Місця для куріння. Про куріння в громадських місцях.

Дані, отримані в результаті Глобального опитування дорослих людей про куріння, проведеного в 2017 році, свідчать, що в Україні кожен день курить більше семи мільйонів громадян. Мова, безумовно, йде тільки про дорослих, повнолітніх людей. При цьому динаміка свідчить, що в порівнянні з 2010 роком ця цифра знизилася майже на 20%.

При цьому тютюновий дим шкодить не тільки самим курцям, але і оточуючим їх людям. Небезпека так званого пасивного куріння полягає ще і в тому, що понад 80% тютюнового диму ми не бачимо, а при видихання його з легких курця концентрація небезпечних для здоров'я і життя речовин збільшується майже вдвічі.

Законодавство України визначає питання куріння в громадських місцях. Правила і норми поведінки курця вказані в КУпАП. Стаття сто десята цього нормативного акту прямо забороняє куріння в метро і залізничному транспорті, включаючи тамбурні приміщення вагонів у всіх поїздах, за винятком спеціально визначених для цих цілей місць. Крім залізничного транспорту заборонено куріння на водних транспортних засобах, в автобусному транспорті, маршрутках, тролейбусах і трамваях.

Заборонні знаки безпеки встановлюють на об'єктах або виробничих ділянках підвищеної небезпеки. Основне завдання табличок - вказати, що ту чи іншу дію або поведінку суворо забороняється на даній території або при виконанні певної роботи. Це важлива умова охорони праці. Зовнішній вигляд, колірна гамма, розміри і форми пристосувань строго регламентовані нормативною документацією.

Стаття сто сімдесят п'ята Кодексу передбачає, що курити заборонено не тільки в тих місцях, які передбачені кодексом, а й в місцях, які були вказані в рішеннях місцевої сільської, селищної або міської ради.

Крім Кодексу, питання регулювання куріння в громадських місцях обговорений в Законі №2899-IV. Цей законодавчий акт був прийнятий в 2005 році і піддався доповнень до затвердженої в 2012 році нової редакції. Дія законодавчої ініціативи поширюється не тільки на сигарети, а й на інші тютюнові вироби, у тому числі кальяни і електронні сигаретні вироби. Заборона поширюється на:

  • таксофонні і ліфтові приміщення;
  • приміщення на території лікарень та поліклінік, освітніх закладів, спортивно-оздоровчих та культурних закладів;
  • дитячі та спортивні майданчики;
  • громадські приміщення житлових будинків, підземні пішохідні переходи, зупинки міського та міжміського громадського транспорту;
  • пасажирський транспорт;
  • заклади громадського харчування;
  • будівлі і споруди органів державної влади України та місцевого самоврядування.

Куріння тільки і виключно в спеціально відведених місцях дозволено в:

  • приміщеннях підприємств, організацій і підприємств будь-якої форми власності;
  • готелях, гуртожитках та інших місцях тимчасового проживання людей;
  • аеропортах, залізничних та автовокзалах.

 


Будь-яке порушення встановлених КАП і Законом України місць куріння карається грошовим штрафом. При виявленні факту куріння в не дозволених для цього місці співробітник поліції повинен скласти протокол про адміністративне правопорушення та направити його до суду, який вирішуватиме - чи винен курець під поставленні йому правопорушення. Якщо документа, що посвідчує особу у курця немає - співробітник поліції має право доставити його у відділення поліції для підтвердження його особистості.

Знаки безпеки і плакати з охорони праці, змонтовані в умовах недостатньої освітленості, повинні бути доповнені освітлювальними приладами. Останні не повинні впливати на колір вказівних табличок або погіршувати їх видимість при природному освітленні. Важливо, щоб місце монтажу знаходилося максимально близько до предмету, на який вказує виріб.

У центрі пожежної безпеки «Євросервіс» можна недорого купити вказівні таблички з пластика ПВХ або самоклеїться плівки: «Місце куріння», «Дозволяється користуватися приладами» і багато інших. Ми реалізовуємо продукцію за доступними цінами та оперативно доставляємо придбання по Києву та іншим містам України. Також у нас можна купити евакуаційні, розпорядчі та попереджувальні таблички пожежної безпеки, журнали з охорони праці, звукові сповіщувачі і інші пристосування для уникнення небезпеки. Телефонуйте нам вже зараз, щоб отримати детальну консультацію про продукцію, ціни та умови доставки.