Незважаючи на те, що законодавство не зобов'язує громадян купувати вогнегасник для будинку, його наявність потрібна для безпеки вашої родини та майна. Найкраще вибрати пристрій з масою вогнегасної речовини від 4 до 8 кг, оскільки велика маса важка для перенесення.

Для використання у житлових приміщеннях підходить вуглекислий вогнегасник. Їм можна гасити електропроводку та побутові електроприлади, не виймаючи їх із розетки. Він не утворює небезпечних для людини хімічних сполук, не залишає великої кількості бруду та порівняно безпечний для людини за недовгого використання. Відпрацьований газ усувається з квартири за допомогою звичайного провітрювання та не потребує спеціального очищення.

З використанням вуглекислого вогнегасника впорається навіть людина без спеціальної підготовки. Використовувати його треба на початковій стадії загоряння, тримати вертикально. Вуглекислотний вогнегасник миттєво збиває полум'я, сильно охолоджує поверхні, які зазнавали спалаху. Під час роботи балон стає дуже холодним, тому бажано використовувати в роботі з ним рукавиці, щоб не було обмороження рук.

Порошковий вогнегасник підійде для гасіння в домашніх умовах матеріалів, що тліють: тканини (килими, оббивка меблів, одяг), дерева та матеріалів на його основі (меблі, макулатура, дошки). Він дозволяє гасити різні горючі матеріали. Принцип його дії досить простий: порція порошку викидається під високим тиском, він ізолює та розбавляє вогнище негорючою речовиною. Але суттєвий мінус цього виду вогнегасника – при роботі він утворює токсичну порошкову хмару, тому користуватися нею можна тільки в респіраторі та після евакуації людей з квартири.

Порошок у повітрі сильно знижує видимість, що ускладнює гасіння. При гасінні не відбувається охолодження осередку займання, тому найкраще після використання порошкового вогнегасника додатково залити місце займання водою. Речі, які підлягали гасінню, практично неможливо відновити.

Важливо пам'ятати, що вогнегасник може допомогти тільки у разі своєчасного використання, при пожежі, що розгорілася, користі від нього не буде. Саме тому необхідно вибрати правильне місце розміщення та зберігання.

Найчастіше осередки займання трапляються на кухні, також доречно розмістити вогнегасник біля входу в приміщення. Якщо це будинок у кілька поверхів, необхідно подбати про те, щоб вогнегасник розташовувався на кожному рівні.

Вибираючи місце зберігання вогнегасника важливо врахувати такі параметри:

  1. Не розташовувати вогнегасник у місцях, куди проникають сонячні промені;
  2. Не зберігати поблизу джерел тепла;
  3. Вибирати зручне та відкрите місце для безперешкодного підходу.

Слід приділити увагу і мобільності вогнегасника, для будинку чи квартири найкраще віддати перевагу варіантам, де вага пристрою варіюється в межах від 4 до 8 кілограмів.

Необхідно стежити за термінами придатності та перезаряджати ємність вогнегасною речовиною, якщо в цьому є потреба. Вогнегасник здатний врятувати не тільки ваше майно, а й життя.

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТ ЖИТТЯ!