Протипожежні двері - це вогнестійкі конструкції, головною функцією яких є запобігання поширенню вогню та газоподібних продуктів горіння під час пожежі. Згідно Правил пожежної безпеки України під цим терміном також розуміються вогнестійкі ворота, люки, штори і подібні конструкції. Кожні двері повинна мати комплект документації, що засвідчує її вогнестійкі властивості.

 

Протипожежні двері (ППД) мають такі функціональні характеристики:

  • Параметр повної втрати конструктивної цілісності, вимірюваний в хвилинах або годинах;
  • Параметр теплоізоляційних властивостей;
  • Параметр максимального розміру щільності теплового потоку;
  • Максимальний допустимий розмір проникності конструкції для газоподібних продуктів горіння.

 

 

Ключовою характеристикою будь протипожежної конструкції є величина межі вогнестійкості, яка показує часовий проміжок в хвилинах, протягом якого конструкція дверей витримує вплив вражаючих факторів пожежі - температури, відкритого вогню, диму. Для ППД в залежності від конструкційних особливостей і матеріалу виготовлення цей проміжок становить мінімум п'ятнадцять хвилин, а максимум - кілька годин. При цьому межа визначається як мінімальна величина і читається як «не менше, ніж 15, 30, 90 хвилин».

 

ППД за своєю конструкцією є коробками, наповненими негорючим теплоізоляційним матеріалом. Як матеріал зовнішнього покриття можуть виступати сталь або дерево. Сталь є найбільш поширеним матеріалом для виробництва вогнестійких конструкцій і відрізняється високими експлуатаційними властивостями. В якості теплоізоляційного матеріалу може виступати вогнестійкий гіпсокартон або полотно на основі негорючого базальтового волокна.

 

Кожна модель ППД від будь-якої компанії-виробника, що реалізується на території України, повинна мати сертифікат відповідності правилам пожежної безпеки - цей документ видається після проходження технологічних випробувань на серію продукції і має єдину форму для всіх виробників. У ньому фіксуються всі основні функціональні характеристики та конструкційні особливості цієї моделі. Сертифікат є гарантією того, то покупець набуває протипожежну конструкцію, а не звичайні двері - це гарантує не тільки порятунок майна при можливому пожежу, а й людського здоров'я і навіть життя.

 

 

Крім сертифікату кожна одиниця продукції повинна мати паспорт, виданий компанією-виробником. На відміну від першого документа, паспорт не має єдиної загальновизнаної фори і може відрізнятися за змістом і оформленням у різних компаній. Необхідно пам'ятати, що паспорт на протипожежні двері є дійсним документом тільки при наявності сертифіката.

 

Якщо реалізацією ППД займається компанія-виробник - покупець може запитати при здійсненні покупки копію ліцензії на випуск протипожежних конструкцій і звіт про випробування продукції із зазначенням точних параметрів вогнестійкості. Кожні двері повинна мати відповідне маркування, яка повинна збігатися з параметрами, зазначеними в сертифікаті і паспорті продукції. Якщо продукція випущена за межами України - в маркуванні має бути позначення країни-виробника.

 

Центр пожежної безпеки Євросервіс пропонує вашій увазі різні конструкції протипожежних дверей для житлових, промислових, складських та торгово-розважальних об'єктів нерухомості. Всі моделі сертифіковані і дозволені до використання на території України без обмежень. Зверніться до нас і наші фахівці допоможуть вам вибрати необхідну модель і підберуть оптимальний спосіб доставки на будівельний об'єкт.