Правила розміщення вогнегасників.

Вогнегасник - це простий і ефективний засіб придушення вогнища загоряння або задимлення на самих ранніх етапах. Вони широко використовуються в житлових, громадських, промислових, складських та торгово-розважальних об'єктах нерухомості. Однак розміщення вогнегасників в будівлях і спорудах має проводитися в суворій відповідності з правилами пожежної безпеки України.

Вогнегасники (ВГ) є переносним засобом, що здійснює гасіння пожежі за рахунок викиду запасеного гасячого речовини. Одні повинні розташовуватися в будівлях і спорудах так, щоб не піддаватися впливу прямих сонячних променів, потоків нагрітого повітря, механічних і вібраційних пошкоджень. Неприпустимо вплив на оболонку ВГ агресивних рідин і газів, підвищеної вологості, температури і інших чинників.

Місця розміщення ВГ повинні бути в межах гарної видимості і доступності в разі виникнення вогнища загоряння або задимлення. Рекомендовано розміщення в безпосередній близькості від потенційних вогнищ виникнення загоряння, шляхів евакуації, входів і виходів з приміщення. Однак необхідно дотримуватися вимога про те, що вогнегасники не повинні заважати вільному виходу люде з охопленого вогнем приміщення.

Якщо ВГ зберігаються в приміщенні з речами, обладнанням або товарами, які заважають бачити місця їх розташування - над ними, на висоті від двох до двох з половиною метрів від поверхні підлоги, встановлюються вказівники. Якщо місця потенційної пожежної небезпеки знаходяться на відстані один від одного - вони повинні мати власні кошти гасіння вогнищ загоряння.

Вогнегасники повинні бути розташовані на вертикальній перегородці або стіні, на спеціальних кронштейнах або в пожежних шафах. Інструкції та правила щодо їх використання, нанесені на корпус ВГ , повинні бути повернені назовні і добре видно в екстрених ситуаціях. Механізми запуску і двері пожежних шаф повинні мати захисні пломби.

Якщо ВГ мають масу менше п'ятнадцяти кілограм - вони повинні бути встановлені так, що б їх верхній край не був вищим ніж на півтора метра від поверхні підлоги. Якщо маса становить п'ятнадцять і більше кілограм - не більше одного метра. При розташуванні вогнегасника в безпосередній близькості від входу або виходу з приміщення або будівлі - він не повинен заважати повному відкриттю дверей.

Якщо ВГ рідинного або пінного типу знаходиться на відкритому повітрі або в спорудженні без системи опалення - на зимовий період їх необхідно переносити в опалювальне приміщення. При цьому на їх місці необхідно створити інформаційну табличку із зазначенням тимчасового місця зберігання. При розміщенні вогнегасників на об'єкті необхідно ретельно вивчити інформацію про дозволені температурних режимах використання.