Велика частина активних і пасивних способів гасіння вогнищ загоряння або задимлення спрямована на локалізацію області горіння і ізоляцію її від поширення на інші приміщення в будівлі та споруді. Другий їх завданням є захист конструкційних елементів будівлі від дії вогню та високої температури для запобігання обвалення і появи зон прогорання. Ці способи гасіння включають в себе установку спеціальних конструкцій, таких як протипожежні двері і вікна, люки, ворота та інші елементи. Їх монтаж вимагає використання спеціальних протипожежних ізолюючих засобів, головним з яких є вогнестійка монтажна піна.

 

Вогнестійка монтажна піна є однокомпонентної або двухкомпонентной будівельної сумішшю, основною діючою речовиною якої є пінополіуретан. В якості додаткових елементів виступають спеціальні добавки, завдяки яким піна має високі показники вогнестійкості після закінчення процесу застигання. Однокомпонентна вогнестійка монтажна піна є найбільш поширеною на ринку внаслідок нижчої вартості.

 

 

Класифікація вогнестійкою монтажної піни

Згідно розроблених нормативів німецького інституту по стандартизації (DIN) вогнестійка монтажна піна ділиться на три класи:

  • В1 - протипожежна, палаюча тільки при наявності вогню і самозагасаюча при його зникненні. Час повного прогорання такого матеріалу може становити до чотирьох годин;
  • В2 - самозагасаюча, що має подібні характеристики з попереднім класом, але значно менший час повного прогорання;
  • В3 - горюча, горить як при наявності відкритого джерела вогню, так і при його загасання.

На третій клас припадає понад 90% використовуваної в Україні монтажної піни, перш за все через значну різницю в ціні продажу в порівнянні з першим і другим класом. Однак використання вогнестійкої монтажної піни при зведенні об'єктів нерухомості є обов'язковим для будинків і споруд, що мають високі вимоги протипожежної безпеки.

 

Особливості та переваги вогнестійкої монтажної піни

Вогнестійка піна володіє вищими характеристиками міцності і швидкості застигання, ніж звичайна. Вона має кращі характеристики по еластичності і щільності. Однак головним її достоїнством є вогнетривкість і вогнестійкість - вона ефективно зберігає свої ізолюючі властивості протягом декількох годин після початку впливу відкритого вогню і високої температури і захищає приміщення від диму і інших токсичних газоподібних продуктів горіння. Піна стійка до цвілі і дії води, температурних перепадів в широкому діапазоні. При впливі на поверхню нанесеною піни вогню утворюється ізоляційний шар речовини, ефективно перешкоджає процесу горіння.

 

Інша чисельна характеристика піни є межа вогнестійкості речовини, що позначається як EI і визначає мінімальну кількість хвилин, яке проходить до втрати цілісності або теплоізолювальної здатності речовини.

 

 

Як вибрати вогнестійку монтажну піну

При виборі конкретної моделі піни необхідно чітко уявляти собі сферу її застосування:

  • для герметизації дверного або віконного прорізів досить буде використовувати продукцію з показником EI60 і вище;
  • для герметизації швів димоходу, трубопроводів сауни або грубки, опалювальних приладів на твердому паливі доцільно вибирати піну з показником не менше EI240.

 

У нас ви зможете замовити і купити протипожежні дверіпожежний інвентар, сповіщувачі і покажчики, гідранти і крани, вогнегасники всіх марок і типів, засоби індивідуального захисту та евакуації. Вся наша продукція має гарантію якості і повний пакет сертифікаційної документації. Зверніться до нас за телефонами або електронною поштою і отримаєте найкраще цінова пропозиція на всю цікаву для вас продукцію і послуги.