Пожежний гідрант

Багато хто плутає пожежний гідрант та пожежний кран. Хоча ці два пристрої мають різні цілі та конструкцію. Щоб дізнатися, як вони відрізняються, необхідно зрозуміти принцип роботи та функції кожного механізму.

Пожежний гідрант необхідний для організації зручного збору рідини з мережі водопостачання. Пожежні рукава підключаються до гідранту завдяки пожежній колонці. 

Цей пристрій гарантує спокій та безпеку. У разі пожежі грамотно встановлений гідрант забезпечує швидке та ефективне постачання води до місця надзвичайних ситуацій. У той же час населення та пожежна бригада зможуть використовувати гідрант. Він забезпечує постійний запас води до місця пожежі, оскільки він встановлений ​​прямо в криниці. Використання гідранту обмежено температурою (неможливо використовувати його при мінусовій тепрературі) та тиском води (не вище 10 МПа).

Такий пристрій встановлений лише вертикально на спеціальній підставці.

Колодязь для підземного гідранту може бути зроблений самостійно або з допомогою фахівців. Варто знати, що вік не повинен бути дуже глибокою, ширина становить щонайменше 800 мм.

Пожежний гідрант складається з встановлення головки, клапана та стояка. Пристрій керується спеціальним ключем, який зміщує клапан і відкриває доступ до води.

Принцип використання гідранту у вогні

Пожежник під'їжджає до свердловини, в якій встановлюється гідрант; Люк свердловини відкривається, кришка спирається на різьблення пожежного гідранту; Пожежна колонка дістається з пожежного автомобіля і накручується на гідрант. Обертаючи ключ колонки, клапан гідранту відкривається і рідина з мережі водопостачання через його корпус потрапляє у пожежну колонку. Вона має два вихідні патрубки, які зазвичай з'єднуються з насосом пожежної машини. Вода, що проходить через насос, який підвищує тиск, на пожежні шланги, подається для гасіння пожежі.

Гідрант, через свою непомітність, повинен мати вказівник, щоб у разі загоряння пожежники не шукали його у всіх колодязях, розташованих в радіусі 1 км від місця вогню.

Пожежний кран

Пожежний кран завжди використовується комбінацією елементів для гасіння пожежі. Комплект включає замикання арматури, вогняний рукав, багажник та коробку.

Пожежний кран - це найпростіша пожежне обладнання , що використовується в житлових, господарських, громадських будівлях та промислових майстернях. Основна його функція - регулювання процесу водопостачання та його тиску. Пожежний кран-комплект повинен проходити регулярні перевірки своєї роботи. Розміщуватися кран у пожежній шафі разом із пожежним рукавом, пожежним стволом та касетою. Пожежний кран-комплект використовується для ручного гасіння.

Пожежний кран підключається до протипожежного дроту на об'єкті або будівлі.

Принцип використання пожежного крана при пожежі

Відкрийте шафу, розмотайте рукав, вказуйте на точку вогню. Далі вентиль відкривається на клапані (як правило,це робить друга людина) та рідина з внутрішнього водопостачання проходить рукав, де на кінці утворюється компактний потік води, який постачається для гасіння.

Висновок

Пожежний гідрант - встановлений на зовнішній (вуличній) мережі водопостачання в свердловинах, для знаходження пожежних гідрантів на стінах будівель і споруд, навпроти яких встановлено гідрант, прикріплюють табличку «гідрант пожежний» (ПГ). На табличці вказані символи пожежного гідранта і цифрові значення, що вказують відстані в метрах від покажчика до гідранта. На ній, крім того, вказані номер пожежного гідранта, внутрішній діаметр водопроводу в дюймах. Призначений для зовнішніх мереж водопостачання з мобільним пожежним обладнанням, як правило, пожежними машинами.

Пожежний кран - встановлений у внутрішній мережі водопостачання (у будівлі) зберігається у пожежній шафі, на якій наноситься номер замовлення ПК у мережі, а також пожежний рукав, касета та бочка для пожежного рукава.

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТ ЖИТТЯ!