Пожежний щит представляє собою спеціалізовану конструкцію для зберігання інвентарю та засобів первинного гасіння вогнищ загоряння і задимлення в промислових і торгово-складських будівлях і приміщеннях. Згідно норм пожежної безпеки України установка щитів є обов'язковим для об'єктів, які не обладнані протипожежним водопроводом і автоматичним системами гасіння вогнищ загоряння або віддалених від джерел води на відстань понад 100 м.

 

Залежно від конструкції щити бувають відкритого і закритого типів. Відкритий є стенд з дерева або металу, який кріпиться на стіну або ставиться впритул до стіни на спеціальних опорах. Стенд має на лицьовій поверхні спеціальні кріплення для розміщення спеціалізованого інструменту та інвентарю. На відміну від відкритого закритий тип має форму короба і дверцята з вправленим або навісним замком для запобігання розкраданню інвентарю.

Відкритий щит, який має в своїй конструкції короб для зберігання піску або іншого гасячого кошти, називається пожежним стендом. Згідно нормативів короб повинен бути обсягом не менше 0.1 м.куб. і мати конструкцію, що запобігає забруднення гасячого кошти сміттям, природними опадами і пилом.

 

Стенди мають бирку або табличку з нанесеним інвентаризаційним номером і телефоном для виклику екстрених служб, в разі виявлення вогнища загоряння або задимлення. Вони фарбуються в червоний колір.

 

Стандартна комплектація щита відкритого типу включає в себе:

  • лом, призначений для розкриття закритих дверей і вікон;
  • багор для розтягування охоплених вогнем конструкцій будівлі;
  • сокиру для розтину вікон і дверей;
  • штикову і совкову лопату для гасіння вогнищ загоряння туша засобом;
  • конусні відра для доставки води або іншого гасячого розчину до вогнища спалаху;
  • вогнегасники різних марок і типів.

 

Основною функцією обладнання та інвентарю щитів є надання можливості для персоналу будинків і приміщень самотужки загасити або локалізувати вогнище загоряння або задимлення на самих ранніх стадіях для мінімізації можливих збитків. Пожежний інвентар повинен бути технічно справний, забарвлений в червоний колір, мати відповідне маркування.
 

 

Центр пожежної безпеки Євросервіс пропонує увазі своїх клієнтів повний асортимент протипожежного обладнання, матеріалів та інструментів за найдоступнішими цінами на ринку. Ми маємо в своєму розпорядженні шість моделей пожежних щитів та стендів відкритого типу в самих різних цінових категоріях. Щити виконані згідно всіх вимог норм пожежної безпеки України і можуть бути укомплектовані всі необхідним інвентарем та інструментами. Зверніться до наших менеджерів і ми підберемо ту комплектацію, яка максимально відповідає вашим побажанням і можливостям.