Протипожежні двері - це спеціальний конструкційний елемент будівлі або споруди, основною функцією якого є затримка поширення вогню і газоподібних продуктів горіння протягом часу, необхідного для евакуації персоналу, мешканців або відвідувачів. Протипожежні двері розрізняються за своєю конструкцією, матеріалами виготовлення і технічним характеристикам.

 

Види протипожежних дверей та їх характеристики

Головною експлуатаційної характеристикою протипожежних дверей (ППД) є межа вогнестійкості - це час, протягом якого двері зберігає свої технічні характеристики під впливом підвищеної температури, диму і відкритого вогню. Залежно від цього показника ППД діляться на три види:

1. здатні витримувати екстремальне вплив не менше тридцяти хвилин;

2. здатні витримувати не менше шістдесяти хвилин;

3. здатні витримувати не менше дев'яноста хвилин.

 

 

Залежно від місця монтажу двері діляться на зовнішні, монтовані на входах і виходах із будинків, приміщень, аварійних сходів; внутрішні, що встановлюються у внутрішніх кімнатах житлових і офісних будівель і споруд; технологічні, використовувані в складських і промислових приміщеннях. ППД можуть бути одностулкові і двостулкові, що складаються з двох стулок.

 

ППД можуть виконуватися із сталі і дерева. Сталеві двері мають найвищими експлуатаційними характеристиками - вони здатні зберігати свої технологічні властивості в екстремальних умовах найдовше. Вони виготовляються зі сталевих холоднокатаних листів із заповненням внутрішнього простору ізолюючим негорючим речовиною. В якості такого заповнення найчастіше використовується мінеральна вата на основі базальтового волокна. Поверхня готової двері оклеивается спеціальною стрічкою, яка під дією підвищеної температури при пожежі розширюється, перекриваючи зазор між дверним полотном і коробкою. Забарвлення ППД здійснюється полімерною порошковою фарбою.

 

ППД з дерева характеризуються меншим ступенем вогнестійкості, ніж сталеві. Їх конструкція характеризується наявністю шарів з декількох матеріалів. Зовнішній шар зроблений зі спеціального виду ламінату, який відрізняється простотою експлуатації, високим рівнем стійкості до підвищеної температури під час пожеж, ударопрочностью. Внутрішня частина дверей заповнюється мінеральним негорючим волокном.

 

ППД виконуються в суцільному і заскленому варіантах. Засклені містять невеликі вікна з пожежостійкість скла. Така конструкція використовується в тих приміщеннях, для яких необхідний приплив сонячного або зовнішнього штучного світла.

 

 

Місця установки ППД в будівлях і спорудах регламентуються правилами пожежної безпеки України.

 

Центр пожежної безпеки Євросервіс пропонує вашій увазі різні конструкції протипожежних дверей для житлових, промислових, складських та торгово-розважальних об'єктів нерухомості. Всі моделі сертифіковані і дозволені до використання на території України без обмежень. Зверніться до нас і наші фахівці допоможуть вам вибрати необхідну модель і підберуть оптимальний спосіб доставки на будівельний об'єкт.