Автомобільний вогнегасник - це не просто аксесуар, який необхідно мати в автотранспорті згідно з вимогами законодавства. Вогнегасник зможе допомогти в самих екстрених ситуаціях, в яких рахунок може йти навіть не на хвилини, а на секунди. Для правильного вибору моделі і технології використання необхідно знати кілька нескладних правил і керуватися ними в своїх діях.

 

Вогнегасники є спеціалізовані мобільні пристрої, що пригнічують осередки загоряння або задимлення розпиленням гасячого речовини. Автомобільні вогнегасники мають ширшу сферу застосування. Вони використовуються для зниження температури деталей автотранспорту в екстрених ситуаціях, ізоляції елементів електромережі автомобіля при загорянні і затримую поширення газоподібних продуктів горіння.

 

 

Типи вогнегасників

Тип вогнегасника визначається характером використовуваного гасячого речовини - вони можуть бути водними, пінними, газоподібними і порошковими. В силу того, що автотранспортний засіб має внутрішню електропроводку, водні та пінні вогнегасники не належать до класу автомобільних, так як вода і піни є хорошими провідниками.

Автотранспортні вогнегасники використовують в якості гасячого кошти порошок або газ. Найпоширенішими з газових вважаються моделі з використанням хладону FE-36 і аналогічних йому інертних сумішей і вуглекислоти. За своєю конструкцією автомобільні вогнегасники діляться на одноразові і багаторазові (з можливістю перезарядки).

Головною вимогою до автомобільного вогнегасника є термін його придатності - він різний для корпусу і гасячого речовини. Зазвичай корпус має гарантію десять років, тоді як туша речовина - тільки п'ять. Кожен водій до закінчення терміну придатності повинен здійснити перезарядку гасячого речовини або придбати новий вогнегасник.

 

Рекомендації розташування автомобільного вогнегасника

Правила пожежної безпеки України передбачають вимогу, згідно якого будь-яка модель вогнегасника  для автотранспортного засобу повинна мати не менше двох літрів гасячого речовини. Рекомендовано кріплення  в кабіні, на спеціальних кріпленнях пасажирських дверей. Такий спосіб використовується на вантажному автотранспорті і в деяких моделях легкового - ефективність використання вогнегасника набагато вище в тих випадках, коли в екстреній ситуації він знаходиться під рукою водія, а не в багажнику автомобіля.

 

 

Центр пожежної безпеки Євросервіс пропонує на ринку України різноманітні моделі автомобільних вогнегасників і послуги з їх перезарядки. У нас ви зможете вибрати унікальне рішення вашої пожежної безпеки за найнижчими цінами на ринку. Зверніться до нас і наші менеджери допоможуть зробити оптимальний вибір за якістю та ціною.