Спринклерні і дренчерні системи пожежогасіння використовують для гасіння пожежі воду, яка розпилюється зрошувальними головками. Також може застосовуватися і піна - все залежить від об'єкта і класу його пожежонебезпеки.
Дренчерная система пожежогасіння являє собою набір обладнання для ефективного гасіння вогнищ загоряння, а також для виключення розповсюдження полум'я на інші приміщення. Для виконання процедури гасіння пожежі використовуються спеціальні зрошувальні пристрої - дренчери, які виконані у вигляді головок відкритого типу. У дренчерній системі подача суміші здійснюється після надходження сигналу від електронного блоку в автоматичному режимі або при ручному активації установки людиною. Установки дренчерного типу забезпечують створення завіси з вогнегасної речовини, яка перешкоджає поширенню вогню і ефективно його нейтралізує.

Спринклерная і дренчерна система пожежогасіння

Спринклерні установки є ще одним типом автоматичної системи пожежогасіння - спринклерні і дренчерні системи пожежогасіння володіють спеціальними головками, через які поширюється вогнегасна речовина. Для спринклерної установки вихідні отвори головок закриваються тепловим замком - це спеціальний елемент, який плавиться при певній температурі, забезпечуючи можливість виходу води або піни з головки. Активація спринклерних систем відбувається повністю автономно, коли температура в контрольованій зоні перевищить граничне значення.
Спринклерная системи передбачає цикл гасіння без участі людини, але процес гасіння слід контролювати і при необхідності викликати пожежну бригаду.
Проектуванням і розрахунками подібних систем займаються фахівцям високої кваліфікації, згідно із законодавчими актами та нормативами.
Слід врахувати при проектуванні:
• висоту і конструктивні особливості будівлі;
• матеріал, з якого зроблені перекриття;
• витрата гасячого речовини;
• можливість замерзання рідини в неопалюваних частинах об'єкта.

Залежно від цих нюансів підбирається обладнання і склад вогнегасної кошти. Традиційно в приміщеннях технологічного призначення затребувані спринклерні установки пінного пожежогасіння. У неопалюваних будинках - комбіновані водоповітряні установки. Поряд з автоматикою, якщо це доцільно, використовується ручне управління.
Пристрої спринклерного типу відносять до економічним і ефективним, адже вони використовують недорогий ресурс - воду, яка до того ж нешкідлива для людини і навколишнього середовища.

Однак отримати дозвіл і змонтувати мережу недостатньо, вона потребує профілактики та професійному нагляді.
Спринклерная і Дренчерна система пожежогасіння - відрізняється принципом спрацьовування обладнання. Якщо спринклер є повністю автономним і спрацьовує, коли розплавляється термочутлива колба при збільшенні температури, то Дренчер активується від пристрою сигналізації або ручної кнопки запуску, що входить до складу системи пожежної безпеки. У стані режиму очікування установка першого типу постійно знаходиться в зарядженому стані - трубопроводи заповнені або водою, або повітрям, а установки другого типу можуть бути і не заповненими. Подача води або піни для впливу на осередки займання здійснюється після подачі сигналу від сигналізації або кнопки ручного пуску.
Відносити такі особливості до переваг або недоліків можна, все залежить від категорії і характеристик об'єктів на яких більш ефективно застосовувати спринклерну або дренчерних систем пожежогасіння. Слід пам'ятати про швидкість спрацьовування спринклерної системи, для руйнування теплового замка потрібен якийсь час. Дренчери спрацьовують миттєво, відразу після сигналу датчиків температури або диму.
Однозначно сказати, яка з систем підходить Вам, допоможуть фахівці. Вони врахують призначення, площа приміщення, протипожежні норми і, на підставі цієї інформації, запропонують потрібний варіант.