Автомобілі - комфортне, популярне і зручний транспортний засіб. Вони використовуються як в приватних потребах, так і в якості вантажного і спеціального транспорту. Незалежно від призначення всі типи автомобілів відносяться до об'єктів підвищеної пожежної небезпеки. Вогнище спалаху може виникнути в результаті дорожньо-транспортної пригоди, поломки, короткого замикання в електропроводці, виходу з ладу електромережі або паливної системи. Правила пожежної безпеки України наказують обов'язкову наявність вогнегасника, як в легковому, так і у вантажному автомобілі.

 

Які бувають вогнегасники ?

За типом використовуваного гасячого речовини вогнегасники (ОТ) діляться на:

 

Внаслідок того, що автотранспорт має внутрішню електромережу, як вогнегасника для автомобіля можуть використовуватися тільки порошкові і вуглекислотні моделі. Хладонові моделі можуть використовуватися для транспортних засобів, але через їх високу вартість вони не набули широкого поширення.

 

 

Характеристики порошкових вогнегасників

Порошковий вогнегасник в машину є найбільш поширеним варіантом - цей тип вогнегасника підходить для легкового, вантажного і пасажирського автотранспорту. Вони мають широкий діапазон експлуатаційних температур і використовуються для пожеж всіх класів, в тому числі електромереж і обладнання під робочою напругою до 1000 В. В якості основи гасячого складу застосовуються фосфорноаммонійние солі, натрієвий або калієвий карбонат і бікарбонат, натрієві або калієві хлориди інші неорганічні сполуки.

 

Крім незаперечних переваг порошкові моделі мають і ряд недоліків:

  • в процесі використання порошковий склад сильно забруднює внутрішній салон автомобільної техніки, оббивку і приладову панель;
  • порошки не мають охолоджуючого ефекту, який гарантує відсутність повторного виникнення вогнища горіння і оберігає людей від теплового впливу;
  • порошковий вогнегасник для авто має обмежений термін служби через можливе комкования складу;
  • повітряна суспензія сильно погіршує видимість навколо вогнища загоряння.

 

Згідно діючих нормативних правил легкові автомобілі повинні мати порошковий вогнегасник вагою не менше двох кілограм, вантажний транспорт та самоскиди - не менше п'яти, а пасажирські автотранспортні засоби - по одному вогнегаснику в кабіні і в пасажирському салоні.

 

Характеристики вуглекислотник вогнегасників

Вуглекислотні вогнегасники використовуються в легковому автотранспорті. На відміну від порошкових, вони не забруднюють салону або поверхні автомобіля і мають сильно вираженим охолоджуючим ефектом. Туша властивості вуглекислоти обумовлені різким збільшенням обсягу газу з одночасним поглинанням надлишку тепла в вогнищі спалаху. Зростаючи, вуглекислий газ припиняє подачу кисню, швидко і ефективно гасить пожежу.

 

 

При їх використанні необхідно дотримуватися запобіжних заходів - не торкатися до металевих частин вогнегасника для запобігання обмороження шкірних покривів або використовувати захисні рукавички або рукавиці. Крім того вуглекислий газ є небезпечним для здоров'я людини і при використанні вогнегасник необхідно постаратися не вдихати його і відразу ж провітрити салон автомобіля від його залишків. Легковий автотранспорт повинен бути забезпечений вогнегасником на основі вуглекислоти вагою не менше двох кілограм.

 

Як правильно вибрати вогнегасник для автомобіля

Для того, що б замовити і купити вогнегасник в свій автомобіль ми рекомендуємо власнику автотехніки дотримуватися наступних рекомендацій:

  • при виборі між пластиковим і металевим корпусом доцільніше зупинити свій вибір на другому варіанті - він надійніший і довговічніший;
  • порошкові моделі мають манометр - стрілка приладу в справної моделі повинна вказувати на зелену зону;
  • запірний механізм вогнегасника повинні бути обладнані захисними пломбами;
  • всі моделі вогнегасників повинні мати передбачену законодавством України сертифікаційну документацію і гарантію якості;
  • у виборі між ціною і якістю пріоритет завжди повинен залишатися за якістю - мова йде про ваше здоров'я, безпеки або навіть життя в екстреній ситуації.

 

Вогнегасники для техніки інших видів мають схожі параметри і характеристики, відрізняються тільки норми за кількістю і вагою вогнегасник на одну транспортну одиницю.

 

Якщо вам необхідно придбати вогнегасник для вашого автомобіля за оптимальною вартістю - зверніться в Центр пожежної безпеки Євросервіс. Наші менеджери і фахівці зможуть надати кваліфіковану консультацію з усіх питань пожежної безпеки вашого транспортного засобу. У нас ви зможете замовити і купити не тільки вогнегасники, але і весь набір протипожежного інвентарю та первинних засобів гасіння за найвигіднішою на ринку ціною.