Протипожежне просочення горищних приміщень може бути виконано самостійно. У такому випадку акт складається комісією, яка складається з мешканців будинку. Перевіряючий може оскаржити якість вогнезахисту в разі виявлення під час перевірки порушень обробки і відправити зразки на експертизу.

Покрівля - верхній елемент покриття, що охороняє будинок від проникнення атмосферних опадів.

Горище - простір між перекриттям верхнього поверху, покриттям будівлі (дахом) і зовнішніми стінами, розташованими вище перекриття верхнього поверху, на якому можуть бути присутніми приховані порожнини - порожнечі в будівельних конструкціях, в вузлах їх зчленування, а також простору між конструкціями.

Процедура вогнезахисту горища обов'язкова як для приватних, так і промислових приміщень. Обробці повинні піддаватися не тільки горищні приміщення, а й крокви, балки, лати якщо такі є на об'єкті обробки.

Вкрай важливо дотримання норм пожежної безпеки. Недотримання приписів може призвести до попередження з боку наглядових органів, а в разі злісних ухилень - до адміністративної відповідальності та накладення штрафних санкцій.

Терміни проведення вогнезахисної обробки горищних приміщень залежать від того, який саме вид вогнезахисних матеріалів використовується. Сучасні матеріали дозволяють зменшити періодичність вогнезахисної обробки горищних перекриттів і приміщень вогнезахисним складом до декількох років. Деякі види складів можуть забезпечити надійний захист протягом 10 років.

Яка вогнезахисна обробка існує для горищних приміщень?
ЛФМ - до них відносяться просочення, мастики, лаки і фарби. Терміни експлуатації після нанесення і коефіцієнт вогнестійкості вказується на тарі. Деякі види матеріалів містять біологічний захист і можуть негативно вплинути на здоров'я людини. Обов'язковою є використання індивідуальних засобів захисту.

Конструкції - балки, Стоєв, несучі елементи можна захистити, створивши пожежостійкість спеціальний бар'єр. Для цього застосовують гипсоволоконних або гіпсокартонні плити. Всередину конструкцій укладаються мінеральні (базальтові) наповнювачі.

Високі вимоги пожежної безпеки до мансардним надбудовам спонукають використовувати більш надійні види захисту. До матеріалів відносяться штукатурні склади на основі вермикуліту, а також рулонні матеріали.

Особливості матеріалів і нанесення вогнезахисних складів
Вогнезахист горища повинна проводитися професіоналами. Тільки фахівець зможе розрахувати потрібну товщину шару і спосіб нанесення. Паста і мастика заповнюють всі пори деревини, але виглядають не естетично. Порошкові склади, що розчиняються у воді, легко наносяться, але далеко не довговічні, фосфоорганіческіх склади дороги і не сумісні з пластиком і бетоном, вогнетривкий лак підходить для фінальної обробки, але не проникає в нижні шари деревини. Про все це вам розповість тільки досвідчений мастер.Кроме, того важливо пам'ятати, що для правильного нанесення вогнезахисту вам буде потрібно не тільки кисть і валик, а й автоклав, що забезпечує більш глибоке просочення і краскопульт для вирівнювання шару.

Увага! Покриваючи поверхню в кілька шарів, переконайтеся, що попередній шар повністю висох.

Породи деревини і властивості поглинання вогнезахисних складів
При вогнезахисній обробці деревини просоченнями слід обов'язково враховувати ступінь поглинання сольових розчинів, яка залежить від породи деревини.

За ступенем проникнення захисних розчинів деревина підрозділяється на три групи:

• легко просочуючиїся - заболонь сосни звичайної, берези, бука;

• помірно просочуючиїся - заболонь сибірської сосни, європейської модрини, граба, дуба, клена, вільхи, липи і осики, ядро ​​сибірської сосни, сосни звичайної, осики і вільхи;

• важко просочуючиїся - заболонь їли, сибірської модрини, ялиці, ядро ​​їли, європейської та сибірської модрини, ялиці, берези, дуба, в'яза, бука і ясена.

 

Основні методи введення антипіренів в деревину:

  • просочення під тиском;

  • поверхнева обробка;

  • додавання антипирена при виробництві деревостружкових матеріалів.

Найнадійнішим способом просочення деревини є здійснення цього процесу в спеціальних автоклавах. Просочування може проводитися при підвищених температурах, з попередніми вакуумуванням деревини та іншими операціями, які сприяють більш глибокому просочуванню. Режим процесу підбирається індивідуально і залежить від породи деревини, складу просочувального розчину і інших чинників. Цей метод як ніякий інший може гарантувати проникнення антипірену на належну глибину і його міцне закріплення в порах деревного матеріалу, що значно подовжує термін дії вогнезахисту.

Однак при всіх своїх плюсах просочування деревини під тиском має і негативні сторони: через гігроскопічності антипиренов процес сушіння просоченої деревини значно сповільнюється, можливі також помітна деформація деревини і явні зміни в її властивості міцності.

Поверхневе нанесення просочувальних розчинів є найпоширенішим методом вогнезахисної обробки. Тут необхідно зазначити, що глибина просочення водних сольових розчинів в заболонь (деревина зовнішніх шарів дерева) становить максимум 1 мм за один прохід, а проникнення просочення в ядро ​​(деревина внутрішньої частини дерева) часто не перевищує 0,5 мм. Діапазон утримання захисних засобів поверхнею матеріалу залежить від в'язкості, поверхневої активності просочувальної рідини, щільності, вологості, шорсткості поверхні деревини.