Пожежні шафи для кранів представляють собою короб з металу або іншого матеріалу, який використовується для установки у внутрішньому просторі пожежного кран-комплекту. Головною функцією шаф є забезпечення збереження обладнання і протипожежного інвентарю та їх ефективне використання в разі виявлення вогнища загоряння або задимлення.

 

Пожежна шафа (ПШ) найчастіше виготовляється з металу. Протипожежний кран-комплект включає в себе:

  • прямий або кутовий пожежний вентиль;
  • муфтову або цапкова сполучну головку;
  • рукав з сполучними головками;
  • пожежний ствол;
  • один або кілька вогнегасників різних марок і типів (якщо їх розміщення допускається габаритними розмірами ПШ).

 

 

Крім цього до складу інвентарю ПШ може входити рукавна касета, що забезпечує транспортування гасячого кошти.

 

Збереження інвентарю та обладнання забезпечується врізним або навісним замком, який забезпечує схоронність інвентарю. Замок повинен мати функцію екстреного розтину, яка забезпечує швидкий доступ до встаткування при виявленні загоряння. Деякі конструкції ПШ мають скляне або пластикове віконце на двері для швидкої візуальної перевірки збереження і цілісності обладнання.

 

За своїм конструкційним особливостям ПШ бувають різних типорозмірів, навісними або вбудованими, із задньою панеллю або без неї, з одним або двома відділами горизонтального або вертикального розміщення для зберігання обладнання та інвентарю.

 

При виборі місця розташування ПШ і способу його монтажу необхідно упевниться, що двері шафи вільно відкриваються і дозволяють здійснювати повну розкочування пожежного рукава на всю довжину. Проведення підготовчих робіт з гасіння вогнища загоряння не повинно заважати проведенню евакуаційних дій персоналу, відвідувачів і мешканців з будівлі або споруди.

 

 

Після монтажу на шафи наносяться інвентарні номери для подальшого обліку та технічного обслуговування. Замки ПШ повинні бути замкнені, а ключі від них зберігається у чергового і в особливо відведеному місці за скляною перегородкою, яка розбивається в екстрених випадках. Крім інвентарного номера поверхню ПШ повинна містити такі позначення - ПІБ і місцезнаходження особи, у якого зберігається ключ, інструкція по використанню інвентарю та обладнання шафи, дані станції технічного обслуговування. В процесі експлуатації збереження і технічний стан обладнання та інвентарю має перевірятися особою, відповідальною за протипожежну безпеку, і які мають відповідну ліцензію на проведення цього виду робіт.

 

Центр пожежної безпеки Євросервіс здійснює реалізацію пожежних шаф різних типів і моделей. У наш асортимент входять моделі навісних і вбудованих шаф для квартир, житлових будинків, громадських, промислових, складських та торгово-розважальних будівель і споруд.