Перекочування рукавів проводиться за певною процедурою і важливо, щоб цим займалися справжні професіонали, тому рекомендуємо Вам звернутися в нашу компанію для проведення даних робіт. Пропонуємо ознайомитися зі статтею, в якій ми вкажемо на деякі моменти з перемотування рукавів.

 

ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДУ

Перекочування рукавів - це обов'язковий атрибут заходів, складових роботи з технічного обслуговування. На всіх об'єктах пожежні рукави зберігаються в пожежних шафах в змотування. Для запобігання розривів поверхні рукавів фахівці проводять їх перекочування або після кожної експлуатації, або, якщо рукав не використовувався через заданий проміжок часу.

 

 

Перекатка пож рукавов.jpg

 

Зупинимося докладніше на самій процедурі.

1. Підготовка

Рукав необхідно розкачати по всій довжині і ретельно промити. Після цього рукав сушиться, але строго без застосування нагрівання, різних опалювальних приладів. Рукав повинен просохнути самостійно, за процедурою рекомендується розмістити його на відкритому повітрі, але обов'язково в тіні. Рукав можливо просушити в спеціально призначених для цього сушарках, але, як правило, цим користуються при сушінні в зимову пору року.

2. Перевірка на герметичність

Дана процедура включає в себе проведення випробувань пожежних рукавів. Якщо виявлені порушення цілісності рукава, то їх усувають за допомогою вулканізації. Якщо рукав цілісний, то його просто перемотують. Перекочування на нове ребро необхідна для профілактики поява гнилі, а також перетирання швів і пересихання в місцях, де є згини. Важливий нюанс: кут перемотування при цій процедурі повинен становити 90 градусів. Це необхідно для того, щоб згин утворився в іншому місці.

 

Перекочування рукавів, безумовно, можна проводити вручну, але необхідно враховувати, що це досить трудомістка і непроста процедура. Тому компанії, які спеціалізується на даному виді послуг, як правило, використовують верстат для перемотування. Безумовно, його використання прискорює процес перекочування і робить його значно ефективніше.

 

ТЕРМІНИ І ВИМОГИ

У тому випадку, якщо пожежний рукав, що знаходиться в шафі, не застосовувався, то перекочування рукавів проводиться не рідше 1 разу на рік. Якщо рукав зберігається на складі, то його перемотування здійснюється раз в 3 місяці.

 

Важливо перед проведенням перекочування рукавів вивчити технічну документацію на цю продукцію, так як виробник може позначити деякі вимоги техобслуговування. Якщо вимоги, зазначені в них, не суперечать нормативної документації, яка регулює дану діяльність, то їх необхідно врахувати.

 

Також необхідно враховувати, що подвійна скатка (або скатка в гармошку) використовується для рукавів, які підключаються до пожежного крана. Скатка в один шар застосовується до рукавів, які зберігаються в складських приміщеннях.

 

ДОКУМЕНТАЦІЯ ТА ЇЇ ОФОРМЛЕННЯ

Існують перевірки, в ході яких інспектори перевіряють терміни перекочування, наказують усунути виявлені недоліки і навіть штрафують за порушення. Як правило, на кожному підприємстві або об'єкті знаходиться журнал перекочування рукавів. Терміни перекочування часто перевіряють контролюючі органи. Інспектор має право виписати штраф або вказати на недолік. На підприємстві заводять журнал перекочування рукавів. На його титульному листі вказана наступна інформація: назва та номер (за внутрішнім діловодства); дата початку заповнення; реєстраційний номер.

У журналі можна зустріти такі графи:

  • порядковий номер;
  • дата перекочування рукава;
  • його місцезнаходження;
  • його довжина;
  • інформація про відповідальне за перекочування;
  • підпис.

Вибрані моделі додаються колонка з номер пломби пожежної шафи, в якому зберігається рукав. Журнал прошивається, нумеруються його сторінки, ставиться печатка і передається відповідальному за техобслуговування пожежного обладнання та зберігається в архіві після внесення записів.

При складанні акта про перекочування рукавів, йому присвоюється порядковий номер і зазначається дата складання. Туди ж вносять інформацію по членам комісії, яка створюється на підприємстві. Після внесення в акт всієї інформації по здійсненим дій, за кількістю задіяних рукавів з конкретикою, учасники комісії підписують даний акт.

 

Ведення журналів, складання актів необхідні для дотримання вимог, які пред'являються до перекочування рукавів. Також вони служать для контролю технічного обслуговування пожежного обладнання на об'єкті.

 

ФІРМИ-ФАХІВЦІ

Безумовно, кожне підприємство в змозі самостійно спробувати провести перекочування пожежних рукавів. Але необхідно враховувати, що відповідальність за стан протипожежного обладнання та їх технічного обслуговування покладено на відповідальних осіб і керівників підприємств. Не будучи фахівцями в даній області, як правило, при проведенні перекочування рукавів, допускається маса порушень, що виключено при виконанні даних робіт компаніями, які спеціалізуються на даному виді послуг