Пожежні шафи служать для зберігання засобів пожежогасіння – вогнегасників, пожежних рукавів, напірних кранів, стволів – і захисту їх від впливу агресивних середовищ і будь-яких механічних пошкоджень. Також в шафах часто знаходяться кнопки пожежних сповіщувачів, протидимного захисту або управління системою водоводу. Дозволяється зберігати в пожежних шафах і засоби індивідуального захисту, але за умови наявності там вільного місця.

Всі пожежні шафи виготовляються у вигляді короба (із задньою стінкою або без неї) з тонкого листового металу (його товщина повинна бути не більше 1,5 міліметрів) і фарбуються в червоний або білий кольори епоксиполіефірної порошковою фарбою. Допускається також виготовлення шаф зі сплавів алюмінію, пластмас і деревних матеріалів зі спеціальним просоченням. Всі шафи мають на корпусі вентиляційні отвори (їх, як правило, не менше шести).

Дверцята шаф замикаються на ключ, який повинен зберігатися під склом в спеціально призначеному для нього кишені на корпусі шафи. При необхідності скло розбивається і ключ дістається.

 

Типи пожежних шаф

Існують різні моделі шаф, які відрізняються розмірами, кількістю осередків, формою і призначаються для зберігання різного протипожежного інвентарю та обладнання. Пожежним шафам присвоюють літерні позначення, відповідні їх комплектації:

 

 

Маркування пожежних шаф

Додаткові букви в позначенні вказують на спосіб розміщення, виконання та колір шафи.

Пожежні шафи за способом розміщення:

  • Н - навісні, встановлюються на стінах за допомогою кріпильних елементів;
  • В - вбудовані, в нішах стін на певній висоті;
  • П - приставні, розміщуються біля стін або в нішах, причому допускається упирати їх в підлогу.

У відкритих шаф ( «О») дверцята повністю скляна або на ній є засклене віконце, в той час як у закритої ( «З») пожежної шафи дверцята глухі. Пожежні шафи випускаються в двох кольорах - червоному ( «К») і білому ( «Б»).

Наприклад, ШПК-310 НЗК - шафа пожежна для крана, навісна закритого типу, червона.

В шафах пожежних для крана зберігається кран-комплект, який склада ється з кутового або прямоточного крана, напірного рукава і ствола, в деяких моделях присутній вогнегасник.

На шафі передбачено гніздо для ключа, всередині - одна або дві касети для пожежних рукавів, а з бічних торців розташовані проруби для заходу патрубка пожежного водопроводу. Випускаються як в навісному, так і у вбудованому виконанні.

  • ШПК-310 - один кран-комплект;
  • ШПК-315 - дві горизонтально розташовані секції, для переносного вогнегасника і кран-комплекту;
  • ШПК-320 - дві вертикально розташовані секції, у верхній зберігатися кран-комплект, а в нижній половині - два вогнегасники;
  • ШПК-320-12 - дві вертикально розташовані секції, у верхній зберігатися два кран-комплекту, а в нижній половині - два вогнегасники;
  • ШПК-320-21 - дві вертикально розташовані секції, в кожній з яких зберігатися по кран-комплекту.