Порівняння
Додайте товари для порівняння
НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!
Графік роботи:

      Будні: 09:00–18:00

Вихідний: Субота, Неділя.

 

 

0
Мій кошик

Вогнезахист повітроводів

Вогнезахист повітроводів - основний фактор пожежної безпеки будь-якого приміщення. При пожежі дим і інші продукти горіння поширюються саме по вентиляційній системі, тому при виборі вентиляційної системи особливу увагу варто звертати на матеріал, з якого виготовлені повітроводи, а також на матеріали вогнезахисту.

Вогнестійкість повітропроводів визначаються проміжком часу від моменту незначного нагрівання до граничного стану.

При будівництві багатоповерхових будинків в системах димовидалення та підпору повітря використовують повітроводи з оцинкованої сталі.

При виборі повітропроводів слід звертати увагу на негорючі матеріали. Найбільш вогнестійкими є оцинкована і нержавіюча сталь, тому круглі і прямокутні повітроводи, виконані з даного матеріалу, відрізняються підвищеною пожежонебезпекою.

Якщо повітроводи виготовлені з тонкої листової сталі, то вони потребують зовнішньої ізоляції. Існують різні варіанти теплоізоляції повітроводів: базальтова ізоляція - спеціальні плити екранування, штукатурні покриття і рулонні матеріали.

Для термоізоляції повітропроводів вибирають звуконепроникні матеріали, стійкі до вібрацій. Це пояснюється особливістю функціонування вентиляційних систем: вони сильно шумлять і вібрують під час роботи.

Існують наступні засоби профілактичних протипожежних заходів, пов'язаних з повітроводами:

  • Вогнестійка теплоізоляція (мати, вермикулітові плити, листи мінеральної вати, базальтові самоклеючі волокна, фольговані полотна). Для монтажу цих матеріалів використовують шурупи, шпильки, шайби, дріт;
  • Базальтове волокно, яке наноситься методом напилення;
  • Товстошаровий захист (мастика, штукатурка, фосфатні пасти з рідкого скла, мінерального або азбестового волокна і нефелина). Штукатурні, цементні і азбоцементні розчини наносяться на сталеву сітку шаром до 1 сантиметра. Недолік цього методу: при підвищеній вологості і істотних перепадах температур захисний шар тріскається і обсипається. Але цей спосіб забезпечує ефективний вогнезахист повітроводів при невисокій вартості витратних матеріалів;
  • Конструктивний комбінований захист (спільне застосування мастики і рулонних негорючих матеріалів на основі базальтових волокон). В цьому випадку поверхню воздуховода покривають кліючим складом з неорганічних елементів, потім вкривають фольгированним полотном;
  • Тонкошаровий захист (фарби що спучуються, лаки, емалі на водній або органічній основі). Їх захисна дія заснована на формуванні під впливом високих температур особливого вуглецевого шару, що володіє теплоізоляційними властивостями. Недолік цього способу: висока вартість деяких ефективних вогнезахисних складів.

Не варто сподіватися на власні сили при організації вогнезахисту повітроводів шляхом нанесення дешевих складів сумнівного походження. Не випадково продукція даного виду проходить сертифікацію. Нормативні вимоги з вогнезахисту конструкцій повинні виконуватися.

Усунути збитки, що завдала пожежею, куди складніше (це без урахування шкоди здоров'ю і ціни життя людей), ніж грамотно забезпечити протипожежну профілактику.

Сортування:
Відображення:
Новий коментар
Увійти за допомогою
Надіслати
Вгору