Такий підхід дасть можливість контролювати правильний вибір засобів індивідуального захисту. 

Однак існує велика кількість конвенцій і законів, що передбачають обов'язкове забезпечення робочого персоналу індивідуальними засобами захисту та одягом.

Сортування:
Відображення:
Новий коментар
Увійти за допомогою
Надіслати
Вгору