Пожежні рукави – найбільш ефективний засіб, що дозволяє швидко доставити вогнегасний розчин з зовнішніх джерел до вогнища загоряння. Для забезпечення збереження їх функціональних характеристик протягом всього терміну експлуатації вони повинні проходити регулярну процедуру перемотування, яка проводиться відповідно до затверджених регламентів і процедур. Компанія «Євросервіс» – це професійне перекочування пожежних рукавів з використанням спеціалізованих інструментів і обладнання.

Перекочування пожежного рукава – технологія проведення робіт

Перемотування пожежного рукава – обов'язковий компонент регулярного технічного обслуговування протипожежного обладнання. На всіх об'єктах житлової, складської, офісної, виробничої і торгово-розважальної нерухомості пожежні рукави зберігаються в спеціальних пожежних шафах згорнутими в скатку. Для максимального збереження кожного виробу фахівці повинні проводити процедуру перемотування в кінці фіксованого періоду зберігання або після використання для гасіння вогнища загоряння.

Проведення робіт здійснюється в кілька етапів:

  1. підготовка – шланг необхідно розкатати, ретельно промити водою і просушити. Процедура сушки повинна проводиться без використання нагрівального обладнання, на відкритому повітрі, але під захистом від прямого сонячного випромінювання. У зимовий період допускається використання спеціальних сушарок;
  2. перевірка на герметичність – всі виявлені порушення цілісності корпусу виробу усуваються за допомогою вулканізації. Виріб з невиправними дефектами має бути виведено з експлуатації;
  3. перемотування на нову скатку – перекочування здійснюється на нове ребро під кутом в 90° для запобігання утворенню гнилі, перетирання поверхні або пересихання згинів.

Всі роботи можуть проводитися як вручну, так і машинним способом з використанням спеціального обладнання. У другому випадку для цього буде потрібно менше часу і важкої ручної праці.

Коли необхідно проводити перемотування рукавів?

Якщо протипожежне обладнання зберігалося в шафі на об'єкті і не використовувалося – перекочування необхідно проводити не рідше, ніж один раз на календарний рік. При зберіганні на складі до моменту реалізації процедура проводиться частіше – один раз в три місяці. Позапланове перекочування проводиться після кожного розгортання, застосування, ремонту або технічного обслуговування.

На кожному об'єкті повинен вестися спеціальний журнал перекочування, в якому фіксуються такі дані:

• інвентарний номер кожного виробу;

• дата проведення перемотування;

• місце зберігання шланга;

• довжина кожного виробу;

• дані особи, відповідальної за перемотування, і його підпис.

Журнал повинен бути прошитий та пронумерований, в ньому повинні бути проставлені печатки компанії або організації. Після проведення перекочування складається акт, в який вноситься вся інформація по проведеним діям, і результати обстеження кожного рукава. Акт підписується всіма членами комісії та пред'являється в якості первинного документа при проведенні перевірки фахівцями Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Як замовити послуги з перемотки пожежних рукавів?

Компанія «Євросервіс» пропонує приватним особам, підприємствам і організаціям послуги з перекочування шлангів, технічного обслуговування, ремонту протипожежного обладнання та заміні витратних матеріалів. Всі роботи проводяться висококваліфікованими фахівцями з використанням найсучаснішого обладнання з контролем якості. Зв'яжіться з нашими менеджерами прямо зараз по електронній пошті, в онлайн-чаті або по телефонах, вказаних на сайті, і отримаєте безкоштовну технічну консультацію по всіх питаннях.

 

ПОЖСОЮЗ – НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!