Вогнегасника є ефективним засобом для придушення осередків займання або задимлення на самих ранніх етапах виникнення пожеж. Однак слід пам'ятати, що при невмілому чи неправильному поводженні вони можуть завдати істотної шкоди майну або здоров'ю людини. Дотримання правил безпеки при поводженні з вогнегасниками різних марок і типів є обов'язковим.

 

Всі вогнегасники повинні мати механізм блокування, що запобігає випадковий або несанкціонований запуск. Цей механізм повинен мати захисну пломбу і міцну конструкцію, яка виключає можливість випадкового зняття блокування або виходу його з ладу. Конструкція будь-якого типу вогнегасника не повинна містити гострих або ріжучих елементів, які можуть нанести травму персоналу який його використовує в екстреній ситуації.

 

Пломба, чека у вогнегасника

 

Типи вогнегасників

Залежно від використовуваного в конструкції вогнегасника гасячої речовини вони діляться на:

 

При придушенні вогнища загоряння в будівлі або споруді з використанням газового вогнегасника необхідно пам'ятати про небезпеку зменшення кількості кисню в приміщенні нижче норми, необхідного для вільного дихання людини. При використанні цього типу вогнегасника необхідно застосовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання. Якщо в якості гасячого речовини використовується вуглекислота і гнучка трубка для подачі газу - конструкція повинна мати захисну ручку для запобігання переохолодження кисті людини, що використовує вогнегасник.

 

Порошкові гасять вогнище загоряння за допомогою розпилення в повітрі порошковообразной суспензії гасячого речовини. Якщо вони використовуються в приміщеннях або кімнатах невеликого обсягу - це може привести до значної концентрації гасячого речовини і зниженні рівня видимості зони пожежі. Використання газових і порошкових типів для гасіння палаючих електроприладів або проводів під напругою вимагає дотримання безпечної дистанції, що становить не менше одного метра від вогню до сопла вогнегасника.

 

Пінні тушачі речовини не повинні містити в своєму складі канцерогенних або агресивних речовин. Використання такого типу вогнегасника допускається тільки в костюмах індивідуального захисту для запобігання ураження шкірних і слизових покривів.

 

Сучасні вогнегасники

 

Техніка безпеки при роботі з вогнегасниками

Категорично забороняється:

  • використання будь-яких типів вогнегасників при наявності механічних пошкоджень корпусу або порушень герметичності конструкції;
  • здійснювати будь-які роботи з вогнегасником, що знаходяться під високим тиском;
  • здійснювати механічний вплив на корпус або елементи;
  • проводити технічні роботи поза захисних конструкцій і без індивідуальних засобів захисту шкірних і слизових покривів, органів зору та дихання;
  • під час гасіння вогнища загоряння направляти струмінь гасячого речовини в бік прилеглих людей;
  • зливати або розпорошувати туша речовина в атмосферу або на землю.

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТ ЖИТТЯ!