Вогнегасника є ефективним засобом для придушення осередків займання або задимлення на самих ранніх етапах виникнення пожеж. Однак слід пам'ятати, що при невмілому чи неправильному поводженні вони можуть завдати істотної шкоди майну або здоров'ю людини. Дотримання правил безпеки при поводженні з вогнегасниками різних марок і типів є обов'язковим.

 

Всі вогнегасники (ОТ) повинні мати механізм блокування, що запобігає випадковий або несанкціонований запуск. Цей механізм повинен мати захисну пломбу і міцну конструкцію, яка виключає можливість випадкового зняття блокування або виходу його з ладу. Конструкція будь-якого типу ВІД не повинна містити гострих або ріжучих елементів, які можуть нанести травму використовує його персоналу в екстреній ситуації.

 

 

Типи вогнегасників

Залежно від використовуваного в конструкції вогнегасників гасячого речовини вони діляться на:

 

При придушенні вогнища загоряння в будівлі або споруді з використанням газового вогнегасника необхідно пам'ятати про небезпеку зменшення кількості кисню в приміщенні нижче норми, необхідної для вільного дихання людини. При використанні цього типу ВІД необхідно застосовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання. Якщо в якості гасячого речовини використовується вуглекислота і гнучку трубку для подачі газу - конструкція повинна мати захисну ручку для запобігання переохолодження кисті людини, що використовує ВІД.

 

Порошкові ВІД гасять вогнище загоряння за допомогою розпилення в повітрі порошковообразной суспензії гасячого речовини. Якщо вони використовуються в приміщеннях або кімнатах невеликого обсягу - це може привести до значної концентрації гасячого речовини і зниженні рівня видимості зони пожежі. Використання газових і порошкових типів для гасіння палаючих електроприладів або проводів під напругою вимагає дотримання безпечної дистанції, що становить не менше одного метра від вогню до сопла ВІД.

 

Пінні туша речовини не повинні містити в своєму складі канцерогенних або агресивних речовин. Використання такого типу ВІД допускається тільки в костюмах індивідуального захисту для запобігання ураження шкірних і слизових покривів.

 

 

Техніка безпеки при роботі з вогнегасниками

Категорично забороняється:

  • використання будь-яких типів ВІД при наявності механічних пошкоджень корпусу або порушень герметичності конструкції;
  • здійснювати будь-які роботи з ВІД, що знаходяться під високим тиском;
  • здійснювати механічний вплив на корпус або елементи;
  • проводити технічні роботи поза захисних конструкцій і без індивідуальних засобів захисту шкірних і слизових покривів, органів зору та дихання;
  • під час гасіння вогнища загоряння направляти струмінь гасячого речовини в бік прилеглих людей;
  • зливати або розпорошувати туша речовина в атмосферу або на землю.