Пожежний ствол є обов'язковою складовою стаціонарної та мобільної вогнегасячої системи. Від ефективності його використання залежать швидкість роботи і продуктивність всієї системи пожежогасіння.

 

Пожежні стволи призначені для формування робочого струменя гасячої речовини і напрям її у бік вогнища займання або задимлення. Фактично ствол є закінченням водо- або пенонапорной системи. Залежно від способу застосування стволи діляться на:

  • ручні, призначені для перенесення і використання однією людиною;
  • переносні, використання яких вимагає зусиль кількох людей;
  • стаціонарні, призначені для роботи на рухомих платформах без можливості перенесення.

 

Стволи пожежні

 

Найпоширенішими і використовуваними в екстремальних умовах є ручні пожежні стволи - вони дозволяють швидко і ефективно змінювати позицію для гасіння пожежі, їх легко переносити і монтувати, вони прості в зберіганні та експлуатації. Цей тип найчастіше застосовується в гасінні житлових будинків, будівель приватного сектора, невеликих складів і виробничих приміщень в яких не перебувають легкозаймисті речовини і матеріали. Вони складаються з корпусу, сполучної головки, ременя, призначеного для перенесення стовбура, спеціальних насадок.

Залежно від конструкції ручні пожежні стволи класифікуються на два класи - клас «А» або які не перекриваються і клас «Б» або перекриваються стовбури. Перекриваються являють собою конструкцію з перекриваючим механізмом, що дозволяє на якийсь час припинити подачу води або іншого гасячого складу.

 

Стволи пожежні

 

Застосування ручних пожежних стволів

Ручні пожежні стволи можуть створювати в екстреній ситуації суцільну, розпорошену під тиском або комбіновану струмінь. Розпилений струмінь здатен не тільки гасити осередки загоряння, але і створює ефективний бар'єр від високої температури і теплової радіації, формуючи умови для ефективного гасіння пожежі та евакуації людей їх охопленого вогнем приміщення. В середньому ручні пожежні стволи здатні подавати вогнегасний розчин на відстань до тридцяти двох метрів суцільного струменя, а деякі іноземні моделі - до сорока.

 

Конструкція ручних пожежних стволів 

Ручні пожежні стволи виготовляються з алюмінію або міцного пластику. Робочий тиск рідини в стовбурі може становити від 0.4 до 0.6 Мпа, а вага від 160 грам до трьох кілограм. Стовбури призначені для подачі води з пожежного шланга з умовним проходом з'єднувальної головки в п'ятдесят-сімдесят міліметрів.

 

Ручний ствол в дії

 

Компанія ПОЖСОЮЗ пропонує на ринку України широкий асортимент ручних пожежних стволів. Наша продукція може використовуватися в житлових, виробничих, офісних і торгово-розважальних будівлях і спорудах України без обмежень. Зверніться до наших фахівців і отримаєте вичерпну консультацію по всіх питаннях і найкращу цінову пропозицію на ринку України.

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!