Аварійні відключення електроенергії   - часті явища в наших будинках, виробничих, офісних, складських будівлях і приміщеннях. Саме тому необхідно знати основні правила поведінки в таких ситуаціях і постаратися не робити помилок, які можуть призвести до трагічних наслідків.

 

Аварійне відключення світла в будинку

Якщо відключення застало вас вдома, то перше, що необхідно зробити - перевірити наявність світла в сусідніх квартирах. Якщо електроенергії немає тільки у вас - перевірте стан запобіжників або механізму аварійного вимкнення на панелі вашої квартири або будинку. У разі, якщо перевірки з'ясує, що проблема не в запобіжниках - акуратно перевірте стан електропроводки, що веде до вашій квартирі або будинку.

 

При аварійному відключенні електропостачання всього будинку необхідно негайно сповістити про позаштатну ситуацію керуючу компанію і аварійну службу вашого міста. Після цього необхідно відключити від електромережі всі складне виробниче і побутове електрообладнання щоб уникнути виходу його з ладу при появі світла. Під час відключення не слід відкривати дверцята холодильника - його термозахисний ізоляція дозволяє ефективно зберігати низьку температуру протягом 20-24 годин після відключення електроенергії. Необхідно пам'ятати, що локальні аварії в електромережі не призводять до зникнення мобільного інтернет-з'єднання - вся необхідна інформація буде доступна вам на екрані смартфона або планшета.

 

Якщо аварійна ситуація застала вас в ліфті - не панікуйте. Сповістіть диспетчерську службу про аварійну ситуацію по телефону або за допомогою внутрішньої системи зв'язку (необхідний номер телефону ви знайдете на інформаційній табличці всередині кабіни). Якщо диспетчер не відповідає протягом довгого часу - зателефонуйте в Державну службу з надзвичайних ситуацій за номером «гарячої» телефонної лінії. Не слід кричати, стукати по стінках ліфтової кабінки і намагатися самостійно відкрити двері - так ви тільки зіпсуєте отпирающие механізми заблоковано самі себе всередині ліфтової шахти. Під час аварійної зупинки немає ніяких причин для паніки - кабінка не може впасти, так як надійно тримається на гальмівному механізмі і в неї надходить достатньо повітря для вільного дихання.

 

Як діяти при відключенні електрики в офісі

Аварійні ситуації в офісних та торгово-розважальних центрах відбуваються не так часто, як в житлових будинках, так як сучасні проекти таких споруд передбачають наявність автономних систем електропостачання, які автоматично включаються після аварії централізованої системи. Якщо все ж ви потрапили в подібну ситуацію - спокійно і без паніки дотримуйтесь до виходів з будівлі, що підсвічується покажчиками за допомогою аварійної системи. Так як ліфти і ескалатори не працюють - використовуйте сходи.

 

 

Категорично не рекомендується під час аварійних вимкнень електроенергії:

  • здійснювати спроби самостійно виправити виявлені поломки в електромережі або обладнанні - це може становити небезпеку для вашого здоров'я і навіть життя;
  • підходити близько до проводів, що знаходяться на поверхні підлоги або який висів на невеликій висоті від нього - ви можете постраждати від крокової напруги;
  • не пробуйте самостійно прибрати гілки і дерева, що впали на лінії електропередач - це можна робити тільки після відключення лінії;
  • не намагайтеся проникнути на обгороджені території і в закриті приміщення електрощитових;
  • не вмикайте домашній генератор в житлових кімнатах - вони виділяють під час роботи вуглекислий газ, що представляє небезпеку для здоров'я.

 

І пам'ятайте, що найголовніше правило будь-якої надзвичайної ситуації - не панікувати! Зберігайте спокій і дотримуйтесь інструкцій і рекомендацій.