Ліфти відносяться до споруд, призначених для перевезення людей та вантажів. Вони є практично у кожних висотних будинках, лікарнях та заводах. Сучасні споруди відповідають усім вимогам безпеки, і при відповідному обслуговуванні ризик травмування, а також загибелі людини в них зведений практично до нуля. Проте в конструкцію ліфта входить проводка, електрокомунікації, мастильні матеріали, які при несприятливих факторах можуть призвести до займання та надзвичайної ситуації.

Частою причиною пожежі у шахті ліфта є порушення правил користування самими пасажирами:

  • залишений тліючий недопалок сигарети,
  • кинутий на обробку попіл,
  • гра дітей зі сірниками.

У поодиноких випадках до пожежі призводить замикання в проводці. Процес горіння може охопити як шахту ліфта, і саму кабіну.

Що робити і як поводитися?

Ситуація, що виникла помітно ускладнюється тим, що ліфт є маленьким замкнутим простором, в якому може знаходитися одночасно до 10 осіб. Крім того, всередині кабіни немає вогнегасника чи інших первинних засобів пожежогасіння. Враховуючи ці фактори, слід знати, як поводитися у разі задимлення та займання даного технічного пристрою.

Правила при пожежі в ліфті включають такі дії, які допоможуть пережити надзвичайну ситуацію з мінімальними наслідками:

Тільки холодний розум, чіткість і швидкість реакції здатні запобігти трагедії, тому залиште паніку на потім. Заспокойте сусідів через нещастя і не давайте їм робити необдумані вчинки.

Перше, що слід зробити, виявивши ознаки диму чи гару в кабіні – це повідомити диспетчера. Для цього скористайтесь кнопковою панеллю.

При зупинці ліфта між поверхами слід підняти шум і привернути увагу перехожих, попросити допомоги та пояснити екстримальність ситуації.

Якщо двері автоматичні, можна спробувати за допомогою парасольки, ключа їх відкрити. Так ви зможете самостійно залишити кабіну.

Пам'ятайте, що без допомоги фахівців залишати ліфт дуже небезпечно. Він може раптово розпочати рух, тому дійте подібним чином лише у разі реальної загрози вашому життю.

Ліфт у русі не потрібно зупиняти. Дочекайтеся, доки він доїде до викликаного поверху.

Залишивши кабіну, здійсніть його блокування. Це дозволить іншій людині не потрапити в халепу.

Осередок займання можна спробувати загасити самостійно. При цьому використовуйте вогнегасник, пісок або накиньте на вогонь щільну тканину. Робіть це, не заходячи до кабіни.

Якщо, незважаючи на всі зусилля та правильні дії при пожежі в ліфті, ви не змогли вибратися, то сядьте на підлогу і, використовуючи вологу серветку, будь-яку тканину чи предмет одягу, захистіть себе від диму. Стуком по дверях привертайте до себе увагу.

У висотних будинках, при спрацюванні пожежної сигналізації (якщо вона передбачена проектом), ліфт автоматично спускається на перший поверх, двері його відчиняються, а також включається підпір повітря.

Щоб уникнути подібних ситуацій, необхідно своєчасно проводити заміну старих ліфтів на більш сучасні, здійснювати їх технічний огляд та перевірку, дотримуватись вимог до терміну та правил експлуатації.

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТ ЖИТТЯ!