Вогнегасник - це простий і ефективний засіб придушення вогнища загоряння або задимлення на самих ранніх етапах. Вони широко використовуються в житлових, громадських, промислових, складських та торгово-розважальних об'єктах нерухомості. Однак розміщення вогнегасників в будівлях і спорудах має проводитися в суворій відповідності з правилами пожежної безпеки України.

Вогнегасники  є переносним засобом, що здійснює гасіння пожежі за рахунок викиду запасеного гасячого речовини. Одні повинні розташовуватися в будівлях і спорудах так, щоб не піддаватися впливу прямих сонячних променів, потоків нагрітого повітря, механічних і вібраційних пошкоджень. Неприпустимо вплив на оболонку вогнегасника агресивних рідин і газів, підвищеної вологості, температури і інших чинників.

 

Де повинні розміщуватися вогнегасники?

Місця розміщення ВГ повинні бути в межах гарної видимості і доступності в разі виникнення вогнища загоряння або задимлення. Рекомендовано розміщення в безпосередній близькості від потенційних вогнищ виникнення загоряння, шляхів евакуації, входів і виходів з приміщення. Однак необхідно дотримуватися вимога про те, що вогнегасники не повинні заважати вільному виходу людей з охопленого вогнем приміщення.

 

Де повинні розміщуватися вогнегасники?

 

Якщо вогнегасники зберігаються в приміщенні з речами, обладнанням або товарами, які заважають бачити місця їх розташування - над ними, на висоті від двох до двох з половиною метрів від поверхні підлоги, встановлюються вказівники. Якщо місця потенційної пожежної небезпеки знаходяться на відстані один від одного - вони повинні мати власні кошти гасіння вогнищ загоряння.

 

Вогнегасники повинні бути розташовані на вертикальній перегородці або стіні, на спеціальних кронштейнах або в пожежних шафах. Інструкції та правила щодо їх використання, нанесені на корпус вогнегасника, повинні бути повернені назовні і добре видно в екстрених ситуаціях. Механізми запуску і двері пожежних шаф повинні мати захисні пломби.

 

Пожежні шафи

 

Якщо вогнегасники мають масу менше п'ятнадцяти кілограм - вони повинні бути встановлені так, що б їх верхній край не був вищим ніж на півтора метра від поверхні підлоги. Якщо маса становить п'ятнадцять і більше кілограм - не більше одного метра. При розташуванні вогнегасника в безпосередній близькості від входу або виходу з приміщення або будівлі - він не повинен заважати повному відкриттю дверей.

 

Якщо вогнегасник рідинного або пінного типу знаходиться на відкритому повітрі або в спорудженні без системи опалення - на зимовий період їх необхідно переносити в опалювальне приміщення. При цьому на їх місці необхідно створити інформаційну табличку із зазначенням тимчасового місця зберігання. При розміщенні вогнегасників на об'єкті необхідно ретельно вивчити інформацію про дозволені температурних режимах використання.

 

Найчастіші питання про розміщення вогнегасників:

Де повинні розміщуватися вогнегасники?

Місця розміщення вогнегасників повинні бути в межах видимості, біля входів і виходів з приміщень, на шляху евакуації. На перегородці або стіні, не вище півтора метрів від підлоги.

Як повинні розміщуватися вогнегасники?

Вони не повинні піддаватися впливу прямих сонячних променів, потоків нагрітого повітря, механічних і вібраційних пошкоджень.

Чи можна залишати вогнегасники на вулиці в зимовий період?

Вогнегасники порошкові і вуглекислотні можна експлуатувати при температурі від - 40°C до + 50°C. Повітряно-пінні вогнегасники необхідно перенести в опалювальне приміщення а на їх місці встановити табличку із зазначенням нового місця розташування.