Державні будівельні норми України регламентують правила, згідно яких пожежні крани у будівлях і спорудах повинні бути обладнані спеціальними датчиками, що подають сигнал у разі відкриття наполовину пожежного крана. Як діє ця система і чому це так важливо?

 

Пожежний кран

Пожежний кран – це запірний пристрій, що встановлюється всередині будівель і приміщень на трубах системи централізованого водопостачання. Вони служать для подачі води в протипожежний рукав, з якого здійснюється гасіння вогнища пожежі або задимлення. Для захисту корпусу і внутрішнього механізму від пошкоджень або від нецільового використання крани поміщаються в пожежні шафи з нанесеною на них спеціальним маркуванням.

 

В якості матеріалу виготовлення пожежного крана найчастіше використовуються латунь або чавун. Для внутрішніх деталей конструкції дозволяється застосування інших матеріалів з рівнем стійкості до корозійного впливу не нижче, ніж у латуні. Корпус виробу повинен бути захищений фарбою, а гарантійний термін служби крана повинен становити не менше, ніж п'ять років.

 

Пожежні крани конструкційно класифікуються на прямий і кутовий тип. Кутовий тип зручніше застосовувати в тих випадках, коли доступ до водопровідної труби обмежений стінами будівлі або конструкціями пожежної шафи. Перший патрубок конструкції використовується для доступу до водопровідної труби, а другий - для з'єднання пожежного рукава. Кількість обертів крана до 100% відкриття залежить від розміру труби і може становити чотири, п'ять або шість обертів. Правилами протипожежної безпеки України регламентовано, що кран повинен перебувати в повністю відкритому або повністю закритому стані - проміжне стан заборонено. Деякі пожежні крани оснащуються спеціальними датчиками положення.

Датчик положення пожежного крана

Датчик положення пожежного крана «ДППК-I» - це спеціальний пристрій, який подає електронний сигнал при відкритті вентиля пристрою. Цей сигнал використовується для запуску протипожежних насосів і спрацьовування сигналізації на централізованому пульті пожежної охорони. Датчик монтується на пожежний кран кутового типу з умовним діаметром 25, 50 або 65 Ду. Такий пристрій забезпечує швидке реагування на надзвичайну ситуацію і безперебійність роботи протипожежної системи будівлі або будинку. Датчик коректно працює при напрузі живлення в 12-24В постійного струму.

 

ДППК-I складається з:

  • корпус;
  • кільця упорного типу;
  • шестигранного кронштейна;
  • мікроперемикач.


Порушення електронного сигналу на початок роботи протипожежних насосів або іншого спеціального обладнання забезпечується за рахунок зміни опору в електричному ланцюзі ДППК-I в момент відкриття вентиля на 50%. Діапазон робочих температур становить від 1°С до 55°С – монтаж і експлуатація датчика можна тільки всередині опалюваних будівель і споруд.

Центр пожежної безпеки Євросервіс

Центр пожежної безпеки Євросервіс реалізує крани з датчиком положення крана (ДППК) та інше спеціальне обладнання, матеріали та інструменти для забезпечення протипожежної безпеки об'єктів житлової, складської та промислової нерухомості, а також транспортних засобів. Зв'яжіться з нами по телефону, електронною поштою або в чаті і наші фахівці допоможуть вам сформувати оптимальне замовлення, нададуть додаткові знижки і розрахують оптимальний спосіб доставки продукції на ваш об'єкт.