Вогнегасники є найбільш простим і універсальним інструментом, за допомогою якого можна швидко і ефективно загасити пожежу в будівлі, на відкритій місцевості або в автотранспортному засобі. Згідно із затвердженими вимогами протипожежної безпеки України всі засоби гасіння повинні розташовуватися тільки в спеціально визначених для цього місцях. Особливі критерії при цьому пред'являються до вогнегасників, які в силу своєї конструкції повинні зберігатися тільки вертикально. Для забезпечення їх правильного зберігання використовуються підставки і кронштейни спеціальної конструкції.

 

Основні види вогнегасників

Залежно від типу використовуваного гасячого складу вогнегасники класифікуються на три види:

  • порошкові – використовують гасячий склад у вигляді дрібного порошку. Є найбільш універсальними з точки зору ціни і допустимих категорій пожеж;
  • газові – використовують газ. Найчастіше використовується зріджений діоксид вуглецю або хладон. Можуть застосовуватися на складах, в музеях, бібліотеках, серверних та інших місцях без шкоди для цінного майна;
  • повітряно-пінні – використовують вогнегасну піну за рахунок змішування під тиском піноутворювача і води.

 

Найпопулярнішими на ринку є вуглекислотні і порошкові моделі за рахунок більш низької вартості і тривалого терміну придатності.

 

Кріплення, кронштейни та підставки для вогнегасників

Згідно правил протипожежної безпеки України вогнегасники повинні розташовуватися в житлових, торгово-розважальних, промислових, складських і офісних об'єктах нерухомості, а також транспортних засобах у доступних, добре видимих місцях і, при цьому, не заважати мешканцям, співробітникам або персоналу в повсякденній діяльності. Щоб розмістити вогнегасники на об'єктах, необхідні спеціалізовані пристосування кронштейни і підставки.

 

Підставки для вогнегасників

 

Класифікація кріплень для вогнегасника

Кріплення і підставки класифікуються наступним чином:

  • кріплення транспортне для вогнегасника настінне з гумовою застібкою;
  • кріплення настінне для вогнегасника з металевим замком. Цей спосіб є досить надійним і широко застосовним для всіх типів ручних вогнегасників. Його можна зустріти не тільки в будівлях і спорудах, але і на автотранспортних засобах, де завдяки йому балон закріплений в одному місці салону і не заважає нормальній експлуатації автомобілів;

 

Кріплення та підставки для вогнегасників

 

  • кріплення типу «куточок» настінне. Цей тип використовується в тих місцях, де є необхідність зберігання вогнегасників на поверхні стіни в кімнаті. За формою і методом кріплення класифікують кілька видів «куточка». Наприклад, модель "куточок з схилом" здатна утримувати балон масою до восьми кг. 
  • універсальні кронштейни для настінного зберігання вогнегасників. Ці моделі також називаються «здвоєними куточками». До цього типу також можна зарахувати посилені типи підвісок і підвіски, звані «гачками»;
  • універсальні і нестандартні види підставок для вогнегасників. Ці моделі застосовуються в тому випадку, коли доцільно зберігати балон на підлозі, а не закріплювати його на вертикальних поверхнях. У цей клас кріплень також входить підставка гумова під вогнегасник - простий, надійний і економічний спосіб зберігання балона газової або порошкової моделі в офісі або в будинку.

Кріплення настінне пластикове до вогнегасника ВП-2 (ОП-2)

Де купити кріплення для вогнегасників?

Кріплення для вогнегасників дуже прості по конструкції і ефективні. З їх допомогою ваш інструмент ліквідації екстрених ситуацій буде завжди під рукою і, при цьому, не заважатиме в повсякденному житті. Придбати всі типи кріплення ви можете в Центрі пожежної безпеки Євросервіс, який пропонує своїм клієнтам найширший вибір товарів і послуг з протипожежної безпеки.