При виявленні вогнища загоряння в житлових, торгових і промислових будівлях і спорудах звичайні люди і рятувальники в першу чергу повинні захистити себе від негативного впливу високої температури, відкритого вогню і газоподібних продуктів горіння. Для виконання цієї функції використовуються засоби індивідуального захисту.

 

Засоби індивідуального захисту використовуються в екстремальних умовах і виготовляються максимально зручними, міцними і надійними, а їх технічні властивості підтверджуються відповідною сертифікаційною документацією.

 

Залежно від об'єкта застосування засобу індивідуального захисту діляться на:

  • що використовуються співробітниками рятувальних служб при гасінні пожеж;
  • використовувані при евакуації людей з осередків задимлення або загоряння.

 

Крім цього їх можна класифікувати за функціональною ознакою:

  • для захисту від негативного впливу диму і інших газоподібних продуктів горіння;
  • для захисту поверхні тіла і одягу від загоряння;
  • для порятунку з висоти постраждалих при пожежі.

 

Головним вражаючим чинником при пожежі в житловому, торгівельному або промисловому будівлі є вплив диму і отруйних газів, що утворюються при горінні будівельних і оздоблювальних матеріалів, меблів, на органи дихання людини. Отруйні гази викликають подразнення ока, дезорієнтують людину в навколишньому просторі і чинять негативний вплив на органи дихання. Для того, що б люди змогли покинути задимлене приміщення, використовуються індивідуальні засоби під назвою саморятівники.

Саморятівник універсальний фільтруючий Бриз-3401 (ГДЗК)

Саморятівники представляють собою спеціальний пожежний протигаз, що оберігає від попадання в органи дихання продуктів горіння під час пожеж. Фільтруючі елементи саморятівників постачають легеням людини чисте повітря той час, який необхідно йому для виходу з охопленого вогнем приміщення. При низькому вмісті кисню в повітрі використовуються ізолюючі саморятівники, забезпечені кисневим балоном або хімічним елементом.

 

Засоби індивідуального захисту органів дихання

 

До індивідуальних засобів також належать вогнестійкі накидки, що дозволяють захистити шкірний покрив і одяг від загоряння і температурного впливу. Ці вироби виконані зі спеціального матеріалу, внутрішня поверхня якого виготовлена з негорючої тканини, а зовнішня з алюмінієвої фольги. Крім захистного одягу накидки можуть використовуватися в якості елемента носилок для транспортування поранених або тих хто отруївся під час пожежі, також як знаряддя гасіння.

 

Найчастіші питання про індивідуальний захист при пожежі:

Які бувають Засоби Індивідуального Захисту?

Бувають ЗІЗ органів дихання і шкірних покривів.

Які бувають ЗІЗ органів дихання під час пожежі?

Саморятівник - одноразовий захисний капюшон, необхідний для евакуації із задимленої зони.

Які бувають ЗІЗ шкірних покривів під час пожежі?

Спеціалізований захисний одяг в основному призначений для проведення рятувальних робіт і використовується переважно пожежними. До індивідуальних засобів, можна віднести вогнестійкі накидки, що дозволяють захистити шкірний покрив і одяг від загоряння і температурного впливу.