На сьогоднішній день стає дуже популярно мати свою заміську ділянку як літній будинок або повністю переїхати жити у свій власний будинок. Багато хто про це тільки мріє, а багато хто вже має своє житло.

Випадки займання в приватних будинках за статистикою значно вищі ніж у житлових квартирах, це може бути пов'язано з неякісно встановленою електропроводкою, перенапруги електроприладів, підступів зловмисників, та й звичайно власної недбалості.

У першу чергу Вам потрібно обробити свій будинок спеціальним вогнезахисним просоченням, звичайно весь будинок обробити неможливо, так як він повний домашніх речей, що є потенційним пожежним навантаженням, але обробка конструкцій, яка зазвичай робиться на стадії будівництва дасть Вам трохи більше часу і шансів у разі виникнення пожежі.

Обробка дерев'яного зрубу

При захисті деревини протипожежними складами слід знати їх якісні властивості. Вони складаються з сольових та не сольових розчинів.

Останні результативніші, оскільки мають тривалий термін впливу. Склад використовують для зрубу чи обробки деревини зовні.

Антипірени становлять найвищий рівень вогнезахисту. Дуже часто до складу також додають додаткові елементи, які захищають дерев'яний будинок від утворення грибків, плісняви ​​або шкідників-комах.

Період захисту після обробки дерев'яного зрубу становить від 5 до 20 років залежно від умов експлуатації та характеристик захисних складів. Наносити їх важливо на очищені та сухі поверхні зрубу.

Також для захисту необхідно обробляти деревину біля каміна, печі та інших місць із високою небезпекою утворення пожежі.

За допомогою нанесених раніше вогнезахисних засобів можна виграти час до прибуття перших підрозділів пожежної охорони, та й сам вогонь буде поширюватися набагато повільніше обробленими поверхнями. Необроблені зруби згоряють за 20-25 хвилин.

Важливо розуміти: після обробки антипіренами полум'я не зупинити, але при цьому воно не сильно розгорятиметься, деревина не сильно горітиме, а лише тлітиме.

Є думка, що антипірени зменшують екологічність будинку, хоча багато виробників стверджують назад: обробка дерев'яного будинку безпечна для здоров'я людей, не викликає алергії та отруєнь.

Роботу з обробки будинку краще довірити ліцензованим фахівцям.

Так як основною причиною загорянь у приватних будинках є перегрів електропроводки, довірте її встановлення ліцензованим фахівцям з укладанням та гарантією якості, не сперечатися на сьогоднішній день це може вилитися в копійчину, але повірте на цьому не варто економити Ваше майно, і Ваша безпека коштує набагато більше.

У власному будинку звичайно хочеться мати і власний камін, щоб проводити теплі вечори за кухлем гарячого чаю. Це, мабуть, друга за статистикою причина спалахів. Усі хочуть заощадити, хтось навіть встановлює камін власноруч, так би мовити, «майстер на всі руки».

Ще одним не менш важливим та корисним доповненням у Вашому будинку буде встановлення пожежної сигналізації. На сьогоднішній день існує багато фірм, які надають ці послуги.

Ви можете встановити прості оповіщувачі, але їх мінус у тому, що вони сповіщають Вас тільки звуковим сигналом, а значить, Ви повинні знаходитися вдома. Більш сучасні системи можна вивести на пульт пожежної охорони або обслуговуючої організації, у цьому випадку навіть якщо Вас немає вдома, пожежна команда відреагує негайно.

Як то кажуть «на будь-який пожежний» майте вдома хоча б кілька вогнегасників, бажано з порошковим складом, тому що вони ідеально підходять практично для гасіння будь-якого пального матеріалу.

Якщо Ви опинилися вдома в сильному задимленні, то Вам знадобиться комплект саморятувальних пристроїв, які Ви також можете придбати в спеціалізованому магазині, зберігайте їх у легко доступному місці.

І нарешті, щоб захистити себе від підступів зловмисників не полінуйтеся доповнити фасад Вашого будинку системою відеоспостереження, адже як правило людина, яка побачила камеру, не стане наближатися до чужого майна, адже свобода коштує набагато дорожче.

Порада

Припустимо, що у Вас немає оповіщувачів та відчули запах диму, негайно слід знеструмити будинок за допомогою рубильника в електрощиті.

Далі викликати пожежну охорону за телефоном 101, 112 і якщо це можна застосувати вогнегасник.

Не геройствуйте, якщо вогонь поширився на велику площу, краще дочекайтеся пожежників та розкажіть їм про планування свого будинку, це полегшить їхнє завдання та скоротить час реагування.

Правила пожежної безпеки у будинках з дерева

Щоб захистити будинок доцільно застосовувати різні способи захисту:

  • важливо всі електронагрівальні прилади ставити далеко від стін та інших конструкцій;
  • печі, каміни укладати за строго встановленими правилами пожежної безпеки, із застосуванням вогнетривких матеріалів, включаючи обробку та відступку;
  • електрика не повинна мати сильне навантаження на 1 лінію, щоб згодом дроти не плавилися, оскільки часто однією з причин виникнення пожежі є коротке замикання проводки;
  • не забувати про вогнезахисний захист. Зруб обробляти антипіренами, наносячи їх на стіни будинку, а також слід пам'ятати про кроквяну систему даху. Після застосування вогнезахисних складів покращується захист деревини та опір матеріалу до займання перед впливом високих температур.

Причини пожеж дерев'яних будинків

  • не якісний монтаж електропроводки;
  • не якісний монтаж пічних (камінних) труб через дахи та суміжні поверхи;
  • людський фактор;
  • підпал.

Тому можна зробити висновок: основний захист дерев'яного будинку від пожежі – це його грамотне зведення, будівництво та захист на всіх етапах.

Методи контролю та діагностика електричної проводки, газового обладнання, камінів та печей

Щоб уникнути займання в дерев'яному будинку, потрібно дотримуватися певних правил:

  1. Перевіряти на справність електропроводку, яка має бути виконана з подвійною ізоляцією, додатково прокладати в ізольованих кабель каналах;
  2. Не використовувати несправні нагрівальні прилади (котли), печі з тріщинами, дверцятами, що не закриваються.

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТ ЖИТТЯ!