Протипожежні двері - це спеціальні конструкційні елементи, завданням яких є стримування поширення полум'я і газоподібних продуктів горіння на час, який необхідно для евакуації персоналу, відвідувачів або мешканців з будівлі. Головною характеристикою дверей, що позначає цієї час, є вогнестійкість їх конструкції.

 

Протипожежні двері (ППД) є єдиною системою, що складається з дверного полотна з внутрішнім заповненням ізолюючим вогнетривким матеріалом. Як матеріал дверного полотна найчастіше використовується сталевий профіль, рідше - дерево. Внутрішній ізоляційний матеріал може бути мінеральним волокном на основі базальтової нитки або вогнетривкої гіпсокартоном. Крім цього в конструкцію входить ізолююча стрічка, що збільшується в об'ємі під впливом високої температури і герметично закриває всі зазори між дверним полотном і рамою, і дверна фурнітура.

 

Протипожежні двері

 

Вогнестійкість представляє собою універсальний показник будівельних конструкційних елементів зберігати свою цілісність і експлуатаційні характеристики при впливі відкритого вогню, підвищеної температури і газоподібних продуктів горіння. Ця характеристики виражається в граничних показниках.

 

Граничні показники вогнестійкості протипожежних елементів визначаються в ході випробувань і виражаються у часовій шкалі - в хвилинах чи годинах, протягом яких структура зберігає свої експлуатаційні характеристики при пожежі.

 

Для позначення меж вогнестійкості ППД використовується абревіатури «Е», «I», «W», «S», «J», «G» і час від 30 до 120, виражене в хвилинах і що означає граничне (мінімальне) значення:

  • Е - час, протягом якого структура продукту буде зберігати свої експлуатаційні властивості в умовах пожежі;
  • I - час, протягом якого структура буде затримувати високу температуру від розширення всередину приміщення від вогнища загоряння;
  • W - час, протягом якого конструкція буде затримувати поширення теплової радіації в сторону, протилежну поширенню пожежі;
  • S - час, протягом якого конструкція буде затримувати поширення газоподібних продуктів горіння в приміщенні;
  • показники J і G характеризують клас стійкості ППД до сили вибухової хвилі при різних параметрах випробувального процесу.

 

Протипожежні двері

 

Офіційним документом, що відображає клас вогнестійкості протипожежних дверей, є сертифікат. Цей документ оформляється компанією-виробником на підставі проведених випробувань і має єдину форму і структуру для всіх юридичних осіб. Він підтверджує якість виробів і їх відповідність технічним нормам і параметрам. При продажу покупець повинен отримати копію сертифіката і паспорт на виріб. Маркування кожного виробу повинна відповідати технічним нормам і показникам, відображеним в сертифікаті.

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!