Будь-яке вогнище загоряння в житловому, промислової або торгово-розважальному будівлі та споруді найлегше ліквідувати на самих ранніх стадіях, ще до приїзду спеціалізованих пожежних бригад. Це дозволить мінімізувати збитки від загоряння і врятувати не тільки майно, а й людське здоров'я і життя. Для швидкого і безпечного придушення пожежі використовується інвентар, що зберігається на пожежному щиті.

 

Пожежний щит - це стаціонарний екран з дерева, металу або пластику, призначений для зберігання початкових засобів пожежогасіння і протипожежного інвентарю і забезпечений необхідними кріпленнями. Предмети, що зберігаються на щиті, дозволяють швидко і ефективно загасити полум'я або забезпечити евакуацію людей з охопленого вогнем будинку. Щити фарбуються яскраво-червоною фарбою і мають унікальні інвентарні порядкові номери. Залежно від конструкції вони бувають відкритими і закритими, доступ до пожежного інвентарю яких закриті спеціальними гратами або дверима. У деяких випадках використовуються пересувні пожежні щити, забезпечені колесами.

Стандартна комплектація включає в себе:

  • штикову і совкову лопату, за допомогою якої осередки загоряння засипаються піском або туша сумішшю;
  • протипожежна сокира, за допомогою якої можна розкрити зачинені двері і вікна в приміщенні;
  • конусное відро для доставки води або іншої туша суміші до вогнища спалаху;
  • пожежний лом, за допомогою якого ламаються палаючі конструкції і перегородки, розкриваються замкнені двері і вікна для забезпечення швидких і безпечних шляхів евакуації з будівлі;
  • багор, який використовується для розтягування охоплених вогнем конструкцій і розкриття закритих дверей і вікон;
  • переносні вогнегасники різних типів і марок;
  • ящик з піском або іншою сумішшю, конструкція якого повинна забезпечувати зручність вилучення суміші в екстреній ситуації і виключати можливість попадання в нього опадів та інших забруднюючих факторів.


Крім стандартної комплектації на щиті можуть зберігатися спеціальні рукавички, захисні маски та взуття, протипожежні полотна, призначені для накриття вогнища, запобігання загоряння і пошкоджуючого впливу на одяг або поверхні шкіри від дії високої температури або відкритого вогню, індивідуальні засоби порятунку та інший інвентар. Комплектація пожежного щита додатковим інвентарем здійснюється Замовником самостійно, виходячи з його побажань і особливостей об'єкта нерухомості.

Головним фактором, що забезпечує успішне придушення вогнища загоряння на ранньому етапі, є наявність необхідного інструменту на щиті. Не можна допускати ситуації, при якій інвентар використовується не за призначенням і відсутній на щиті в екстреній ситуації.