Небезпека пожеж полягає в тому, що вони не тільки завдають шкоди цінному майну, але й здатні відняти здоров'я і навіть людське життя. При виникненні перших осередків займання або задимлення критично важливо реагувати на них правильно і адекватно до всієї небезпеки, яку вони несуть. Це дозволить максимально швидко і ефективно придушити пожежу на самій ранній стадії і мінімізувати можливий збиток. Сьогодні ми розповімо, що саме не можна робити під час пожежі.

 

 

Якщо ви виявили пожежу в житловому будинку, на промисловому об'єкті, на складі або в офісі ні в якому разі не слід:

  • піддаватися паніці - зберігайте спокій і холоднокровність;
  • переоцінювати власні можливості і сили;
  • починати гасити вогнище спалаху, що не зателефонувавши попередньо в пожежну службу;
  • ризикувати своїм і чужим життям, сподіваючись врятувати цінне майно від вогню;
  • гасити водою електромережі та електрообладнання під напругою;
  • використовувати ліфт для евакуації;
  • відкривати двері і вікна, створюючи додаткову тягу для поширення вогню;
  • спускатися з верхніх поверхів будівлі, використовуючи простирадла, мотузки та інші підручні засоби.

Як діяти в різних ситуаціях при виникненні пожежі

 

Якщо на вас загорівся верхній одяг - ні в якому разі не можна намагатися загасити його стоячи або бігти. Горизонтальне положення тіла тільки сприяє поширенню вогню, а біг дозволить полум'я розгорітися ще більше. Слід зняти і скинути палаючі предмети на землю або кататися по поверхні підлоги, збиваючи вогонь.

 

Якщо пожежа виникла в квартирі або житловому будинку, то необхідно пам'ятати, що меблі та оздоблювальні матеріали можуть виділяти дуже токсичний дим. Захиститися від нього не можна, навіть якщо дихати через мокру тканину - слід негайно покинути охоплене вогнем приміщення. Вогонь може поширюватися дуже швидко - у людини в розпорядженні залишаються лічені хвилини. У разі, якщо ви вирішили боротися з вогнем самостійно - весь час тримайте в фокусі уваги евакуаційні шляхи з квартири або будинку. Використовуйте вогнегасники, пісок, воду, покривала та інші підручні засоби, щоб виконувати всі запобіжні заходи.

 

Якщо на кухні несподівано спалахнуло масло в сковороді або посуді - ні в якому разі не намагайтеся залити його водою, так як хімічний процес скипання може привести до розбризкування і виникнення відразу декількох вогнищ горіння. Посуд слід закрити кришкою, відразу ж загасити вогонь на плиті.

 

 

 

 

При виникненні характерного запаху горілої ізоляції відразу відключайте автоматом електропостачання будинку або квартири. Не гасіть електроприлади водою! Постарайтеся накрити їх щільним покривалом, притиснувши краю до поверхні - це запобіжить надходження кисню до полум'я. Використовуйте підручні порошкоподібні суміші для гасіння - сіль і соду, пральний порошок, землю або пісок з квіткового горщика та інші.

 

Якщо ліквідувати пожежу самостійно не вийшло - візьміть документи та гроші, повідомте всіх людей про небезпеку, що виникла, вийдіть з будівлі, зустрічайте пожежні розрахунки і покажіть їм місце виникнення вогнища загоряння. Якщо температура в приміщенні занадто висока або приміщення сильно задимлені - пересувайтеся навпочіпки або поповзом, так як нижче буде краще видимість і більше кисню. У самій критичній ситуації вийдіть на балкон або веранду, щільно закрийте за собою двері і чекайте приїзду пожежників - кличте на допомогу випадкових перехожих або постарайтеся привернути їхню увагу іншим способом.