Засоби індивідуального захисту людей під час пожежі

При виявленні вогнища загоряння в житлових, торгових і промислових будівлях і спорудах звичайні люди і рятувальники в першу чергу повинні захистити себе від негативного впливу високої температури, відкритого вогню і газоподібних продуктів горіння. Для виконання цієї функції використовуються засоби індивідуального захисту.

 

Засоби індивідуального захисту використовуються в екстремальних умовах і виготовляються максимально зручними, міцними і надійними, а їх технічні властивості підтверджуються відповідною сертифікаційної документацією.

 

Залежно від об'єкта застосування засобу індивідуального захисту діляться на:

  • що використовуються співробітниками рятувальних служб при гасінні пожеж;
  • використовувані при евакуації людей з осередків задимлення або загоряння.

 

Крім цього їх можна класифікувати за функціональною ознакою:

  • для захисту від негативного впливу диму і інших газоподібних продуктів горіння;
  • для захисту поверхні тіла і одягу від загоряння;
  • для порятунку з висоти постраждалих при пожежі.

 

Головним вражаючим чинником при пожежі в житловому, торгівельному або промисловому будівлі є вплив диму і отруйних газів, що утворюються при горінні будівельних і оздоблювальних матеріалів, меблів, на органи дихання людини. Отруйні гази викликають подразнення ока, дезорієнтують людину в навколишньому просторі і чинять негативний вплив на органи дихання. Для того, що б люди змогли покинути задимлене приміщення, використовуються індивідуальні засоби під назвою саморятівники.

 

Саморятівники представляють збій спеціальний пожежний протигаз, що оберігає від попадання в органи дихання продуктів горіння під час пожеж. Фільтруючі елементи саморятівників постачають легені людини чистим повітрям той час, який необхідно йому для виходу з охопленого вогнем приміщення. При низькому вмісті кисню в повітрі використовуються ізолюючі саморятівники, забезпечені кисневим балоном або хімічним елементом.

 

 

До індивідуальних засобів також належать вогнестійкі накидки, що дозволяють захистити шкірний покрив і одяг від загоряння і температурного впливу. Ці вироби виконані зі спеціального матеріалу, внутрішня поверхня якого виготовлена з негорючої тканини, а зовнішня з алюмінієвої фольги. Крім захисту одягу накидки можуть використовуватися в якості елемента носилок для транспортування поранених або отруїлися під час пожежі і як знаряддя гасіння.