Порівняння
Додайте товари для порівняння
НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!
Графік роботи:

      Будні: 09:00–18:00

Вихідний: Субота, Неділя.

 

 

0
Мій кошик

Вогнезахисні склади для обробки дерев'яних конструкцій

Всім відомо, що вогонь є фактором, найбільш інтенсивно руйнуючим деревину, і з цим не можна не рахуватися. Проте, вогнестійкість деревини можна підвищити. Для цих цілей серед інших просочень для дерева існують спеціальні склади для вогнезахисту деревини (антипірени).

Дія антипиренів засноване на тому, що при наявності певної концентрації таких складів в деревині, вони перешкоджають горінню без джерела полум'я. При впливі вогню на деревину відбуваються різні фізико-хімічні процеси, на властивостях яких і ґрунтується вогнезахисна дія антипіренів. Це може бути плавлення легкоплавких речовин, таких як солі фосфорної, борної, кремнієвої кислот. При нагріванні, деревини яка містить такий антипірен, утворюється оплавлена плівка, яка обмежує доступ кисню до поверхні. В результаті, частина тепла витрачається на плавлення антипірену. Це, в свою чергу, призводить до підвищення температури займання деревини, а, значить - до її захисту. Для вогнезахисту дерева так само використовують властивості деяких речовин, розкладатися при нагріванні і виділяти гази, які не підтримують горіння (аміак, сірчистий газ). Негорючі речовини відтісняють кисень з поверхні деревини і, тим самим, перешкоджають горінню.

 

Засоби вогнезахисту дерева умовно можна розділити на вогнезахисні покриття та просочувальні склади. У першому випадку - це фарби, лаки, пасти і обмазки. У другому - вогнезахисні просочення.

Вогнезахисні покриття, можуть приховувати текстуру деревини, погіршуючи її зовнішній вигляд, тому їх, в основному, використовують для вогнезахисту непропроглядаємих дерев'яних конструкцій. Просочення ж, навпаки - зберігає текстуру і природну красу деревини, і знаходять більш широке застосування.

 

Подібно антисептикам, вогнезахисні просочення можна ділити на водорозчинні та органорозчинні. Органорозчинні препарати вимагають застосування небезпечних і горючих розчинників, що не завжди прийнятно. Тому більшою популярністю користуються вогнезахисні просочення на водній основі.

 

За стійкістю до вимивання компонентів з деревини, всі водорозчинні захисні засоби поділяють на легковимивні, вимивні, важковимивні, невимивні розчини. Як правило, вогнезахисні просочення застосовуються для обробки дерев'яних конструкцій експлуатованих в умовах, що виключають прямий і тривалий вплив вологи. Тому, серед вогнезахисних засобів на водній основі найбільш широко представлені легковимивні і вимивні склади.

 

На вітчизняному ринку в основному присутні склади комплексної дії, що поєднують як вогнезахисну функцію антипіренів, так і біозахисними функцію антисептиків. Це пов'язано з необхідністю комплексного захисту деревини як від біоразрушітелей, так і від загоряння. Крім того, деякі сполуки, що використовуються в якості антипіренів, виявляють і біозахисний властивості.

І все ж основним критерієм, оцінки засобів для вогнезахисту деревини є їхня вогнезахисна ефективність.

Згідно ГОСТ 16363 вогнезахисна ефективність характеризується втратою маси обробленого захисним складом зразка деревини при вогневому випробуванні. До вогнезахисним засобів відносять тільки склади I і II груп вогнезахисної ефективності.

До складів I групи відносять засоби, для яких втрата маси при вогневому випробуванні становить не більше 9%. Деревина, оброблена таким складом, визнається важкогорючою.

Для засобів, що мають II-ї групи вогнезахисної ефективності втрата маси при вогневому випробуванні повинна становити не більше 25%. Оброблена таким засобом деревина кваліфікується як важкозаймиста.

Сортування:
Відображення:
Новий коментар
Увійти за допомогою
Надіслати
Вгору