Порівняння
Додайте товари для порівняння
НАМ ДОВІРЯЮТЬ ЖИТТЯ!
Графік роботи:

      Будні: 09:00–18:00

Вихідний: Субота, Неділя.

 

 

0
Мій кошик

Комплектуючі для дверей протипожежних, фурнітура

У протипожежних дверях рекомендується використовувати дверні замки не нижче класу «С»


Класи дверних замків

Існує чотири основних типи:

 • «A» - клас або замки 1-го класу - найпростіші з точки зору взломостойкості і надійності, рекомендується до установки в неохоронюваних і підсобних приміщеннях, не рекомендується встановлювати замки цього класу в металеві двері;
 • «В» - клас або замок 2-го класу - середні показники надійності і охоронних характеристик, рекомендується для слабо охоронюваних приміщень;
 • «С» - клас або замки 3-го класу - високі показники надійності, рекомендується для установки в якості замків для вхідних дверей і приміщень, що охороняються, а також протипожежних дверей;
 • «D» - клас або замок 4-го класу - найвищі показники зносостійкості і взломостойкости, рекомендуються до установки на особливо охоронюваних об'єктах, в приміщеннях із значними цінностями, а також в протипожежних дверях.

Найбільш популярними моделями замків для протипожежних дверей є протипожежні замки наступних торгових марок - Abloy (Аблой), Apecs (Апекс), Nemef (Немеф) і Geze (Гізе).


Система відкривання дверей «антипаніка»

Говорячи про замки і ручках для протипожежних дверей, не можна не згадати про систему відкривання ПД під назвою «антипаніка».

Це пристрій являє собою штангу або так званий «пуш бар», які при легкому натисканні на них відкривають двері.

При пожежі особливо важливо швидко покинути палаючу будівлю або приміщення, а в умовах паніки, це особливо важливо, тому використання пристрою «антипаніка» виправдано на всі 100%. Ці системи дозволяють відкрити двері простим натисканням на неї будь-якою частиною тіла.

Особливо ручки цього типу необхідні в приміщеннях для масового перебування людей і на шляхах евакуації.

 

 

Доводчики

У протипожежних дверях ОБОВ'ЯЗКОВО наявність пристроїв самозачинення (дверних доводчиків), без них експлуатація всієї конструкції строго ЗАБОРОНЕНО!

Дана вимога НЕ поширюється тільки на протипожежні люки, в яких наявність доводчика не обов'язково.

Теоретично, за бажанням замовника на вогнетривку двері, як і на будь-яку іншу можна встановлювати доводчики будь-якого типу:

За типом монтажу:

 • Зовнішні - найпопулярніший вид дверних доводчиків;
 • Внутрідверние (приховані) доводчики;
 • Підлогові - по суті в середині підлоги, тому що встановлюються прямо в підлогу.

За типом тяги:

 • Тяга важеля;
 • Змінна (або слайдовая) тяга.

Однак, на практиці, для стандартних конструкцій (в стандартній заводській комплектації), найчастіше застосовуються зовнішні дверні доводчики з верхньої важеля тягою. Так як установка доводчиків такого типу - найпростіша, а значить найефективніша під час пожежі.

Адже сенс доводчика для протипожежних дверей в тому, щоб вчасно закрити стулки і дати конструкції зробити свою справу - блокувати поширення вогню і диму. Відкрита протипожежні двері під час пожежі не виконає свою головну функцію - вона обов'язково повинна бути закритою.

Іншими словами, найчастіше функціональність у випадку з вогнетривкими перешкодами коштує набагато вище естетичних та інших властивостей вироби. Крім того, такий вид доводчиків один з найбільш недорогих, а також простих з точки зору монтажу, а це дуже важливо для покупця, особливо коли мова йде про покупку сотень дверей, наприклад для готельного комплексу.

Єдина вимога, яка пред'являється до доводчикам для ПД - вони повинні бути вогнестійкими, тобто протипожежними.

Це означає, що вони здатні зберегти свою функцію під час екстремальних умов пожежі.

По суті, відмінність таких доводчиків від звичайних полягає в використанні високоміцних металів і особливої ​​конструкції виключає заклинювання при пожежі.

Також їх піддають протипожежної обробки, як правило, шляхом обклеювання термореактивним ущільнювачем, особливо це стосується прихованих дверних доводчиків для дерев'яних ПД.

 

Особливості доводчиків для протипожежних дверей

Серед основних властивостей доводчиків для протипожежних дверей можна назвати:

 1. Для двопільних протипожежних дверей використовують по одному доводчику на кожну стулку, а також для двостулкових ПД обов'язково наявність координатора (регулятора) порядку закривання.
 2. Може бути встановлений як на ліві, так і на праві полотна.
 3. Встановлюється на полотно (з боку петель), на дверну коробку (з боку протилежній до петель) або всередину дверного полотна.
 4. Температура його експлуатації, як правило, варіюється в діапазоні від мінус 15-20 до плюс 40-50 градусів за Цельсієм.
 5. Доводчик для кожної конструкції вибирається індивідуально, так як його зусилля (сила закривання) варіюється в залежності від ваги полотна і його ширини.
 6. У деяких випадках кут відкривання стулок може бути обмежений (тобто дверне полотно не зможе відкриватися нарозхрист) - як правило, це відбувається тоді, коли ширина дверної конструкції перевищує норми встановлені виробником.

 

Пороги

Протипожежні двері можуть бути обладнані як звичайними дверними порогами, так і автоматичними порогами (також їх називають «випадають» або «опускаються» пороги, а також «ущільнювачі порогу»).

 

У свою чергу автоматичні пороги діляться на:

 • Вбудовані (або врізні) пороги - застосовуються, як правило, тоді, коли є можливість вбудувати поріг в полотно дверей, наприклад в дерев'яних і сталевих ПД;
 • Накладні пороги - кріпляться на одній зі сторін дверного полотна, найчастіше застосовуються тоді, коли немає можливості вбудувати поріг безпосередньо в полотно, наприклад в дерев'яних протипожежних дверях.

 

Переваги автоматичних дверних порогів

Серед основних переваг автоматичних порогів можна виділити наступні:

 • димогазонепроніцаемость - під час пожежі поріг блокує поширення вогню, диму і газу в приміщенні;
 • звукоізоляція - чим ширше поріг, тим вище його звукоізоляційні властивості. Середні показники звукоізоляції варіюються від 27 Дб для двопільних дверей, до 48 Дб для однопольних, також в протипожежних дверях можуть використовуватися подвійні
 • автоматичні пороги для додаткової шумоізоляції;
 • тривалий термін служби - в середньому виробники дають гарантію на термін від 5 до 10 років служби такого порогу, або на 500000-1000000 циклів відкривання-закривання дверей;
 • автоматичний поріг може використовуватися там, де звичайний поріг недоречний - в приміщеннях, де транспортують різні вантажі - наприклад, архіви та бібліотеки, готелі і ресторани, а також вони незамінні в лікарнях, де необхідно транспортувати пацієнтів;
 • автоматичні дверні пороги не пропускають світло, вітер, комах і пил.

 

Механізм роботи автоматичного порога

Залежно від типу порога він монтується знизу двері:

 • або в дверне полотно (виразний);
 • або з однією з сторін (накладної).

Спусковий механізм знаходиться між полотном (його кромкою) і дверною коробкою і являє собою, по суті, кнопку.

Коли двері знаходиться у відкритому стані - кнопка відтиснуті і поріг піднятий. Коли ж двері закривають, кнопка затискається між кромкою і дверною коробкою - спрацьовує механізм опускання порога.

Саме тому поріг опускається в самий останній момент - перед повним закриттям дверей.

Такий пристрій повністю виключає дострокове спрацьовування механізму і стирання самого порога, тобто його «робочою» поверхні, а значить збільшується термін служби як порога, так і всієї конструкції в цілому.

 

Замки, ручки і система «антипаніка»

У протипожежних дверях використовуються особливі вогнетривкі замки. Їх конструкція і матеріали не дозволяють дверного полотна вигинатися в ту чи іншу сторону під час пожежі, як це відбувається зі звичайними дверними замками.

При значному нагріванні звичайний металевий замок може збільшитися в розмірах, (так як метал при нагріванні розширюється) і виникає небезпека деформації двері і її заклинювання, що неприпустимо для протипожежних конструкцій.

Саме тому вогнестійкі дверні замки виготовляються, як правило, з високоміцної оцинкованої сталі, з дотриманням встановлених стандартів для пристроїв екстреного відривання дверей (існує відповідний ГОСТ).

Для додаткового захисту дверного полотна, вогнетривкі замки забезпечуються термоуплотнітельной стрічкою або вогнетривкими накладками, що збільшує вогнестійкість дверного полотна.

У комплекті, як правило, поставляється натискна ручка зі сталевим сердечником, накладки зі надміцним зносостійким покриттям. Пази під замок, фурнітуру, запірні ригеля обробляються, при необхідності, вогнезахисною сумішшю (особливо у дерев'яних протипожежних дверях).

 

Фрамуги

Окремим пунктом конструкції протипожежних дверей можна виділити так звані фрамуги - як правило, це світлопрозорі (засклені) конструкції, які обрамляють протипожежні двері зверху або з боків.

Найчастіше фрамуги встановлюються в тих приміщеннях, де необхідно додаткове проникнення світла всередину приміщення. Варто відзначити, що фрамуги можуть бути не тільки скляними, але і металевими (найчастіше у металевих ПД) і дерев'яними (у дерев'яних ПД). Виготовляються такі фрамуги, в глухому варіанті, тобто без можливості відкриття.

В основному протипожежні двері з фрамугою використовують тоді, коли немає можливості виготовити стулки дверей в більшому варіанті через обмеження по вазі.

І звичайно ж з метою поліпшення освітлення приміщення і інших дизайнерських і архітекторських завданнях.

Нагадаємо - дверні доводчики і петлі розраховані на певну вагу дверних стулок, якщо цей показник перевищено - встановлювати такі двері забороняється.

Фрамуги також виконують і естетичну функцію і дозволяють оформити великі дверні отвори на смак замовника. Варіанти виконання фрамуг і їх конфігурація, також як і варіанти скління дверей можуть бути найрізноманітнішими.

Протипожежні конструкції з фрамугою відносяться до нестандартних видів конструкцій, поетом, перш ніж замовляти такі конструкції у виробника, уточніть, чи має виробник достатній досвід виробництва таких складних виробів і найголовніше - сказано про це в сертифікаті відповідності вимогам пожежної безпеки.

Варто також відзначити, що фрамуги повинні бути того ж межі вогнестійкості, що і сама протипожежна конструкція. Тобто, якщо протипожежні двері межею вогнестійкості EIS 60 встановлюється з фрамугою, то і межа вогнестійкості фрамуги повинен бути EIS 60.

 

Відбійники

Для захисту протипожежних дверей від механічних пошкоджень виробники передбачають монтаж металевих відбійників на дверне полотно (не плутати з дверними упорами). Відбійники встановлюються як на металеві, так і на дерев'яні ПД.

Залежно від можливостей виробника існують різні способи виготовлення дверних відбійників.

На сьогоднішній день можливий вибір найрізноманітніших форм і фактур, проте в основному використовуються два найпопулярніших типу відбійників:

 • середній - знаходиться приблизно посередині дверного полотна;
 • нижній - знаходиться внизу дверного полотна.

Призначення у обох видів однакове - використовується для захисту полотна від частого механічного впливу при відкриванні / закриванні дверей на середню частину полотна і на нижню частину відповідно.

Відбійники для протипожежних дверей виготовляються, як правило, зі сталевих (нержавіюча сталь) або латунних листів, товщиною від 1 мм, до 1.5 мм.

Як правило, захисні накладки використовуються для таких дверей, місця установки яких, мають на увазі високі навантаження на дверне полотно, наприклад в лікарнях - при транспортуванні пацієнтів з приміщення в приміщення, або сховищах, для транспортування вантажів, різних матеріалів і техніки.

Сортування:
Відображення:
Новий коментар
Увійти за допомогою
Надіслати
Вгору