Наявність вогнегасників є обов'язковою для підприємств, громадських місць та транспорту, власники квартир та приватних будинків можуть встановити їх лише за власним бажанням. Багато хто з нас ігнорує таку важливу деталь, на жаль, від пожеж та аварійних ситуацій ніхто не застрахований і вогнегасник може врятувати не лише майно та цінні речі, а й людські життя.

Який вибрати

Задавшись метою убезпечити себе і свою сім'ю від випадкових і навмисних загорянь, багато хто вирушає до спеціалізованого відділу магазину за вогнегасником, де представлено досить широкий асортимент, в якому буває складно зорієнтуватися. Який краще для квартири, дерев'яного будинку та як вибрати?

Вогнегасники можуть істотно відрізнятися один від одного не лише своїм розміром та зовнішнім виглядом, але й призначенням, здатністю ліквідувати ті чи інші вогнища загоряння.

Для житлових квартир і будинків підходять такі види вогнегасників по вогнегасній речовині на основі:

Вивчивши характеристики та особливості у цій статті, вибрати найкращі вогнегасники для будинку буде зовсім не складно.

На основі двоокису вуглецю

Для житлових квартир найбільш оптимальним варіантом є вогнегасник, в основі якого міститься діоксид вуглецю або двоокис вуглецю. Пов'язано це насамперед із великою кількістю пожежного навантаження у приміщенні. Вуглекислотний вогнегасник у квартирі ідеально підходить для ліквідації вогнищ пожежі, загоряння побутової техніки або проводки.

Безперечною перевагою даного варіанту є його безпека для здоров'я людини, а також мінімальна кількість бруду після його використання. Після застосування, достатньо лише провітрити квартиру, ніякої додаткової та спеціальної очистки не потрібно. Досить простий у використанні, не обов'язкові спеціальні навички та вміння, що особливо актуально в екстрених ситуаціях, якщо ви завжди зможете прочитати інструкцію.

Даний тип вогнегасника дозволяє у максимально короткі терміни ліквідувати пожежу, а також запобігти його повторному загорянню за рахунок моментального, сильного охолодження та витіснення кисню із зони горіння. Під час використання розтруб пристрою стає досить холодним, тому рекомендується зберігати поруч із ним спеціальні рукавиці, щоб уникнути обмороження рук у процесі використання. Ще однією вигідною перевагою є досить демократична вартість такого вогнегасника.

До недоліків можна віднести той факт, що використовується вогнегасник тільки на ранніх етапах займання і виявляється неефективним при ліквідації великих площ пожеж і матеріалів, що тліють. Підходить вуглекислотний вогнегасник для будинку у приватному секторі, а також для квартир у багатоповерхових будинках.

Порошкового типу

Порошкового типу в основному застосовується для гасіння легкозаймистих рідин, що розлилися. Основний принцип дії вогнегасника полягає в тому, що під дуже сильним тиском випускається порошок за допомогою пускового механізму, який ізолює горючі речовини від кисню, таким чином ліквідуючи вогнище загоряння. Тому думаючи, який вогнегасник вибрати для квартири, слід врахувати і негативні моменти. Використання порошкового вогнегасника призводить до утворення токсичної хмари, яка становить серйозну небезпеку для здоров'я людини. Саме тому застосовувати даний тип вогнегасника на гасіння необхідно лише на великих площах та у спеціальному респіраторі, людей із приміщення слід одразу ж евакуювати. Подумайте яка ймовірність того, що вам він потрібен, знаючи тепер його призначення.

Робимо висновок: порошковий вогнегасник слід застосовувати в серйозніших ситуаціях і з обережністю!

Ще одним недоліком є те, що порошкова хмара знижує видимість, що також може спричинити труднощі у процесі гасіння пожежі. Такий вогнегасник не охолоджує, тому існує ризик повторного займання. До того ж, всі речі після пожежі не підлягають відновленню.

Повітряно-пінні (водні)

Цей тип вогнегасників можна використовувати не тільки у квартирі, але й для гасіння пожеж у заміських будинках. Вибираючи який вогнегасник краще для будинку, важливо звернути увагу на те, які матеріали переважають у приміщенні. Найчастіше, заміські будинки будуються з дерева, а тому найбільш сприятливими варіантами в цьому випадку, буде повітряно-пінний (водний) вогнегасник.

Вибір та використання вогнегасника в дерев'яному будинку – одне з найскладніших завдань про те, як захистити деревину від вогню Ви можете прочитати в нашій статті. Повітряно-пінний вогнегасник, незважаючи на свої переваги, має і безліч недоліків:

  1. Замерзає за низьких температур;
  2. Заборонено гасити електричні прилади та техніку.

Щоб убезпечити себе від пожеж, фахівці рекомендують тримати в будинку відразу кілька вогнегасників у різних кімнатах. Вуглекислий підходить на ранніх стадіях займання, попереджає повторне горіння і є ідеальним варіантом для гасіння електричних приладів, які не обов'язково при цьому виймати їх розетки. Після його застосування можна зберегти майно, воно не зіпсується.

Ще одним альтернативним та універсальним варіантом є повітряно-пінні (водні) вогнегасник, який підходить для будь-якого типу житла. Цей тип вогнегасника абсолютно безпечний здоров'ю людей, він здатний ліквідувати вогонь, незалежно від вогнища займання. Принцип дії лежить в основі змочувача, який утворюється з наповнювача піни та води, тим самим ізолює доступ кисню і заповнює дрібні щілини в деревині, де може відбуватися непомітне тління. Незважаючи на такий значний список переваг, є і мінуси, істотний недолік - дуже висока вартість і після його застосування меблі та речі на які потрапив розчин піноутворювача можна буде викидати.

Кожен із запропонованих варіантів має свої переваги та недоліки, тому буде доцільно придбати два невеликі за обсягом ємності – повітряно-пінний вогнегасник і на основі двоокису вуглецю. Використовувати їх слід згідно з класом пожежі та інструкцією.

Важливо пам'ятати, що вогнегасник може допомогти тільки у разі своєчасного використання, при пожежі, що розгорілася, користі від нього не буде. Саме тому необхідно вибрати правильне місце розміщення та зберігання.

Найчастіше осередки займання трапляються на кухні, також доречно розмістити вогнегасник біля входу в приміщення. Якщо це будинок у кілька поверхів, необхідно подбати про те, щоб вогнегасник розташовувався на кожному рівні.

Вибираючи місце зберігання вогнегасника важливо врахувати такі параметри:

  1. Не розташовувати вогнегасник у місцях, куди проникають сонячні промені;
  2. Не зберігати поблизу джерел тепла;
  3. Вибирати зручне та відкрите місце для безперешкодного підходу.

Слід приділити увагу і мобільності вогнегасника, для будинку чи квартири найкраще віддати перевагу варіантам, де вага пристрою варіюється в межах від 4 до 8 кілограмів.

Необхідно стежити за термінами придатності та перезаряджати ємність вогнегасною речовиною, якщо в цьому є потреба. Вогнегасник здатний врятувати не тільки ваше майно, а й життя.

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТ ЖИТТЯ!