У сучасному світі на сьогоднішній день практично кожна людина має свій особистий автомобіль, але не варто забувати про те, що він є джерелом підвищеної небезпеки. Варто також відзначити, що сучасні автомобілі ненадійні по вогнестійкості і можуть повністю згоріти за лічені хвилини.

Автомобіль – це складний за своїми технічними характеристиками пристрій пересування сучасної людини, обладнаний не тільки механічними деталями, а й безліччю електроніки та проводки.

Насправді причин виникнення загоряння в автомобілі досить багато, але, як правило, у всьому винен людський фактор.

Причини

1. Помилка виробника. Ця причина не є частою, проте вона має право на існування. Зазвичай при виробництві автомобілів серійної продукції більшість операцій зі збирання виробляють роботизована техніка, а вона, як ми знаємо, не завжди буває надійною. Напевно, Вам не раз доводилося чути про те, як той чи інший виробник відкликає партію нових автомобілів і знімає з виробництва до усунення дефектів.

2. Відсутність контролю над ТО. Ще одна причина, що найчастіше зустрічається, це відсутність контролю з боку власника за справним технічним станом автомобіля, невчасне проведення технічного огляду та обслуговування.

3. Перегрів двигуна. Як обговорювалося вище, ця причина виникає через відсутність контролю за станом автомобіля, двигун здатний розігрітися до дуже високої температури, а наявність масла і електропроводів у підкапотному просторі підвищує ймовірність загоряння.

4. Перегрів каталітичних конвертерів-нейтралізаторів. Для багатьох це не зрозуміла причина і незрозумілий набір слів, тільки тому даний фактор дуже часто випускається з уваги. Як ми згадували раніше, автомобільний двигун розігрівається до дуже високих температур, але це не єдина частина автомобіля, у якої є висока температура. Вихлопна система автомобіля, в яку вбудований нейтралізатор, дуже сильно нагрівається. Даний пристрій розрахований для зниження рівня шкідливості газів, що виробляються. Періодично йому потрібно переробити більше забруднюючих речовин, що сприяє перегріву. Наприклад, якщо свічки запалювання мають достатнє зношування, двигун автомобіля працює нестабільно і у вихлопну систему потрапляє більше відпрацьованої матерії. При такій нестабільній роботі конвертер перевищує свою робочу температуру (від 648.9 до 871.1 С), саме цей факт стає причиною займання ізоляції салону.

5. Несправність у електричній системі. Дефект електрики в автомобілі є однією з найпоширеніших причин загоряння.

6. Зіткнення з перешкодою чи іншим автомобілем. При дорожньо-транспортній пригоді створюються ідеальні умови для спалаху. При сильному ударі можливий розлив палива та утворення іскри.

7. Підпал. Мабуть, ця одна з причин, при якій не важливо, чи стежить водій за станом автомобіля, чи ні.

8. Не герметичність і пошкодження сполук з горючими рідинами, що обертаються. Як відомо в автомобілі небезпечними рідинами є не тільки бензин і дизельне паливо, але і масло, що обертається в моторі, рідина в трансмісії, при пошкодженні хоч однієї із систем може початися незворотна ланцюгова реакція.

9. Підтікання паливної системи. Мабуть, це найпоширеніший винуватець спалахів на сьогоднішній день. Першопричини, через які бензин може випаровуватися в паливній системі безліч, до того ж для займання парів досить невеликої іскри.

ПОРАДА: Якщо ви дуже довго не користувалися автомобілем, і він стояв на одному місці, не полінуйтеся і огляньте місце стоянки під ним, якщо ви побачите незрозумілого походження плями, варто задуматися і детальніше вивчити природу їх виникнення, можливо існує якась несправність.

Дії при займанні

При появі перших ознак загоряння – запаху диму, різкого запаху бензину, газу, візуальної появи диму чи вогню необхідно негайно припинити рух та зупинити транспортний засіб;

Заглушити двигун – дістати ключ із запалювання. Якщо Ваш автомобіль працює на газі необхідно перекрити крани розташовані в багажному відділенні;

Зафіксувати колеса (поставити на ручник або на швидкість, якщо коробка перемикання передач механічна);

Зняти клеми з акумулятора;

При блокуванні дверей розбити скло підручними засобами та вибратися з автомобіля;

При незначному займанні приступити до гасіння за допомогою вогнегасника;

При швидкому поширенні вогню в районі бензобака негайно залишити автомобіль і відійти на безпечну відстань не менше ніж 10 -15 метрів;

Викликати співробітників пожежної охорони

.

Запобігання займанню

Утримувати автомобіль у повній технічній справності, проводити не лише планові, а й щоденні технічні огляди.

Під час огляду звертайте увагу стан кришки бензобака, вона повинна щільно закриватися.

Також слідкуйте за електропроводкою вона не повинна мати оголених частин. При плановому огляді довірте цю справу фахівцям.

Обов'язково перевіряйте справність та термін придатності вогнегасника, що знаходиться в автомобілі, вмійте правильно ним користуватися.

Не допускайте перевезення паливно-мастильних рідин та газів у салоні та багажному відділенні автомобіля без крайньої необхідності.

Уникайте куріння у Вашому автомобілі, адже недопалок, що впав у складки сидіння, може призвести до величезного нещастя.

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТ ЖИТТЯ!