Щороку в нашій країні під час пожеж гинуть тисячі людей. Особливо актуальною ця проблема є для офісів - в таких приміщеннях на обмеженій площі сконцентрована велика кількість співробітників, електричного офісного обладнання, паперу, іншого легко загорається і цінного майна. Наявність первинних засобів гасіння пожежі, таких, наприклад, як вуглекислотні вогнегасники, саме по собі не вирішує проблеми, так як головним чинником безпеки стають правильні дії кожного співробітника компанії в екстреній ситуації.

 

Викликати пожежників

Перше, що необхідно зробити будь-якого співробітника при виявленні вогнища загоряння або задимлення в офісі - викликати пожежників. Кожен, навіть найменший пожежа, може розростися до небезпечних масштабів всього за лічені хвилини. Найчастіше люди просто не розуміють всієї небезпеки і намагаються, перш за все, самостійно придушити його, витрачаючи дорогоцінний час і наражаючи на небезпеку не тільки майно, а й здоров'я та навіть життя людей. Викликавши пожежників, ви страхуєте себе від самого негативного сценарію розвитку ситуації і можете приступати до інших дій.

 

Повідомити персонал

До прибуття пожежних розрахунків необхідно вжити всіх заходів до порятунку людей. Наступний крок - оповістити весь наявний персонал компанії про яка виникла пожежі максимально спокійно, намагаючись не викликати паніки і хаосу в офісі компанії. Для цього необхідно пройти по всіх приміщеннях, стримано і без зайвих емоцій сповістити співробітників, запропонувати їм швидко і без поспіху зібрати найцінніші речі, по можливості закінчити свої справи, зберегти інформацію, знеструмити електрообладнання і приготуватися до евакуації з охопленої вогнем будівлі.

 

Використовувати вогнегасники пожежний інвентар

Викликавши пожежників і сповістивши людей, можна приступити спробувати самостійно погасити вогонь і ліквідувати виниклу загрозу, скориставшись первинними засобами пожежогасіння. Кожна будівля і приміщення офісу має бути забезпечено переносними і пересувними вогнегасниками і протипожежним інвентарем, таким, як відра, совкові і штикові лопати, багри, сокири, пожежні ломи, кошми і інше. Скориставшись ними можна погасити невелику пожежу, збити вогонь, зруйнувати і ліквідувати палаючі будівельні конструкції, забезпечити шляхи безпечної евакуації.

 

Евакуюватися без паніки

Процес евакуації співробітників з офісу компанії до приїзду пожежників повинен проходити спокійно і без паніки. Якщо приміщення сильно задимлене - скористайтеся мокрою ганчіркою для дихання. Пам'ятайте, що основним вражаючим фактором при пожежі є не вогонь, а чадний газ. У разі обмеженої видимості намагайтеся пересуватися, нахиляючись ближче до підлоги - дим зазвичай піднімається вгору. Якщо у вас є шанс допомогти евакуюватися з будівлі іншим людям - скористайтеся ним, так як не всі можуть зробити це самостійно під час паніки або в стресовій ситуації. Для забезпечення безпечного проходу скористайтеся вогнегасниками та іншим пожежним інвентарем.

 

Взяти найцінніше і стежити за часом

Під час евакуації з охопленої пожежею офісного приміщення компанії намагайтеся не забути нічого цінного, але не перевантажуйте себе зайвими предметами - жоден з них не варто вашого здоров'я або життя. У будь-якому приміщенні офісу є план евакуації - на ньому вказані аварійні виходи з будівлі, розташування пожежних сходів і телефонів. В екстреній ситуації зелені аварійні покажчики і світильники вкажуть напрямки виходу і найбезпечніші шляхи переміщення. Якщо загроза придбала надзвичайний характер і евакуація з будівлі компанії неможлива - зайдіть в кімнату, замкніть двері і закрийте щілини мокрими ганчірками, чекаючи приїзду пожежників (зазвичай по місту це займає 5-10 хвилин).