Пожежні шафи червоного або білого кольорів є обов'язковими атрибутами громадських, промислових і житлових будівель і споруд. Основною функцією шаф є зберігання пожежного крана з рукавом і насадками, однак ця основна комплектація може бути доповнена іншими засобами первинного гасіння загоряння.

 

За своєю конструкцією пожежна шафа (ПШ) являє собою короб з металу різних типорозмірів. Найменшими є моделі для квартири - це квадратні короби розмірами 30 * 30 см. З мінімальною комплектацією протипожежного обладнання з крана і рукава з насадкою. Зазвичай такі моделі компактно розташовуються в нішах квартири поруч з лічильниками споживання води. Якщо комплектація не включає в себе спеціальну касету - рукав вкладається «гармошкою».

 

Шафи, що встановлюються в промислових, складських, громадських і торгово-розважальних об'єктах нерухомості крім свого прямого призначення виконують функцію зберігання протипожежного інвентарю та інструментів, що дозволяють придушити вогнище загоряння на ранніх стадіях. Звичайна комплектація ПШ складається з:

 

Пожежні кран-комплекти

 

Вентиль являє собою спеціальний запірний клапан, що монтується на внутрішніх водопровідних комунікаціях для подачі води в напірний рукав під час гасіння вогнищ загоряння або задимлення. Вентилі виготовляються з латуні, чавуну або бронзи.

 

Пожежний рукав є гнучкою конструкцією з натуральних або синтетичних негорючих тканин, використовуваної для подачі води або іншої туша суміші до вогнища спалаху. Для швидкого, герметичного і надійного з'єднання рукава і вентиля вони мають в своїй конструкції з'єднувальні елементи з пластику або металу.

 

Штуцер або сполучна головка використовується для з'єднання рукавів між собою або їх приєднання до водопітающему обладнання. Залежно від конструкційних особливостей вони бувають цапкова і муфтовими.

 

Ручні стволи подачі води з'єднуються з рукавами і служать для створення суцільної компактної або розпиленого водної або пінного струменя, а також створення водяної завіси, що захищає від теплового впливу під час евакуації або гасіння пожежі. Стовбури виготовляються з пластика або металу і мають різні будова і технічні характеристики.

 

Вогнегасники, що входять в комплектацію ПШ, можуть бути порошковими, повітряно-пінними або вуглекислотними. Максимальний варіант комплектації передбачає до чотирьох порошкових або до двох повітряно-пінних або вуглекислотних вогнегасників.

 

Пожежні кран-комплекти

 

Центр пожежної безпеки Євросервіс здійснює поставку пожежних шаф різних типів і конструкцій, пожежного інвентарю та обладнання. Наші менеджери проконсультують вас з усіх питань і допоможуть сформувати замовлення, максимально відповідний вашим вимогам і можливостям.