Пожежне конусне відро – це первинні засоби пожежогасіння, призначення якого швидка локалізація місця загорання громадянами, які знаходяться біля пожежного щита.

 Одна з популярних версій походження конусоподібного відра - спочатку винахід використовували при гасінні пожеж на кораблі, відповідно його було легше і швидше топити і черпати воду, тоді як звичайне відро з плоским дном плавало на поверхні. Виготовлялося цебро (відро) у вигляді конуса максимально швидко - зшивалося з багатошарової парусини.

Також є кілька міфів, чому відро саме конічної форми?

  1. "Версія історична". Раніше коли не було насосів, пожежі гасили звичайні люди з усього села. Біля найближчого водоймища вони ставали "ланцюжком" і передавали відра один одному. Через своєрідну форму ніхто не міг зупинитися і перепочити - на конусне відро “перекурити” не сядеш!

  2. Відро, виготовлене у вигляді конуса, не можна використовувати у господарстві, тому воно нікому не потрібне, відповідно кількість його крадіжок значно зменшиться. На сьогоднішній день немає жодного нормативного документа, який приписує якусь форму основному первинному засобу пожежогасіння. Тож якщо хочете вішати звичайні відра – будь ласка! Тільки не забувайте пофарбувати його у червоний колір та підписуйте “пожежне”.

  3. Існує ще жартівлива версія, що об’єм правильного конуса простіше розрахувати, ніж усіченого, тобто звичайного відра.

Переваги правильного перед усіченим конусними відрами при пожежі:

 

  • розкрій конусного відра має максимальний обсяг при мінімальній витраті матеріалу, через відсутність днища. Місткість пожежного відра близько 8 літрів. Його конструкція забезпечує достатню жорсткість, при падінні не зруйнується.

  • конусоподібне відро зручно брати однією рукою за гостру частину конуса, іншою – за ручку. Імовірність, що частина відра вислизне мізерно мала, а це дуже важливо, тому що під час пожежі на руки одягають захисні рукавиці (краги), які з часом намокають і ковзають.

  • взимку зручно гострою частиною конуса пробити лунку на відкритому водоймищі - ще одне джерело води для усунення пожежі.

  • найчастіше під час пожежі бігають із повними відрами води і форма конуса дозволяє не відбити при цьому ноги.

  • виготовити пожежне відро можна з підручних матеріалів (дроту, брезенту, жерсті), тому хто прибіг на пожежу без нічого може його зробити.

  • конусоподібним цебром можна розпушити пісок у спеціальному пожежному ящику і легко зачерпнути, тримаючись однією рукою за край відра, а іншою - за вершину конуса.

 

ПОЖСОЮЗ - НАМ ДОВІРЯЮТ ЖИТТЯ!